• Głosowanie rozpoczęte!!!
          • Głosowanie rozpoczęte!!!

          • Zachęcamy do głosowania na projekt Szkoła z Oddechem.

            Budżet obywatelski - formularz do głosowania

            Opis projektu

            Wykonanie systemu wentylacji w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2, naprawa nawierzchni placu zabaw przylegającego do tej szkoły. Projekt ma na celu poprawę bezpieczeństwa uczniów podczas korzystania z sali gimnastycznej. Podczas zajęć sportowych, zawodów międzyszkolnych czy też apeli oraz innych uroczystości odbywających się na sali za każdym razem dochodzi do omdleń i zasłabnięć spowodowanych brakiem wentylacji na sali.  Sala ta nigdy nie została wyposażona w system nowoczesnej wentylacji, jest ona zawsze nasłoneczniona i panuje w niej ciągły zaduch uniemożliwiający normalne oddychanie. Sytuacja pogarsza się dalej jeśli mowa o aktywności sportowej. Usytuowanie sali sprawia, iż jest ona nasłoneczniona przez większość czasu, co powoduje nagrzewanie się murów, parkietu oraz powietrza w tej sali. Plac zabaw przy szkole wymaga natychmiastowej ingerencji w postaci naprawy podłoża. Z placu przyszkolnego korzystać mogą wszystkie dzieci ten plac nigdy nie jest zamknięty dla nikogo. Sala gimnastyczna będzie mogła też być wykorzystywana do innych zajęć sportowo-kulturalnych dla mieszkańców całego miasta lecz w tej chwili ze względu na jej totalny brak wentylacji nie jest to możliwe. Nadmienić również warto, iż do szkoły tej uczęszczają nie tylko dzieci z Osiedla Warszów.

            Miejsce realizacji projektu

            Szkoła Podstawowa nr 2 imienia Majora Henryka Sucharskiego w Świnoujściu

             

            Budżet obywatelski - formularz do głosowania

        • Podziel się uśmiechem :)
          • Podziel się uśmiechem :)

          • Światowy Dzień Uśmiechu to święto obchodzone  w pierwszy piątek października. Od 1999 roku. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku. Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia. Bo nawet badania pokazują, że  znane od wieków powiedzenie „śmiech to zdrowie” to nie tylko metafora.  Życzymy więc wszystkim, aby uśmiech towarzyszył Wam jak najczęściej. I nie tylko w październiku 😀. 

        • Spektakl teatralny w wykonaniu Grupy T z Torunia
          • Spektakl teatralny w wykonaniu Grupy T z Torunia

          • Dnia 4.10 w naszej szkole odbył się spektakl teatralny organizowany przez Fundację Grupę T z Torunia pt.: "Gang Śmieciaków". Uczniowie klas I-IV mieli okazję dowiedzieć się jak dbać o środowisko, jak żyć z przyrodą za pan brat i jak segregować śmieci.

            Dziękujemy fundacji za wspaniałe przedstawienie pełne śmiechu i poczucia humoru.

        • Jesienna sesja Świnoujskich Czwartków LA już za nami
          • Jesienna sesja Świnoujskich Czwartków LA już za nami

          • 5 października 2023 r., na Stadionie Miejskim w Świnoujściu odbyły się III zawody „Świnoujskich Czwartków Lekkoatletycznych” sesji jesiennej. Podczas każdych zawodów uczestnicy mogą startować w dwóch konkurencjach spośród 6: bieg na 60m, 300m,600m dziewczęta i 1000m chłopców, skok wzwyż i w dal oraz rzut piłeczką palantową (jednej biegowej i jednej technicznej). I tym razem nie zabrakło naszych uczniów.

            Kolejne zawody odbędą się wiosną 2024 r.

        • 4a i 6a na wycieczce w Szczecinie
          • 4a i 6a na wycieczce w Szczecinie

          • 3 października klasy 4a i 6a świętowały Dzień Chłopaka w Szczecinie. W czasie wyjazdu odwiedzili kręgielnię oraz Morskie Centrum Nauki. Uczniowie poznali proces projektowania i budowania statków, poznali bliżej zawody związane z morzem, obyczaje i tradycje ludzi morza. Mogli także poznać i doświadczyć, czym jest morski żywioł. Największą atrakcją okazała się nauka halsowania oraz gotowanie podczas sztormu. Wizyta w MCN dostarczyła dzieciom wiele radości, ekscytacji i dobrej zabawy.

        • Sztafetowe Biegi Przełajowe
          • Sztafetowe Biegi Przełajowe

          • 3.10.2023 r., Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz" zorganizował sztafetowe biegi przełajowe w ramach Współzawodnictwa Sportowego Szkół w roku szkolnym 2023/2024. Miejscem zmagań sztafet dziewcząt i chłopców był fragment korony wokół stadionu, ze startem i metą na bieżni. Każda sztafeta składała się z 6 zawodników, zawodnicy w kategorii Igrzysk Dzieci mieli do pokonania dystans 800 m, zaś sztafety w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady dystans 1000m. Każda sztafeta walczyła o punkty w ramach Współzawodnictwa Sportowego Szkół oraz o awans do finału wojewódzkiego. Nasi chłopcy zdobyli zaszczytne IV miejsce. Gratulujemy!!!

          • Spotkanie z autorem

          • 27 września w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w naszej szkole gościł polski pisarz dla dzieci i młodzieży – Marcin Kozioł.

            Pan Marcin jest autorem lektury szkolnej (dla klas 4-6) – „Skrzynia Władcy Piorunów”
            i jej kontynuacji „Tajemnica przeklętej harfy”. Prowadzi rezerwat starych komputerów. Owocem komputerowych zainteresowań jest książka „Szalona historia komputerów”. Zapalony podróżnik. Zwiedził ponad 50 krajów. Książkowym odbiciem pasji podróżniczej jest nagradzana seria o Wombacie Maksymilianie (m.in. najlepsza książka podróżnicza 2016 – Nagroda Magellana). A miłość do koni znalazła odzwierciedlenie w serii „Stajnia pod tęczą” (jej współautorką jest Katarzyna Dowbor).

            Jako pierwsze autor poprowadził zajęcia dla uczniów klas 4-6 z lekturą „Skrzynia Władcy Piorunów” (z serii „Detektywi na kółkach”). Było ono nie tylko okazją do rozmowy o książce, ale też angażującą lekcją multimedialną.

            Niezwykłe przygody bohaterów, detektywistyczne zagadki, łamanie szyfrów
            i elektryzująca nauka. Wartka współczesna akcja powieści staje się pretekstem do poznania wielu naukowych ciekawostek, a zwłaszcza niezwykłych dokonań wybitnych postaci. Podczas tej multimedialnej lekcji dzieci poznały wynalazcę Nikolę Teslę, któremu zawdzięczamy m.in. rozpowszechnienie taniej energii elektrycznej. Współczesna akcja serii łączy się z odtworzonymi na podstawie źródeł biograficznych nadzwyczajnymi, ale prawdziwymi wydarzeniami z życia historycznych postaci.

            Drugie spotkanie dedykowane było uczniom klas 1-3 wybrali się w podróż z wombatem Maksymilianem, jednym z bohaterów stworzonych przez p. Marcina. Dzieci dowiedziały się, gdzie mieszka i jak żyje to niezwykłe zwierzątko. Autor opowiadał ciekawostki o państwach, które odwiedził wombat m.in. Buhan i Nepal. Zdradził też jeden z sekretów pracy pisarza – wiele zdjęć do książki wykonał sam, skacząc ze spadochronu czy latając motolotnią.

            A ostatnie spotkanie dla klas 7 i 8 i związane było z książką „Szalona historia komputerów". Młodzież poznała szczegółowo historię komputerów wzbogaconą ciekawymi eksponatami. Uczniowie mieli możliwość zagrania z panem Marcinem w grę komputerową z lat 90-tych. Budziło to wiele emocji i śmiechu.

            Po każdym spotkaniu można było zakupić książkę z imienną dedykacją oraz autografem.

            Wszystkie spotkania przebiegały bardzo dynamicznie. Dzieci szybko nawiązały relację z autorem, aktywnie reagowały na różne sytuacje, a także chętnie zadawały pytania.

            Wydarzenie z pewnością było świetnym sposobem na promocję czytelnictwa wśród naszych uczniów.

        • XV Europejski Tydzień Sportu Dla Wszystkich - XXIX Turniej Miast i Gmin - "Żyjmy zdrowo na sportowo"
          • XV Europejski Tydzień Sportu Dla Wszystkich - XXIX Turniej Miast i Gmin - "Żyjmy zdrowo na sportowo"

          • Uczniowie naszej szkoły corocznie biorą udział w różnego rodzaju aktywnościach sportowych organizowanych w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla wszystkich. W tym roku była to już XV edycja Turnieju, który odbywał się w dniach 23-29 września, w ramach  XXIX SPORTOWEGO TURNIEJU MIAST i GMIN. Na hali sportowej oraz na terenie przyszkolnych obiektów sportowych odbywała się sportowa rywalizacja uczniów, którzy wzięli udział między innymi w: międzyklasowych wyścigach rzędów, sprzyjających kształtowaniu podstawowych cech motorycznych, torze przeszkód, a także Teście Coopera.

            Poza imprezami organizowanymi na terenie naszej placówki, nasi uczniowie brali aktywny udział również w Czwartkach Lekkoatletycznych. Spora reprezentacja naszych biegaczy wzięła udział w Indywidualnych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców, rozgrywanych na Stadionie Miejskim w Świnoujściu. Wszyscy świetnie się bawili i rywalizowali ze sobą w duchu zasady „fair-play”.

          • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

          • 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Patronem tego święta jest Janina Porazińska, a 29 września, to dzień jej urodzin. Nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do tej akcji propagującej czytelnictwo. Nauczyciele, wychowawcy, a także starsi uczniowie czytali nowe książki, które jeśli spodobają się uczniom, zostaną zakupione do biblioteki szkolnej w ramach Narodowego Rozwoju Czytelnictwa.

            Zachęcamy również rodziców do czytania swoim dzieciom. 

            Drodzy Rodzice!

            Czytajcie swoim dzieciom 15 minut dziennie. Codziennie!!!

        • Spotkanie z autorem książek
          • Spotkanie z autorem książek

          • Marcin Kozioł będzie naszym gościem  27 września (środa) 2023r.  Spotkanie autorskie odbędzie się w sali gimnastyczne w godzinach:

            10:10 - 11:10 dla klas 4-6

            11:20 - 12:20 dla klas 1-3

            12:45 - 13:45 dla klas 7-8

            Po każdym spotkaniu będzie możliwość zakupienia książek z dedykacją. Cennik poniżej:

            - Gwiazda Blachonosego - 25 zł

            - Tajemnica Przeklętej Harfy - 30 zł

            - Skrzynia Władcy Piorunów - 30 zł

            - Wombat Maksymilian i Królestwo Grzmiącego Smoka - 30 zł 

            - Szalona historia komputerów - 30 zł 

            - Bajka o bąkach i jednym trzmielu - 30 zł

            - Psyjaciele - 30 zł

            - Czary w Kopytkowie - 25 zł

            - Malinka Wombat i Kangurek - 25 zł

            - Malina Wombat i Klops - 25 zł 

            Marcin Kozioł urodził się w 1977 roku. Jest autorem lektury szkolnej – „Skrzynia Władcy Piorunów” i jej dwóch kontynuacji: „Tajemnica przeklętej harfy” (trafiła do „Złotej Dwudziestki”książek dwudziestolecia kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”) oraz „Gwiazda Blachonosego”.
            Kiedy miał 16 lat zdobył magiczne stypendium i wyjechał do Szkocji, by uczyć się w Gordonstoun. Jak się okazało, trafił do miejsca, które było pierwowzorem Hogwartu, szkoły Harrego Pottera. Poznał wiele niezwykłych osób. Choć nie potrafi tego robić, tańczył na kameralnym pokazie przed samą Królową Elżbietą II i o mały włos nie wpadł wprost w objęcia Jej Królewskiej Mości, wywołując przerażenie na twarzach agentów specjalnych. Na festiwalu teatralnym w Edynburgu prezentował swoją farsę i wystąpił w niej w roli... królika.Prowadzi rezerwat starych komputerów. Owocem komputerowych zainteresowań jest
            „Szalona historia komputerów”. Zapalony podróżnik, przez wiele lat dyrektor mediów elektronicznych National Geographic Polska. Zwiedził ponad 60 krajów. Niedawno przejechał konno Kaukaz Mały. Książkowym odbiciem pasji podróżniczej jest nagradzana seria o Wombacie Maksymilianie – (Nagroda Magellana dla najlepszego przewodnika dla dzieci roku), a także przyrodniczo-przygodowa seria o Malince Wombat. Miłość do koni znalazła odzwierciedlenie w książce „Czary w Kopytkowie””, której współautorką jest dziennikarka Katarzyna Dowbor.
            W ramach stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego napisał książkę
            „Psyjaciele” (ilustracje Marcin Minor, nagroda główna Komitetu Ochrony Praw Dziecka 2023, Książka Roku 2022 dla starszych dzieci w konkursie Granic). Także inne jego książki – „Puzzle Pitagorasa” i „Wszystko gra” – zdobyły główne nagrody w konkursach Komitetu Ochrony Praw Dziecka (2020, 2022).

             

        • Wręczone zostały nagrody prezydenta – Prymus 2023
          • Wręczone zostały nagrody prezydenta – Prymus 2023

          • Uroczystość wręczenia specjalnych wyróżnień, odbyła się w piątek, 22 września br. w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury i przebiegała w Oscarowej scenerii. Zaangażowanie się w obowiązki szkolne, poparte umiejętnościami wychodzącymi daleko ponad ramy szkolnych programów edukacyjnych jest zawsze zauważane i doceniane, przekonało się o tym ponad stu uczniów, którzy nominowani zostali do nagrody prezydenta Świnoujścia – „Prymus” w roku szkolnym 2022/2023. W tym zacnym gronie znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

            • Karol Antonow 
            • Nikola Kaczmarek - Horbik
            • Ksawery Glaspan

            Nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

        • Inauguracja VII edycji „Świnoujskich Czwartków Lekkoatletycznych”
          • Inauguracja VII edycji „Świnoujskich Czwartków Lekkoatletycznych”

          • Dzieci ze świnoujskich szkół podstawowych w dniu 21 września 2023 r., rozpoczęły rywalizację w jesiennej odsłonie „Czwartków Lekkoatletycznych”. Jak co roku impreza ta przyciąga wielu młodych sportowców, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności i możliwości na tle rówieśników. Rywalizacja odbywa się w kategoriach chłopców i dziewcząt w rocznikach 2013 i młodszych, 2012 i 2011, w takich konkurencjach jak m.in. bieg na 60, 300 i 600m, skok w dal i rzut piłeczką palantową. Nie zabrakło tam uczniów z naszej szkoły, którzy godnie ją reprezentowali. Gratulujemy wyników i życzymy wytrwałości i dalszych sukcesów.

        • Poligon zdobyty...
          • Poligon zdobyty...

          • 21 września byliśmy na wycieczce w Chełmie Gryfickim na poligonie wojskowym. Uczniowie klasy 2a i 3b zostali podzieleni na grupy, aby pod czujnym okiem instruktorów przeżyć militarną przygodę.  Przydzielone zadania wymagały sprawności, zdyscyplinowania i współpracy. Każdy z uczestników mógł sprawdzić swoje umiejętności na ściance wspinaczkowej, torze przeszkód, strzelnicy, w rzutach oszczepem, a także skorzystać z trenażera dla pilotów i skoczków spadochronowych. Było też poszukiwanie skarbów przy użyciu wykrywacza metali, a po zabawie kiełbaski z ogniska. Pogoda i humory dopisywały. Zadowoleni i zmęczeni po wojskowej zaprawie wróciliśmy do domu. Po raz kolejny sprawdziło się powiedzenie, że brudne dzieci to szczęśliwe dzieci.

        • 8a w Czarnocinie
          • 8a w Czarnocinie

          • W dniach 18-20 września klasa 8a wyruszyła na zieloną szkołę do Czarnocina. W planie wycieczki były zajęcia sportowe m.in. ścianka wspinaczkowa, rowery, kajaki, ale też zajęcia integracyjne takie jak: wspólne robienie pizzy, ognisko, karaoke i dyskoteka. Relacja w formie zdjęć poniżej. 

        • Zapraszamy na XIX Otwarte Mistrzostwa Świnoujścia w Lotach Latawców o Puchar Prezydenta Miasta Świnoujścia – 24 września
          • Zapraszamy na XIX Otwarte Mistrzostwa Świnoujścia w Lotach Latawców o Puchar Prezydenta Miasta Świnoujścia – 24 września

          • Zapraszamy na XIX Otwarte Mistrzostwa Świnoujścia w Lotach Latawców o Puchar Prezydenta Miasta Świnoujścia – 24 września plaża koło „Wiatraka”. Organizatorem zawodów jest Świnoujska Akademia Karate Kyokushin. Współorganizatorami są Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” i Urząd Miasta Świnoujście.

            Uczestnikami konkursu mogą być przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich, a także dorośli. Należy tylko stawić się 24 września o godz. 11.30 na plaży i mieć ze sobą zakupiony lub własnoręcznie wykonany latawiec.

            – Uczestników mogą zgłaszać także szkoły, organizacje społeczne i inne placówki, np. domy kultury, świetlice i ogniska młodzieżowe – mówią organizatorzy.

            Dodają, że latawce muszą być wykonane z drewna (bez balsy) i papieru (bibuły). Dopuszcza się stosowanie na pokrycie płótna lub tworzyw sztucznych.

            – Zabrania się natomiast stosowania dodatkowych powierzchni ustateczniających mocowanych do holu latawca. Długość holu latawca powinna zawierać się w granicach od 100 do 500 metrów. Hol nie może być wykonany z drutu, linki metalowej lub innego materiału przewodzącego energię elektryczną – podkreślają organizatorzy.

            Uczestnicy przygotowują swoje latawce sami lub przy współpracy rodziców, opiekunów bądź nauczycieli. Oceniani będą przez komisję sędziowską.1. Organizatorem zawodów jest Świnoujska Akademia Karate Kyokushin, zawody odbywają się pod patronatem Prezydenta Miasta Świnoujścia.

            2. Współorganizatorami są: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” Urząd Miasta Świnoujście

            Celem zawodów jest popularyzacja wiedzy zdobywanej na lekcjach, zachęcenie uczniów do praktycznego zastosowania wiedzy szkolnej, zainteresowanie dzieci i młodzieży problematyką lotnictwa, plastycznych konstrukcji przestrzennych, różnorodnymi formami pracy twórczej, które pomogą w nawiązywaniu kontaktów między uczniami i wpłyną na rozwijanie więzi międzypokoleniowych. Dzięki budowie modeli latających uczestnicy konkursu będą mieli okazję teoretycznego i praktycznego poznania zasad aerodynamiki i podstawowych praw fizyki.3. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Aby stać się pełnoprawnym uczestnikiem należy: – przyjść 24 września br. o godz. 11.30 z wykonanymi latawcami na plażę koło wiatraka Uczestników mogą zgłaszać także szkoły, organizacje społeczne i inne placówki, np. domy kultury, świetlice i ogniska młodzieżowe

            A – DEFINICJE I SPRAWY TECHNICZNELatawiec to aerodyna bez napędu silnikowego unosząca się na uwięzi, która może latać w atmosferze wskutek dynamicznego oddziaływania powietrza na nieruchome lub ruchome względem niej powierzchnie nośne.Latawiec płaski posiada tylko jedną płaszczyznę nośną oraz ustatecznienie w postaci ogona (jednego lub kilku). Dopuszcza się ugięcie płaszczyzny nośnej w przekroju poprzecznym, niedopuszczalne jest natomiast stosowanie innych powierzchni sztywnych lub elastycznych przecinających pod jakimkolwiek kątem zasadniczą płaszczyznę latawca. Latawiec skrzynkowy może mieć kilka płaszczyzn nośnych, ale nie może mieć ustatecznienia w postaci ogona lub innych elementów elastycznie związanych z latawcem, spełniających rolę stateczników – takich jak flagi, taśmy ozdobne, spadochrony, itp. Wykonanie Latawiec musi być wykonany z drewna (bez balsy) i papieru (bibuły). Dopuszcza się stosowanie na pokrycie płótna lub tworzyw sztucznych. Zabrania się natomiast stosowania dodatkowych powierzchni ustateczniających mocowanych do holu latawca. Długość holu latawca powinna zawierać się w granicach od 100 do 500 metrów. Hol nie może być wykonany z drutu, linki metalowej lub innego materiału przewodzącego energię elektryczną.Uczestnicy przygotowują swoje latawce sami lub przy współpracy rodziców, opiekunów bądź nauczycieli.

            B – BEZPIECZEŃSTWOStarty latawców nie odbędą się w czasie burzy, deszczu.Na latawcach nie mogą być umieszczane materiały łatwopalne i pirotechniczne. Zabrania się stosowania lontu do uruchamiania dodatkowych efektów.Z latawców nie wolno zrzucać przedmiotów niewyposażonych w spadochrony lub wstęgi hamujące.

            C – OCENY i KLASYFIKACJAOcena każdego latawca składa się z oceny statycznej oraz oceny za lot. Ocena statyczna Sędziowie dokonują przed lotami oceny statycznej każdego latawca, przyznając punkty za:– konstrukcję latawca i oryginalność pomysłu – do 10 pkt.– staranność wykonania latawca – do 10 pkt.– oprawę plastyczną latawca – do 10 pkt.–———————————————————————————————Maksymalna ilość punktów za ocenę statyczną – do 30 pkt.Ocena za lotKażdy zawodnik demonstruje w locie latawce zgłoszone do konkursu. Po sygnale startu podanym przez głównego sędziego zawodnicy holują latawce i ustawiają się na linii wyznaczonej przez organizatorów. Sędziowie będą przyznawali punkty za:– jakość lotu – do 20 pkt.– za zgłoszony i zademonstrowany w locie efekt specjalny – do 10 pkt.–———————————————————————————————Maksymalna ilość punktów za lot – do 30 pkt.W przypadku braku wiatru lot oceniany jest podczas holowania latawca przez zawodnika według skali ocen:– lot stateczny – 20 pkt.– lot niestateczny – 10 pkt.– gdy latawiec nie leci – 0 pkt. Do końcowej klasyfikacji przyjmuje się sumę punktów uzyskanych za lot i za ocenę statyczną latawców. Do końcowej klasyfikacji przyjmuje się sumę punktów uzyskanych za lot i za ocenę statyczną latawców. Klasyfikacja końcowa zawodników będzie przeprowadzona oddzielnie w klasie latawców płaskich i oddzielnie w klasie latawców skrzynkowych oraz latawców gotowych. W powyższych przypadkach będzie brany też pod uwagę podział na grupy wiekowe według poniższego schematu:I grupa- dzieci w wieku 4-6 lat II grupa – kl.1-3 szkoły podstawowej, III grupa – kl. 4-6 szkoły podstawowej, IV grupa – kl. 7-8 szkoły podstawowe, V grupa – szkoły ponadpodstawowe VI grupa – dorośli

            5. Oceny każdego latawca dokonuje Komisja Sędziowska składająca się z 3 do 5 sędziów. Komisję powołują organizatorzy konkursu. 6. Sprawy nieobjęte niniejszym regulaminem rozstrzygane są przez organizatorów. Wszelkie protesty będą przyjmowane do rozpatrzenia jedynie w formie pisemnej. 7. Organizatorzy wystawiają nauczycielom (opiekunom) podziękowania – zaświadczenia o udziale w konkursie, ważne przy pedagogicznym awansie zawodowym.

            Kontakt:

            Świnoujska Akademia Karate Kyokushin

            Tel. 600 806 177

            akademiakyokushin@wp.pl

            źródło: http://www.akademiakarate.com

        • Akcja Sprzątanie Świata
          • Akcja Sprzątanie Świata

          • Od początku istnienia Akcji „Sprzątanie świata” w Polsce nasza szkoła bierze udział w tym przedsięwzięciu.  Jubileuszowa, 30. Akcja Sprzątanie świata – Polska, przebiega pod hasłem „Sprzątanie świata łączy ludzi!”. Dlaczego? Bo dokładnie tak się dzieje od samego początku. W trzeci weekend września starsi i młodsi – wszyscy, którym bliska jest sprawa czystej i zdrowej planety – łączą się, by stworzyć wspólny front sprzątania własnych kawałków Polski i promować ideę nieśmiecenia w naturze. Postanowiliśmy zatem 15 września odziać rękawice, wziąć worki w łapki i posprzątać okolice naszej szkoły, a to efekty naszej pracy…

          • Narodowe Czytanie

          • Narodowe Czytanie to coroczna akcja czytania wybranej książki. Została ona zainicjowana w 2012r. przez ówczesnego prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, wspólną lekturą "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza. Książką tegorocznej 12 odsłony Narodowego Czytania była lektura "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej.

            7 września uczniowie naszej szkoły udali się do Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli — Oddział Zamiejscowy — Biblioteka Pedagogiczna w Świnoujściu. Będąc na miejscu, odczytali list od Prezydenta RP Andrzeja Dudy zachęcający do wspólnego czytania "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej oraz obejrzeli prezentację multimedialną o kulisach powstania książki. Wysłuchali również wybranych fragmentów lektury "Nad Niemnem" zaprezentowanych przez Panią Grażynę Lis oraz sami aktywnie wzięli udział w czytaniu. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 2 Im. Majora Henryka Sucharskiego w Świnoujściu
      • Tel./Fax: 091-321 52 32 kom.727712558
      • 72-602 Świnoujście ul. Białoruska 2 Poland
      • pedagogszkolanr2@gmail.com kom. 727 797 161
  • Galeria zdjęć

      brak danych
  • liczba odwiedzin: 76033