• Eko w bibliotece
     • Eko w bibliotece

     • W dniu 29 listopada 2019r odbyło się  spotkanie w bibliotece, propagujące czytelnictwo wśród uczniów klas I - III. Po wysłuchaniu ekologicznych wierszy recytowanych przez uczniów, dzieci odpowiadały na pytania. Zostały wyłonione najlepsze odpowiedzi i wyznaczone osoby z klasy pierwszej , drugiej i trzeciej otrzymały dyplomy i nagrody. Wiersze zostały zaczerpnięte z książki dostępnej w bibliotece szkolnej, pod tytułem "Ekologiczne dzieciaki czyli  bon-ton w przyrodzie " napisanej przez Agnieszkę Nożyńską- Demaniuk. Uczniowie zdobyli wiedzę na temat zachowań chroniących środowisko naturalne, a jednocześnie spotkały się z ciekawym i żartobliwym sposobem recytacji.

      Więcej zdjęć w naszej galerii:

       

    • Zaszczepianie pierwszaków...
     • Zaszczepianie pierwszaków...

     • Kiedyś nie trzeba było zachęcać dzieci do aktywności fizycznej. Była ona naturalnym elementem dzieciństwa. Odkąd jednak w naszych domach zawitały telewizory, konsole do gier i komputery, dzieci coraz rzadziej są aktywne i spędzają czas w sposób, który nie służy ich zdrowiu i kondycji. Na szczęście uczniowie z klasy I a już o tym wiedzą, gdyż 28 listopada zostali "zaszczepieni" do zdrowego stylu życia. Głównym celem „zaszczepiania” było rozpowszechnianie wiedzy na temat zdrowego odżywiania,  przede wszystkim  propagowanie aktywnego stylu życia. W trakcie spotkania dzieci zostały zapoznane z zasadami zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej, a także wzięły udział w konkurencjach sprawnościowych. Następnie każdy pierwszaczek otrzymał szczepionkę „ dobrej energii”, medal oraz zdrowy soczek i jogurt.

      Więcej zdjęć w naszej galerii:

       

    • Dzień Pluszowego Misia
     • Dzień Pluszowego Misia

     • 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. W naszej szkole klasa III a obchodziła Światowy Dzień Pluszowego Misia 21 listopada  wraz z grupą "0" z zaprzyjaźnionego przedszkola. Podczas spotkania odbyły się "Misiowe czytanki" w ramach Narodowego Programu Czytelnictwa, a także wiele zabaw z misiem w roli głównej.

      Więcej zdjęć w naszej galerii:


    • Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
     • Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

     • MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH już za nami. Święto to zostało ustanowione w 1991 roku przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego. Ma ono na celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły oraz nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

                      Tegoroczne hasło brzmiało : „Wyobraź sobie” Z tej okazji w naszej szkole odbyły się następujące przedsięwzięcia :

      • Konkurs o Janie Pawle II
      • Konkurs „Poezją malowane”
      • Odpakowaliśmy paczkę z nowymi książkami zakupionymi w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa
      • Uczestniczyliśmy w „ Spotkania z poezją”
      • Odwiedziliśmy zasłużoną bibliotekarkę p. Romę Stefanowicz
    • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
     • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

     • W ubiegłym roku szkolnym, nasza szkoła przystąpiła do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Głównym celem programu jest rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży , w tym zakup nowości czytelniczych. W związku z tym w miesiącu maju 2019r zostały wśród uczniów naszej szkoły, przeprowadzone klasowe wybory najciekawszych książek. A oto książki, które wybrali uczniowie:

      Więcej wyborów książek w naszej galerii:


    • Dzień Życzliwości i Pozdrowień
     • Dzień Życzliwości i Pozdrowień

     •  „Życzę Ci, abyś kochał tam gdzie się nienawidzi. Przebaczał tam, gdzie się znieważa. Jednoczył tam, gdzie kłótnia. Przynosił wiarę tam, gdzie grozi zwątpienie. Budził nadzieję tam, gdzie dręczy rozpacz. Zapalił światło tam, gdzie panuje ciemność. Obdarzał radością tam, gdzie mieszka troska”.
      Św. Franciszek z Asyżu.
      Składamy na ręce uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły serdeczne i gorące podziękowania za wszelką pomoc przy organizacji tego dnia. Wasze zaangażowanie, poświęcenie i morze dobrej energii sprawiły, że ten pochmurny, deszczowy i listopadowy dzień zamieniliście w słoneczny raj !!!
      Ogromne podziękowania składamy również naszym szkolnym wolontariuszom, którzy z poświęceniem i zapałem od wczesnych godzin porannych witali przybyłych do szkoły uśmiechem, cukierkiem i uściskiem dłoni Minionka, organizowali konkursy oraz obsługiwali loterię i kiermasz ciast.

      W związku ze Światowym Dniem Pozdrowień i Życzliwości w naszej szkole odbyły się konkursy:
      Wyniki konkursów:
      „Order Życzliwego” klasy 1-3.
      Nagroda główna: klasa 1 A
      „Życzliwe drzwi” klasy 4-8.
      Nagroda główna: klasa 5 B
      „Najżyczliwszy uczeń w szkole”- klasy 1-3 to Nikola Kaczmarek-Horbik
      „Najżyczliwszy uczeń w szkole” - klasy 4-8 to Gabriela Kukowska
      Gratulujemy !!!
      Bez względu na zdobyte miejsca wszystkim uczniom, bez żadnych wyjątków dziękujemy za tak piękne udekorowanie szkoły, świetną zabawę i do zobaczenia za rok.
      Jak mawiają nasze babcie : „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

      Więcej zdjęć w naszej galerii:

    • Uczniowie naszej szkoły świętują Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF
     • Uczniowie naszej szkoły świętują Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF

     •  

      „Dwójka” wzięła udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. W tym roku przypada wyjątkowa - 30. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. 20 listopada to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa. W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju. Znajomość praw pozwala najmłodszym uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Z drugiej strony daje im możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą. Rolą dorosłych jest nie tylko dbanie o to, aby prawa dziecka były przestrzegane, ale także szerzenie wiedzy o prawach dziecka, w tym edukowanie dzieci. UNICEF w swoich działaniach zwraca uwagę na te kwestie i inicjuje różne projekty, których celem jest upowszechnienie wiedzy o prawach dziecka.

      Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. W obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka włączyły się także placówki edukacyjne w Polsce. Setki szkół i przedszkoli zdecydowały się uczcić 30. rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.

      Do akcji przystąpiła także nasza szkoła, która zorganizowała w ramach tego dnia wydarzenie artystyczne z udziałem wszystkich uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły.Na korytarzu szkolnym powstała gazetka informacyjna o Konwencji Praw Dziecka oraz stoisko, przy którym uczniowie mogli ozdobić twarz niebieskimi „buźkami”. W południe cała społeczność szkolna ubrana na niebiesko zebrała się w sali gimnastycznej, gdzie po krótkim wstępie prowadzących uczennic z klasy 6a, każda klasa prezentowała, w dowolnie wybranej przez siebie formie, wylosowane wcześniej prawo dziecka. Pomiędzy prezentacjami prowadzony był konkurs wiedzy na temat dzisiejszego święta. W finale uroczystości został zaprezentowany łańcuch, złożony z indywidualnie wykonanych przez uczniów ogniw. Każde ogniwo symbolizowało prawa jednostki, które łącząc się z innymi, tworzą nierozerwalną całość. Każde z nich jest tak samo ważne, każde posiada te same prawa, i nikt nie może ich odebrać.

      Stwierdzenie, że ktoś ma prawa oznacza, iż osoba ta ma również obowiązek przestrzegania tych praw wobec innych.

      Więcej zdjęć w naszej galerii :

    • Konkurs " Z polszyzną za pan brat"
     • Konkurs " Z polszyzną za pan brat"

     • Dnia 14 listopada 2019 r. o godz.10.00 odbył się w naszej szkole międzyszkolny konkurs ,,Z polszczyzną za pan brat ". Honorowy patronat nad konkursem objęli: Zachodniopomorski Kurator Oświaty oraz Prezydent Miasta Świnoujście. W konkursie wzięli udział uczniowie klas VI, VII i VIII z: SP 2, SP 4, SP 6 oraz ZSP 9. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test, składający się z zadań otwartych i wyboru, sprawdzający wiedzę z zakresu składni, fleksji, leksyki, ortografii
      i interpunkcji. Założone cele zostały zrealizowane. Zwycięzcą została drużyna z SP 2. Miejsce II zajęli uczniowie z SP 6, natomiast miejsce III - uczestnicy z ZSP 9. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe. Gratulujemy uczestnikom konkursu wiedzy i umiejętności polonistycznych.

      Organizatorem konkursu była pani Sylwia Snopek oraz pani Jolanta Preuss

      Więcej zdjęć w naszej galerii:

    • „Śniadanie mistrzów”
     • „Śniadanie mistrzów”

     • 13 listopada 2019 r. uczniowie klasy 1A wraz z podopiecznymi Dziennego Domu Pobytu Seniora udali się w kulinarną podróż. Wspólnymi siłami zorganizowali „Śniadanie mistrzów”. Razem z seniorami przygotowali tortille, sałatki, kanapki, szaszłyki owocowe, a na koniec każdy robił swój deser .
      Były rozmowy, zabawy, śmiech i oczywiście wspólne spożywanie posiłków.
      Już teraz myślimy o „czwartkowych obiadach”!

      Więcej zdjęć w naszej galerii:

    • "Poezją malowane" - finał
     • "Poezją malowane" - finał

     • Dnia 13.11.2019r. odbył się w naszej szkole finał konkursu" Poezją malowane" dla klas 1-4.
      Wyniki konkursu dla klas 1-4 „Poezją malowane”, zorganizowanego przez Bibliotekę Szkolną i siostrę Karolinę. Nasi uczniowie tworzyli prace plastyczne do wiersza księdza Jana Twardowskiego pt.„O kubku z wodą".
      Zwycięzcami konkursu są:
      1 miejsce - 106 głosów, nr 7 Nikola Kaczmarek- Horbik klasa 3A
      2 miejsce - 48 głosów, nr 5 Lena Pietras klasa 3A
      3 miejsce - 38 głosów, nr 8 Zuzanna Kowal klasa 3A

      Wyróżnienia:
      nr 10 - 26 głosów - Alicja Sikorska klasa 2A
      nr 25 - 26 głosów - Karol Antonów klasa 1A
      nr 16 - 25 głosów - Nikola Walencka 2B
      nr 21 - 20 głosów - Hubert Hałkowski 4A
      „Dziękuję za wszystko” s. Karolina .

      Więcej zdjęć w naszej galerii:

    • " Pociąg Do Niepodległości..."
     • " Pociąg Do Niepodległości..."

     • „Pamiętajmy, że miłość do Ojczyzny to nie slogan, to dar
      który należy pielęgnować i przekazywać następnym pokoleniom”.

      Dnia 8 listopada 2019 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji  Święta Niepodległości. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano początki państwa polskiego oraz sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez nasz kraj niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za Ojczyznę. W trakcie uroczystości można było usłyszeć przepiękne utwory muzyczne oraz wiersze o tematyce patriotycznej, które pozwoliły  zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. O godzinie 11.11, symbolizującej świąteczną datę, odśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu polskiego, angażując się w ten sposób w akcję „Szkoła do hymnu”. Dzień ten w naszej szkole stał się dla wielu lekcją historii.

      Po zakończonym apelu zostały ogłoszone wyniki konkursu „Wojna w oczach dziecka”, a nagrody wręczyli kombatanci, którzy zaszczycili swoją obecnością szkolne obchody 11 listopada. Nagrodzonym gratulujemy!!! Następnie uczniowie udali się do klas, gdzie wzięli udział w konkursach tematycznych związanych z obchodami Dnia Patrona Szkoły.

      Więcej zdjęć w naszej galerii:

    • 2b Patriotycznie w Bibliotece
     • 2b Patriotycznie w Bibliotece

     • Miejska Biblioteka Publiczna w Świnoujściu przygotowała cykl imprez i  zajęć akcentujących obchody Święta Niepodległości pod hasłem „ Patriotycznie w Bibliotece”, adresowanych w głównej mierze do dzieci. Poprzedzające święto inicjatywy i podejmowane działania miały przybliżyć młodemu pokoleniu Polaków jakże trudną,  pełna wzlotów i upadków historię naszego narodu, co biorąc pod uwagę ich wiek i stan świadomości – często jest zadaniem trudnym. Niemniej, wychowanie w duchu patriotycznym to jeden z  priorytetów programów nauczania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, dlatego Miejska Biblioteka Publiczna postanowiła podjąć to wyzwanie, a udział w wyzwaniu  7 listopada podjęli uczniowie klasy 2b. Podczas  spotkania dzieci poznały najważniejsze  wydarzenia związane z niepodległością Polski. Krótki przegląd wydawnictw o tej tematyce, ale także film edukacyjny „Kto Ty jesteś? Polak mały”, uporządkowały dzieciom podstawowe fakty dotyczące 11 listopada 1918 roku. Dzieci wykazały się  dużą wiedzą, która przydała się miedzy innymi w trakcie rozwiązywania patriotycznej krzyżówki. Najwięcej emocji przysporzyło jednak wykonanie serc biało – czerwonych.

      Więcej zdjęć w naszej galerii:

    • "Z książką za pan brat"
     • "Z książką za pan brat"

     • W poniedziałek, 28 października klasa3b uczestniczyła w spotkaniu z twórczością Wandy Chotomskiej z okazji 90-ej rocznicy urodzin poetki w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Zajęcia rozpoczęły się prezentacją multimedialną pt. "Twórczość Wandy Chotomskiej," przygotowaną przez p. Dorotę Terlecką. Następnie uczniowie klasy 3b zaprosili klasy pierwsze ze Szkoły Podstawowejnr 1 na teatrzyk kukiełkowy, którego scenariusz powstał w oparciu o książkę W. Chotomskiej pt. „Smok ze Smoczej Jamy". Po przedstawieniu dzieci mogły zapoznać się z książkami słynnej poetki przygotowanymi przez panie bibliotekarki z Miejskiej Biblioteki Publicznej. Ostatnim punktem spotkania były warsztaty plastyczne, na których pierwszoklasiści tworzyli "straszliwie smoki" z papierowych rolek. Zajęcia były ciekawe i wszystkim się podobały. Dziękujemy Miejskiej Bibliotece Publicznej za współpracę i możliwość zorganizowania takiego spotkania oraz wszystkim biorącym w nim udział.

      Więcej zdjęć w naszej galerii:

    • Akcja " Szkoła pamięta"
     • Akcja " Szkoła pamięta"

     • W dniu Zaduszek, W czas jesieni,
      Odwiedzamy bliskich groby,
      Zapalamy zasmuceni
      Małe lampki - znak żałoby.

      Światła cmentarz rozjaśniły,
      Że aż łuna bije w dali,
      Lecz i takie są mogiły,
      Gdzie nikt lampki nie zapali.


      Władysław Broniewski "Zaduszki"

      W piątek 25 października 2019 r. w ramach akcji „Szkoła pamięta” uczniowie klasy II b wraz z wychowawcą wybrali się na cmentarz w Przytorze .  Dzieci porządkowały stare zaniedbane i opuszczone mogiły. Zbierały i wyrzucały suche liście, zapalały znicze.  Po powrocie rozmawialiśmy o tradycjach i zwyczajach związanych z dniem Wszystkich Świętych i Zaduszkami a także o właściwym zachowaniu  się w miejscach pamięci. Drugoklasiści spisali się na medal. Nie było nikogo, kto stałby z założonymi rękami, ani  nikogo, kto nie zachowałby ciszy i  powagi.

      Więcej zdjęć w naszej galerii:

    • Pasowanie na ucznia
     • Pasowanie na ucznia

     • W środę 23 października grupa 24 zadowolonych "żółtodziobów" z klasy I a składając uroczyste ślubowanie dołączyła do grona uczniów. W tym najważniejszym dniu towarzyszyli im rodzice i to właśnie dla nich "pierwszaki" przygotowały część artystyczną. Pokazali jak z „żółtodziobów” stają się pełnoprawnymi uczniami. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, którego dokonała pani dyrektor Grażyna Michowska – Zawierucha. Każdy uczeń otrzymał dyplom pasowania oraz drobny upominek od kolegów z klasy trzeciej.

      Więcej zdjęć w naszej galerii:

    • Bezpieczny przejazd
     • Bezpieczny przejazd

     • Uczniowie naszej szkoły w miesiącu październiku uczestniczyli  w zajęciach edukacyjnych w ramach Kampanii Społecznej Bezpieczny przejazd – „Zatrzymaj się i żyj”, której autorem są PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest edukacja pieszych i zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego, zmierzająca do ograniczenia liczby zdarzeń drogowych na przejazdach kolejowych.

      Tematyka zajęć obejmowała : bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych oraz właściwe zachowania na terenie kolejowym. Dzieci obejrzały filmiki dotyczące bezpiecznego  zachowania, odpowiadały na zagadki, oglądały sprzęt potrzebny w pracy Straży Ochrony Kolei, jak również mogły dowiedzieć się na czym polega ich praca. Za udział w zajęciach dzieci otrzymały ulotki informacyjne oraz książeczki do kolorowania. Wszyscy uczestnicy obiecali, że będą pamiętać o zachowaniu  bezpieczeństwa przed przejazdami kolejowymi.

      Więcej zdjęć w naszej galerii:

    • Bezpieczni w drodze
     • Bezpieczni w drodze

     • W dniu 17 października br. uczniowie klas I-III uczestniczyli w spotkaniu z policjantami Miejskiej Komendy Policji w Świnoujściu. Policjanci zapoznali dzieci z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w ruchu drogowym. Dzieci miały okazję porozmawiać z policjantami o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i do domu po skończonych lekcjach, a także w innych sytuacjach. Policjanci omówili zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem oraz  zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi. Omówili sposoby unikania ich. Ponadto podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. 

             Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu. Chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało zakładkę z numerami alarmowymi oraz odblaski.

       

      Więcej zdjęć w naszej galerii:

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Nr 2 Im.Majora Henryka Sucharskiego w Świnoujściu
   • sekretariat@sp2.swi.pl
   • sekretariat@sp2.swi.pl
   • Tel./Fax: 091-321 52 32 kom.727712558
   • 72-602 Świnoujście ul. Białoruska 2
   • pedagogszkolanr2@gmail.com kom. 727 797 161
 • Galeria zdjęć

  • Konkurs Plastyczny - zapraszamy!!!
  • Sprzątanie Świata 2020
  • Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/21
  • Apel podsumowujący I półrocze