• Harmonogram egzaminu ósmoklasisty
     • Harmonogram egzaminu ósmoklasisty

     • Egzamin odbędzie się:


      w terminie głównym:

      1. język polski – 24 maja 2022r. (wtorek) – godz. 9:00

      2. matematyka – 25 maja 2022 r. (środa) – godz. 9:00

      3. język obcy nowożytny – 26 maja 2022 r. (czwartek) – godz. 9:00

      Każdy zdający powinien posiadać na egzaminie legitymację szkolną oraz długopis ( lub pióro) z czarnym tuszem ( atramentem) przeznaczony do zapisywania rozwiązań  (odpowiedzi).

      Dodatkowo na egzaminie z matematyki każdy zdający powinien mieć linijkę. Rysunki jeżeli trzeba je wykonać – zdający wykonuje długopisem z czarnym wkładem. Nie wykonuje się rysunków ołówkiem.

    • Egzamin Ósmoklasisty
     • Egzamin Ósmoklasisty

     • Uwaga rodzice.

      W dniach 24,25,26 maja odbywają się egzaminy ósmoklasisty.

      W tych dniach zajęcia edukacyjne dla klas 1-7 są odwołane.

      Szkoła zapewnia opiekę świetlicową.

    • Dni Europy w naszej szkole
     • Dni Europy w naszej szkole

     • W związku z  niedawno obchodzonymi Dniami Europy Samorząd Uczniowski przygotował kolegom koleżankom ze szkoły, prezentacje  na temat Wielkiej Brytanii. Wprawdzie Wielka Brytania nie jest już krajem Unii Europejskiej, ale wciąż pozostaje częścią Europy   i naszym sojusznikiem. Ucząc się języka angielskiego w szkole,  istotne jest poznanie zwyczajów tego kraju. Na koniec prezentacji uczniowie mogli obejrzeć krótki film przedstawiający ciekawostki z królewskiej etykiety.

    • Witaj Majowa Jutrzenko...
     • Witaj Majowa Jutrzenko...

     • 29 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wybrani uczniowie klas 4 – 8 pod opieką pani Sylwii Snopek oraz pana Ryszarda Morocha zaprezentowali krótką lekcję historii i patriotyzmu, która przeniosła wszystkich w minione wieki. Uroczystość przybliżyła dzieciom i młodzieży wydarzenia historyczne i okoliczności powstania pierwszej polskiej konstytucji (pierwszej w Europie, a drugiej na świecie). 

      "Jest takie miejsce, jest taki kraj": - Jan Pietrzak

      "Hymnu Konstytucji 3 Maja" autorstwa Zofii Pietrzyk i Mariana Waśkiewicza:

    • Konkursy wielkanocne rozstrzygnięte
     • Konkursy wielkanocne rozstrzygnięte

     • Klasowa gazetka wielkanocna:

      w kategorii klas 1-3:

       

      I miejsce - klasa 1a

      II miejsce - klasa 1b i 3a

      III miejsce - klasa 2b

       

      w kategorii klas 4-8:

       

      I miejsce - klasa 5b

      II miejsce - klasa 4a

      III miejsce - klasa 6a

       

      Pisanka wielkanocna:

      Wszystkie pisanki były przepiękne. Obrady bardzo burzliwe, a wyłonienie zwycięzcy trudne i tak w klasach 1-3:

       

      I miejsce - Zuzanna Kuca - 2a, Lena Kowal - 2b

      II miejsce - Alice Pierzgalska-Navadaru - 2b, Liwia Tosnowiec - 2a, 

      III miejsce - Marcela Maślanka - 2a, Nikola Bukowska - 1b

       

      Wyróżnienia:

      Adrianna Pawlik - 2a,

      Amelka Ciszewska - 1b,

      Alicja Sienkiewicz - 2a,

      Sara Wróblewska - 1b,

      Agata Jagodzińska - 2a,

      Nadia Krysztofowicz - 1a,

      Amelia Bany - 2a,

      Lena Kowal - 2a,

      Natalia Łukaszuk - 1b,

      Oskar Skoczyk - 1b,

      Łukasz Marchacz - 1b,

      Ksawery Michalik - 1b,

      Błażej Bełczącki - 1 b,

      Oliwia Nowak - 1 b,

      Martyna Sztuka - 2 a,

      Gabrysia Major - 1b.

       

      klasach 4-8:

       

      I miejsce - Ksawery Glaspan - 5b

      II miejsce - Daria Romanowska - 7a

      III miejsce - Nikola Kaczmarek - Horbik - 5a

       

    • Zdrowo jem więcej wiem
     • Zdrowo jem więcej wiem

     • Śniadanie to najlepszy start w nowy dzień! – pod takim hasłem we wtorek 26 kwietnia w naszej szkole został zorganizowany  Dzień Zdrowego Śniadania.

      Śniadanie jest dla dziecka najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Badania naukowe potwierdzają, że uczniowie, którzy spożywają zdrowe śniadania:

      • mają energię do nauki i efektywnej pracy na lekcjach,
      • lepiej koncentrują się podczas lekcji,
      • popełniają mniej błędów,
      • są bardziej kreatywni,
      • mają lepsze wyniki na testach sprawnościowych

      Cieszymy się, że taką akcję udało nam się zorganizować. Dzięki niej, poprzez zabawę, możemy nauczyć dzieci na czym polega zdrowe odżywianie.

     • Gra miejska „Odkrywaj Europę” z EUROPE DIRECT Szczecin, 7 maja 2022 r., Świnoujście

     • Corocznie w Unii Europejskiej 9 Maja obchodzony jest Dzień Europy – święto jedności i pokoju w Europie. Z tej okazji zapraszamy w sobotę 7 maja na grę miejską ”Odkrywaj Europę”, która odbędzie się w Świnoujściu. Gra odbywa się w ramach Europejskiego Roku Młodzieży na Pomorzu Zachodnim.

      Jest maj roku 2022 r. Julia właśnie skończyła 18 lat, mieszka w Polsce i zastanawia się czy wyjechać na projekt wolontariatu w ramach EUROPEJSKIEGO KORPUSU SOLIDARNOŚCI. Chciałaby zmienić Europę na lepsze. Pomóż jej w tym przechodząc przez kolejne stacje. Gra polega na znalezieniu pięciu stacji i rozwiązaniu zadania dotyczącego Europy przy każdej z nich. W grze może wziąć udział drużyna od 3 do 5 osób.

      Zwycięża drużyna, która uzyska największą ilość punktów. Na drużynę 5 osobową czekają nagrody rzeczowe o łącznej wartości 1500 zł.

       

      Zapisać się można poprzez formularz google: https://bit.ly/3OvH0Xx

      Regulamin Gry można pobrać na dole strony.

       

      Program:

      10.30 – 11.15 Odbiór Kart Gry w punkcie startowym

      11.15 Start Gry

      11.15 – 13.45 Przebieg gry

      14.30 Przyznanie nagród zwycięskim zespołom

       

      Organizator: EUROPE DIRECT Szczecin przy Sekretariacie ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego

      Współorganizatorzy: Prezydent Miasta Świnoujście, Miejski Dom Kultury w Świnoujściu

      Regulamin gry-Odkrywaj Europę z EUROPE DIRECT Szczecin- Pobierz(PDF)

       

       

       

    • Wycieczka 1b i 2b
     • Wycieczka 1b i 2b

     • W dniu 20.04. klasy 1a i 2b były na całodziennej wycieczce w Szczecinie. Uczniowie byli na przedstawieniu pt. „Karmelek” w Teatrze Pleciuga. Po spektaklu wyszliśmy na spacer po Szczecinie, szliśmy tuż obok Urzędu Miasta Szczecin. Później - w drodze powrotnej- byliśmy w MC Donaldzie. Wszyscy z wycieczki przyjechali zadowoleni i uśmiechnięci.

    • Akcja społeczno-edukacyjna Żonkile 2022
     • Akcja społeczno-edukacyjna Żonkile 2022

     • Tegoroczna akcja Żonkile odbywa się w czasie, gdy w naszej części kontynentu znów giną ludzie – gdy ponownie mordowani są mężczyźni, kobiety i dzieci. Chcemy, by udział w kampanii odbywającej się pod hasłem miłości był także formą manifestacji naszego sprzeciwu przeciwko wojnie, przeciwko wszelkiej agresji. Pamiętając o słowach Mariana Turskiego, że Auschwitz nie spadło z nieba, chcemy solidaryzować się z tymi, którzy walczą o swój kraj, swoją godność i swoich najbliższych.

      Czym jest akcja społeczno-edukacyjna Żonkile?

      19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną Żonkile. 

      Dlaczego żonkile?

      Ostatni przywódca Żydowskiej Organizacji Bojowej, Marek Edelman, który przeżył likwidację getta, przez lata pielęgnował pamięć o wydarzeniach z 1943 roku. Do końca życia w rocznicę powstania przychodził pod Pomnik Bohaterów Getta, by oddać hołd poległym towarzyszom. Wraz z nim przychodziło coraz więcej ludzi z żółtymi kwiatami.

      – Żółty żonkil jest symbolem zbiorowej pamięci. My wszyscy, którzy chcieliśmy pamiętać, zanosiliśmy na Muranów żonkile – powiedziała Paula Sawicka, psycholożka, była nauczycielka akademicka, związana z opozycją demokratyczną. Wspólnie z Markiem Edelmanem napisała książkę "I była miłość w getcie".

      Akcji od początku towarzyszy hasło "Łączy nas pamięć", które podkreśla siłę wspólnoty, znaczenie solidarności, potrzebę dialogu ponad podziałami. Głęboko wierzymy, że pamięć o przeszłości jest jedną z nadrzędnych wartości, które nas jednoczą i nadają nam wspólną tożsamość – niezależnie od światopoglądu czy sympatii politycznych.

      Klasy 4-8

      Marcin Szczygielski, autor m.in. "Arki Czasu" stworzył na potrzeby akcji Żonkile opowiadanie "Prawdziwi przyjaciele", które przypomina znaną prawdę, że prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie. 

      Prawdziwi przyjaciele - tekst opowiadania dla klas 4-6 - Pobierz(PDF)

      Uczniów i uczennice klas 4-6 zapraszamy również do obejrzenia filmu "Będę pisać", który opowiada o losach dwójki żydowskich nastolatków przed wojną i po jej wybuchu. Ich historię poznaje współczesna dziewczyna z Muranowa, której telefon nawiedza duch z przeszłości.

      Uczniów uczennice klas 7-8 szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych zapraszamy również do obejrzenia stworzonego w stylistyce youtuberskiej filmu "Muranów – Dzielnica Północna".

    • Wielkanocne zwyczaje w 1b
     • Wielkanocne zwyczaje w 1b

     • Wielkanoc jest świętem związanym z mnóstwem zwyczajów i tradycji. Pierwszą tradycją jest zwyczaj święcenia palm w Niedzielę Palmową. Kolejnym zwyczajem jest to, iż przed Wielkanocą gospodynie domowe robią wiosenne porządki. Takie porządki symbolizują pozbycie się z domu wszystkich kłopotów, problemów, chorób oraz rozgoszczenie się szczęścia, radości na nadchodzący rok. Innym znanym wszystkim zwyczajem jest święcenie pokarmów w Sobotę Wielkanocną. Tradycyjnie do koszyczka niesionego do kościoła wkłada się wędlinę, chleb, sól oraz oczywiście jajka. Jajka są bezsprzecznym symbolem Wielkanocy i już od pokoleń są zdobione najróżniejszymi metodami. Oprócz jajek w różnej postaci na każdym stole świątecznym nie może zabraknąć także żurku, pieczonego mięsa, babki wielkanocnej oraz mazurka. Z kolei Lany Poniedziałek, jest zwyczajem, który zmieniał się i ewoluował poprzez dziesięciolecia, aż w końcu mamy dziś Lany Poniedziałek podczas, którego młodzi chłopcy czują się bezkarni oblewając przypadkowo spotkane osoby na ulicy wiadrem wody. Trzeba pamiętać, że wymienione zwyczaje są tylko przykładowymi, a pełna lista tradycji wraz z opisami mogłaby być dobrym materiałem na książkę.

    • INFORMACJA DLA RODZICÓW DZIECI W WIEKU OD 6 DO 18 LAT PRZYBYŁYCH Z UKRAINY/ ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ ДІТЕЙ ВІКОМ ВІД 6 ДО 18 РОКІВ ЯКІ ПРИБУЛИ З УКРАЇНИ
     • INFORMACJA DLA RODZICÓW DZIECI W WIEKU OD 6 DO 18 LAT PRZYBYŁYCH Z UKRAINY/ ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ ДІТЕЙ ВІКОМ ВІД 6 ДО 18 РОКІВ ЯКІ ПРИБУЛИ З УКРАЇНИ

     • INFORMACJA DLA RODZICÓW DZIECI W WIEKU OD 6 DO 18 LAT

      PRZYBYŁYCH Z UKRAINY

       

      W związku z obowiązkiem wynikającym z § 15 Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 21 marca 2022 r. w sprawie organizacji kształcenia, wychowania i opieki dzieci i młodzieży będących obywatelami Ukrainy informujemy, że w przypadku kontynuowania przez dzieci nauki w ukraińskim systemie oświaty z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, należy złożyć oświadczenie, którego wzór jest do pobrania poniżej.

      Oświadczenie należy złożyć w Urzędzie Miasta Świnoujście przy ul. Wojska Polskiego 1/5 na parterze na Stanowisku Obsługi Interesanta.

       

      Oświadczenie rodzica / opiekuna prawnego - Pobierz(DOC)

       

       ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ ДІТЕЙ ВІКОМ ВІД 6 ДО 18 РОКІВ

      ЯКІ ПРИБУЛИ З УКРАЇНИ

       

      У зв’язку з обов’язком, передбаченим § 15 Положення Міністра Освіти і Науки від 21 березня 2022 року «Про організацію освіти, виховання та опіки дітей та молоді, які є громадянами України, повідомляємо, що якщо діти продовжують навчання в українській системі освіти з використанням методів і прийомів дистанційної освіти, необхідно подати Заяву, шаблон якої доступний для завантаження нижче.

      Заяву необхідно подати до Свіноуйської Мерії (Ужонд Міста) за адресою: вул. Wojska Polskiego 1/5 на першому поверсі до Центру Обслуговування Клієнтів.

       

      Oświadczenie rodzica / opiekuna prawnego - Pobierz(DOC)

       

       

    • 21 marca - Wiosna, wiosna ach to Ty...
     • 21 marca - Wiosna, wiosna ach to Ty...

     • Topienie marzanny to staropolski obrzęd przywoływania wiosny i odpędzania zła. Zgodnie ze zwyczajem, w czwartą niedzielę wielkopostną na wsiach robiono słomianą kukłę, którą strojnie ubierano. Nazywano ją różnie, np.: Marzanną, Moreną, Śmiercichą, Śmierztką (zależy od regionu). Kukłę obnoszono od domostwa do domostwa, zaczynając od obejść najważniejszych  osób ze  społeczności.  Gdy  już „zabrano” z każdego domu całe zło i choroby, których uosobieniem była, niesiono ją poza granice wsi i tam rozrywano, a następnie palono. Jeszcze płonącą wrzucano do wody. Nie wolno już było kukły dotknąć, bo mogła od tego uschnąć ręka! Na koniec orszak szybko wracał do wsi, nie oglądając się za siebie, żeby się jakaś choroba zerkającego nie uczepiła. Obrzęd ten miał zapewnić społeczności szczęśliwe życie aż do następnej wiosny. Obecnie odchodzi się od tego zwyczaju w takiej formie, aby nie zanieczyszczać rzek i nie powodować zagrożenia pożarowego. Za tym przykładem uczniowie klasy 1b własnoręcznie wykonali Marzanny, a następnie wyruszyli z nimi na przywitanie wiosny.

      Więcej zdjęć w naszej galerii

     • Konkurs: Pięknie mówię, pięknie piszę" rozwiązany

     • Klasy 1-3

      I miejsce:

      • Marcela Maślanka - kl.2a
      • Oskar Skorczyk - kl.1b
      • Nadia Krysztofowicz - kl.1a

      II miejsce:

      • Zosia Bartczak - kl.3a
      • Wiktor Chodkowski - kl. 2a

      III miejsce: 

      • Zuzanna Kuca - kl. 2a
      • Agata Jagodzińska - kl.2a

      Wyróżnienia:

      Amelia Bany - kl. 2a

      Karol Antonow - kl. 3a

      Łukasz Marchacz - kl.1b

      Ksawery Michalik - kl. 1b

      Julia Stocka  - kl. 1a

      Klasy 4 - 8

      I miejsce:

      • Nikola Kaczmarek - Horbik - kl. 5a

      II miejsce:

      • Liliana Paczkowska - kl.8a
      • Maja Major - kl. 7a

      III miejsce: 

      • Daria Romanowska - kl. 7a

      Wyróżnienia:

      Anita Makowska - kl. 5b

      Karina Olejniczak - kl. 5b

       

       

       

      Więcej zdjęć w naszej galerii

    • Światowy Tydzień Mózgu
     • Światowy Tydzień Mózgu

     • Tydzień  o mózgu jest akcją edukacyjną, która ma na celu popularyzację wiedzy o mózgu, układzie nerwowym i jego działaniu.  O tym, jak ważny jest mózg i jak jest zbudowany, uczniowie dowiedzieli się podczas zajęć z p. Moniką Markowiak i Joanną Jankowską - Radwan, które odbywały się od 14 do 18 marca. Podczas spotkań wychowankowie oglądali prezentacje, bajkę o ważności mózgu oraz mogli dotknąć modelu szkieletu i mózgu. Ponadto rozmawiali o tym jak istotna jest dieta dla pracy mózgu (i całego organizmu), i co zrobić, aby lepiej pamiętać.

      Więcej zdjęć w naszej galerii

     • Lekcja nr 7: Odyseja kosmiczna

     • Na dzisiejszej lekcji z cyklu " Dzieci uczą rodziców:

      • poznasz takie terminy jak: kosmos, wszechświat i galaktyka,
      • dowiesz się czym są gwiazdy, planety i inne obiekty, które można spotkać w kosmosie,
      • poznasz planety Układu Słonecznego, 
      • dowiesz się czym różni się rakieta od promu kosmicznego, 
      • poznasz postać pierwszego człowieka na księżycu,
      • dowiesz się czym jest Międzynarodowa Stacja Kosmiczna, 
      • poznasz kilka ciekawostek dotyczących kosmosu

       

      ZAPRASZAMY!!!

       

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 2 Im. Majora Henryka Sucharskiego w Świnoujściu
   • sekretariat@sp2.swi.pl
   • sekretariat@sp2.swi.pl
   • Tel./Fax: 091-321 52 32 kom.727712558
   • 72-602 Świnoujście ul. Białoruska 2 Poland
   • pedagogszkolanr2@gmail.com kom. 727 797 161
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • liczba odwiedzin: 16115