• Bal karnawałowy

• Oj działo się, działo … Już od wczesnych godzin porannych, uczniowie stanęli w długiej kolejce do szkolnego kiermaszu, z którego cały dochód zostanie przekazany na WOŚP. Następnie nasi uczniowie ruszyli w tany. Była zabawa, było głośno i było radośnie. Jechali pociągiem, śpiewali kwa kwa kwa kwa oraz tańczyli w rytmie egzotycznej macareny. Byli krasnoludkami i pszczółkami, rycerzami i księżniczkami oraz wieloma innymi postaciami....

Wyszukane stroje i niecodzienny klimat balu sprawiły, że oprócz zdjęć pamiątkowych, było mnóstwo śmiechu i zabawy. Oczywiście nie zabrakło wyborów królowej i króla balu. Myślimy, że była to niezapomniana impreza dla naszych Milusińskich.

Zatroskanym rodzicom, którzy pragnęli, choć w niewielkim stopniu urzeczywistnić marzenia swoich pociech i poszukali wyjątkowych przebrań dla nich mówimy: DZIĘKUJEMY.

• Książki na ferie, ferie z książkami

• Ferie z książkami to świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu. W domu, w podróży, w drodze na sanki książka to idealne towarzystwo dla każdego. Zapraszamy więc uczniów do biblioteki, do wypożyczenia książek na ferie. Na ferie uczniowie mogą wypożyczyć większą ilość książek. Szczególnie polecamy książki zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Zapraszamy !!!

• PIŁKA RĘCZNA W RAMACH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ 2023/2024

•           W rywalizacji, o miano „Najbardziej Usportowionej Szkoły, Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” zorganizował rozgrywki w piłkę ręczną w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2023/2024. Celem zawodów było wyłonienie najlepszej drużyny w kategorii  chłopców do reprezentowania naszego miasta w rozgrywkach regionu B oraz zdobycie punktów zaliczanych do współzawodnictwa szkół.

Uczniowie naszej szkoły zajęli zaszczytne I miejsce, tym samym uzyskali awans do  ¼ finału wojewódzkiego. Na zakończenie turnieju drużyna otrzymała okolicznościowy puchar ufundowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”.

Wszystkim sportowcom gratulujemy

•  „Żyj w przyrodzie z eko w zgodzie”
          • „Żyj w przyrodzie z eko w zgodzie”

• W naszej bibliotece szkolnej odbyły się zajęcia ekologiczne  dla uczniów klasy 1a. Celem warsztatów było zdobycie wiedzy na temat zrównoważonego rozwoju .Uczniowie obejrzeli film pt. „Recykling”,potem wysłuchali wierszyków ekologicznych, które wyjaśniły im zagadnienia takie jak: segregacja, zrównoważona konsumpcja, recykling. Następnie uczniowie przystąpili do zadań praktycznych: segregowali śmieci, przeliczyli ilość odpadów zmieszanych i rozważyli potrzeby zrównoważonej konsumpcji. Utrwalili zdobytą wiedzę przy pomocy układanek, kolorowanek, labiryntów.

Na zakończenie został ogłoszony konkursik „Mój osobisty wkład w ochronę środowiska”.

• „Moja ulubiona przygoda Czarnego Noska”

•           Z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia odbył się konkurs plastyczny dla uczniów klas 1-3 pt.  „Moja ulubiona przygoda  Czarnego Noska”, który został zorganizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Celem tego konkursu było popularyzowanie książki „Pamiętnik Czarnego Noska” J. Porazińskiej oraz motywowanie uczniów do czytania w wolnym czasie . Komisja przyznała następujące miejsca:

I miejsce - Kaja Maślanka – kl. 1a

Gabriela Major – kl. 3b

II miejsce – Sara Wiśniewska 3b

Oliwia Zdziarska kl. 4a

III miejsce – Adam Siluk– kl. 1a

Gratulujemy ! Nagrody zostaną wręczone na apelu.

•  Konkurs „Książka i ja – moja wymarzona biblioteka” rozstrzygnięty
          • Konkurs „Książka i ja – moja wymarzona biblioteka” rozstrzygnięty

•            Z okazji Międzynarodowego  Miesiąca Bibliotek Szkolnych odbył się konkurs   „Książka i ja – moja wymarzona biblioteka”, który został zorganizowany we  współpracy  z Biblioteką Pedagogiczną w Świnoujściu. Celem konkursu było promowanie czytelnictwa oraz rozbudzanie potrzeby kontaktu z bibliotekami i książkami. Komisja pod przewodnictwem Pani Grażyny Lis – kierownika Oddziału Zamiejscowego ZCDN -u w Świnoujściu przyznała następujące miejsca:

I miejsce -  Kaja Maślanka – kl. 1a

Lena Kowal – kl. 4b

II miejsce – Alicja Sikorska kl. 6a

Marcela Maślanka kl. 4a

III miejsce –Amelia Ciesielska – kl. 3b

Wiktor Chodkowski kl. 4a

Komisja przyznała również nagrodę specjalną Błażejowi Bełcząckiemu z klasy 3b za wykonanie pracy przestrzennej „Moja wymarzona biblioteka”.