• Bezpieczne wakacje

• Wakacje to czas odpoczynku, relaksu i zabawy. Pamiętajmy, że to przede wszystkim od nas zależy, czy będą one bezpieczne, a tym samym udane. Dlatego niezależnie od miejsca, w którym je spędzamy, zachowujmy się odpowiedzialnie, pamiętając o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

• Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Świnoujściu

• 10 czerwca 2022r. reprezentacja uczniów klasy 3a w składzie: Zofia Bartczak, Karol Antonow oraz Antoni Stankiewicz, wzięła udział w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Świnoujściu organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 6. Nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania i zajęli II miejsce. GRATULUJEMY!!!

• Konkurs "Pięknie piszę " o Pióro Prezydenta Miasta

• Dnia 6 czerwca 2022 r. odbył się międzyszkolny konkurs ,,Pięknie piszę" o Pióro Prezydenta Miasta, którego organizatorem była nasza szkoła.
            Celem konkursu było m. in. doskonalenie umiejętności kształtnego i pięknego pisania piórem oraz rozpowszechnianie sztuki kaligrafii. Zadaniem uczestników było staranne i bezbłędne  przepisanie tekstu.

I miejsce - Justyna Furmańczyk

II miejsce - Natalia Preuss

III miejsce - Joanna Wojciechowska

Wyróżnienia:

Jan Mathews

Daria Romanowska

Zofia Tomala

• Wycieczka do Chlebowego Domu

• ​​3 czerwca 2022r. klasy I b, II a i III a wybrały się do Chlebowego Domu w Marianowie. Podczas zajęć dzieci poszerzyły i utrwaliły wiadomości o roślinach zbożowych, produktach z nich otrzymywanych oraz przypomniały sobie proces przygotowania i wypiekania pieczywa. ​​​​​​

• Lekcja 9 Park Jurajski

• Podczas tej lekcji:

- dowiesz się czym były i kiedy żyły na ziemi dinozaury

- poznasz kilka gatunków dinozaurów

- dowiesz się co łączy dinozaury z współczesnymi ptakami

- poiznasz wiele ciekawostek o dinozaurach

• Zawody lekkoatletyczne

• W dniu 13 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zawodach lekkoatletycznych.
            I miejsce zajęły dziewczęta w Trójboju lekkoatletycznym, chłopcy IV miejsce.
            Indywidualnie:
            Alicja Sikorska III miejsce w biegu na 60m,
            Jagna Szablewska II miejsce w skoku w dal,
            Martyna Siwiec I miejsce w rzucie piłeczką palantową.

W Drużynowym Czwórboju Lekkoatletycznym chłopcy zajęli III miejsce, dziewczęta IV.
            Indywidualnie:
            Maja Major I miejsce w biegu na 60m i III w biegu na 600m,
            Katarzyna Hofman III miejsce w rzucie piłeczką palantową.

• 1b i 3a na promie Polonia

• W ramach doradztwa zawodowego uczniowie klasy 1b i 3a, 6 maja 2022r. wybrali się na prom Polonia. Dziecie miały możliwość zobaczenia promu od środka. Największą atrakcją był mostek kapitański i możliwość, choć przez krótką chwilę, bycia kapitanem. Pan Andrzej, który oprowadzał dzieci cierpliwie odpowiadał na wszystkie zadawane pytania dotyczące pracy kapitana, jakiej długości i szerokości jest prom, ilu pasażerów i pojazdów może zabrać i wiele innych pytań. Uczniowie z uwagą słuchali odpowiedzi. Na koniec wizyty w ramach podziękowania za poświęcony czas, dzieci wręczyły laurkę i słodki bukiet.

• Z wizytą u Strażaków

• 5 maja uczniowie klasy 1b i 3a wybrali  się w odwiedziny do remizy Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu. Strażacy  zaprezentowali uczniom  wozy strażackie, sprzęt oraz wyposażenie jakim dysponuje jednostka. Opowiedzieli również na czym polega ich praca. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem  oglądali wyposażenie wozu strażackiego i  sprzętu gaśniczego. Mieli również  okazję zobaczyć  strój w jaki ubierają się strażacy do akcji, a także  go przymierzyć. Największą atrakcją było trzymanie węża z prądownicą strażacką i puszczanie strumienia wody. Okazało się, że jest to bardzo trudne zadanie. Każde dziecko mogło także usiąść za kierownicą wozu strażackiego. Na zakończenie dzieci wręczyły strażakom laurkę i słodki bukiet z okazji Dnia Strażaka. Bardzo dziękujemy  strażakom za poświęcony czas i ciekawy pokaz.

• Lekcja nr 8 Zielona Ziemia

• Podczas tej lekcji:

- poznasz takie terminy jak: ekologia, segregacja odpadów i recykling

- dowiesz się jak prawidłowo segregować odpady,

- poznasz zasady dbania o środowisko naturalne i naszą planetę

- dowiesz się jak ważne są pszczoły dla naszego środowiska