• Drodzy Rodzice
     • Drodzy Rodzice

     • Szanowni Państwo, zachęcam do lektury listu pani Ireny Koźmińskiej, która jest prezesem Fundacji ABCXXI -„Cała Polska czyta dzieciom”. Akcja ta w bezpośredni sposób łączy się z udziałem naszej szkoły w rządowym projekcie „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”. Celem głównym programu rządowego jest wsparcie w rozwijaniu kompetencji czytelniczych uczniów i indywidualnych zainteresowań poprzez promowanie czytelnictwa oraz wyrabianie i pogłębianie u uczniów nawyku czytania.

    • Głosowanie rozpoczęte!!!
     • Głosowanie rozpoczęte!!!

     • Zachęcamy do głosowania na projekt Szkoła z Oddechem.

      Budżet obywatelski - formularz do głosowania

      Opis projektu

      Wykonanie systemu wentylacji w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2, naprawa nawierzchni placu zabaw przylegającego do tej szkoły. Projekt ma na celu poprawę bezpieczeństwa uczniów podczas korzystania z sali gimnastycznej. Podczas zajęć sportowych, zawodów międzyszkolnych czy też apeli oraz innych uroczystości odbywających się na sali za każdym razem dochodzi do omdleń i zasłabnięć spowodowanych brakiem wentylacji na sali.  Sala ta nigdy nie została wyposażona w system nowoczesnej wentylacji, jest ona zawsze nasłoneczniona i panuje w niej ciągły zaduch uniemożliwiający normalne oddychanie. Sytuacja pogarsza się dalej jeśli mowa o aktywności sportowej. Usytuowanie sali sprawia, iż jest ona nasłoneczniona przez większość czasu, co powoduje nagrzewanie się murów, parkietu oraz powietrza w tej sali. Plac zabaw przy szkole wymaga natychmiastowej ingerencji w postaci naprawy podłoża. Z placu przyszkolnego korzystać mogą wszystkie dzieci ten plac nigdy nie jest zamknięty dla nikogo. Sala gimnastyczna będzie mogła też być wykorzystywana do innych zajęć sportowo-kulturalnych dla mieszkańców całego miasta lecz w tej chwili ze względu na jej totalny brak wentylacji nie jest to możliwe. Nadmienić również warto, iż do szkoły tej uczęszczają nie tylko dzieci z Osiedla Warszów.

      Miejsce realizacji projektu

      Szkoła Podstawowa nr 2 imienia Majora Henryka Sucharskiego w Świnoujściu

       

      Budżet obywatelski - formularz do głosowania

    • Podziel się uśmiechem :)
     • Podziel się uśmiechem :)

     • Światowy Dzień Uśmiechu to święto obchodzone  w pierwszy piątek października. Od 1999 roku. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku. Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia. Bo nawet badania pokazują, że  znane od wieków powiedzenie „śmiech to zdrowie” to nie tylko metafora.  Życzymy więc wszystkim, aby uśmiech towarzyszył Wam jak najczęściej. I nie tylko w październiku 😀. 

    • Spektakl teatralny w wykonaniu Grupy T z Torunia
     • Spektakl teatralny w wykonaniu Grupy T z Torunia

     • Dnia 4.10 w naszej szkole odbył się spektakl teatralny organizowany przez Fundację Grupę T z Torunia pt.: "Gang Śmieciaków". Uczniowie klas I-IV mieli okazję dowiedzieć się jak dbać o środowisko, jak żyć z przyrodą za pan brat i jak segregować śmieci.

      Dziękujemy fundacji za wspaniałe przedstawienie pełne śmiechu i poczucia humoru.

    • Jesienna sesja Świnoujskich Czwartków LA już za nami
     • Jesienna sesja Świnoujskich Czwartków LA już za nami

     • 5 października 2023 r., na Stadionie Miejskim w Świnoujściu odbyły się III zawody „Świnoujskich Czwartków Lekkoatletycznych” sesji jesiennej. Podczas każdych zawodów uczestnicy mogą startować w dwóch konkurencjach spośród 6: bieg na 60m, 300m,600m dziewczęta i 1000m chłopców, skok wzwyż i w dal oraz rzut piłeczką palantową (jednej biegowej i jednej technicznej). I tym razem nie zabrakło naszych uczniów.

      Kolejne zawody odbędą się wiosną 2024 r.

    • 4a i 6a na wycieczce w Szczecinie
     • 4a i 6a na wycieczce w Szczecinie

     • 3 października klasy 4a i 6a świętowały Dzień Chłopaka w Szczecinie. W czasie wyjazdu odwiedzili kręgielnię oraz Morskie Centrum Nauki. Uczniowie poznali proces projektowania i budowania statków, poznali bliżej zawody związane z morzem, obyczaje i tradycje ludzi morza. Mogli także poznać i doświadczyć, czym jest morski żywioł. Największą atrakcją okazała się nauka halsowania oraz gotowanie podczas sztormu. Wizyta w MCN dostarczyła dzieciom wiele radości, ekscytacji i dobrej zabawy.

    • Sztafetowe Biegi Przełajowe
     • Sztafetowe Biegi Przełajowe

     • 3.10.2023 r., Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz" zorganizował sztafetowe biegi przełajowe w ramach Współzawodnictwa Sportowego Szkół w roku szkolnym 2023/2024. Miejscem zmagań sztafet dziewcząt i chłopców był fragment korony wokół stadionu, ze startem i metą na bieżni. Każda sztafeta składała się z 6 zawodników, zawodnicy w kategorii Igrzysk Dzieci mieli do pokonania dystans 800 m, zaś sztafety w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady dystans 1000m. Każda sztafeta walczyła o punkty w ramach Współzawodnictwa Sportowego Szkół oraz o awans do finału wojewódzkiego. Nasi chłopcy zdobyli zaszczytne IV miejsce. Gratulujemy!!!

     • Spotkanie z autorem

     • 27 września w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w naszej szkole gościł polski pisarz dla dzieci i młodzieży – Marcin Kozioł.

      Pan Marcin jest autorem lektury szkolnej (dla klas 4-6) – „Skrzynia Władcy Piorunów”
      i jej kontynuacji „Tajemnica przeklętej harfy”. Prowadzi rezerwat starych komputerów. Owocem komputerowych zainteresowań jest książka „Szalona historia komputerów”. Zapalony podróżnik. Zwiedził ponad 50 krajów. Książkowym odbiciem pasji podróżniczej jest nagradzana seria o Wombacie Maksymilianie (m.in. najlepsza książka podróżnicza 2016 – Nagroda Magellana). A miłość do koni znalazła odzwierciedlenie w serii „Stajnia pod tęczą” (jej współautorką jest Katarzyna Dowbor).

      Jako pierwsze autor poprowadził zajęcia dla uczniów klas 4-6 z lekturą „Skrzynia Władcy Piorunów” (z serii „Detektywi na kółkach”). Było ono nie tylko okazją do rozmowy o książce, ale też angażującą lekcją multimedialną.

      Niezwykłe przygody bohaterów, detektywistyczne zagadki, łamanie szyfrów
      i elektryzująca nauka. Wartka współczesna akcja powieści staje się pretekstem do poznania wielu naukowych ciekawostek, a zwłaszcza niezwykłych dokonań wybitnych postaci. Podczas tej multimedialnej lekcji dzieci poznały wynalazcę Nikolę Teslę, któremu zawdzięczamy m.in. rozpowszechnienie taniej energii elektrycznej. Współczesna akcja serii łączy się z odtworzonymi na podstawie źródeł biograficznych nadzwyczajnymi, ale prawdziwymi wydarzeniami z życia historycznych postaci.

      Drugie spotkanie dedykowane było uczniom klas 1-3 wybrali się w podróż z wombatem Maksymilianem, jednym z bohaterów stworzonych przez p. Marcina. Dzieci dowiedziały się, gdzie mieszka i jak żyje to niezwykłe zwierzątko. Autor opowiadał ciekawostki o państwach, które odwiedził wombat m.in. Buhan i Nepal. Zdradził też jeden z sekretów pracy pisarza – wiele zdjęć do książki wykonał sam, skacząc ze spadochronu czy latając motolotnią.

      A ostatnie spotkanie dla klas 7 i 8 i związane było z książką „Szalona historia komputerów". Młodzież poznała szczegółowo historię komputerów wzbogaconą ciekawymi eksponatami. Uczniowie mieli możliwość zagrania z panem Marcinem w grę komputerową z lat 90-tych. Budziło to wiele emocji i śmiechu.

      Po każdym spotkaniu można było zakupić książkę z imienną dedykacją oraz autografem.

      Wszystkie spotkania przebiegały bardzo dynamicznie. Dzieci szybko nawiązały relację z autorem, aktywnie reagowały na różne sytuacje, a także chętnie zadawały pytania.

      Wydarzenie z pewnością było świetnym sposobem na promocję czytelnictwa wśród naszych uczniów.

    • XV Europejski Tydzień Sportu Dla Wszystkich - XXIX Turniej Miast i Gmin - "Żyjmy zdrowo na sportowo"
     • XV Europejski Tydzień Sportu Dla Wszystkich - XXIX Turniej Miast i Gmin - "Żyjmy zdrowo na sportowo"

     • Uczniowie naszej szkoły corocznie biorą udział w różnego rodzaju aktywnościach sportowych organizowanych w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla wszystkich. W tym roku była to już XV edycja Turnieju, który odbywał się w dniach 23-29 września, w ramach  XXIX SPORTOWEGO TURNIEJU MIAST i GMIN. Na hali sportowej oraz na terenie przyszkolnych obiektów sportowych odbywała się sportowa rywalizacja uczniów, którzy wzięli udział między innymi w: międzyklasowych wyścigach rzędów, sprzyjających kształtowaniu podstawowych cech motorycznych, torze przeszkód, a także Teście Coopera.

      Poza imprezami organizowanymi na terenie naszej placówki, nasi uczniowie brali aktywny udział również w Czwartkach Lekkoatletycznych. Spora reprezentacja naszych biegaczy wzięła udział w Indywidualnych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców, rozgrywanych na Stadionie Miejskim w Świnoujściu. Wszyscy świetnie się bawili i rywalizowali ze sobą w duchu zasady „fair-play”.

     • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

     • 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Patronem tego święta jest Janina Porazińska, a 29 września, to dzień jej urodzin. Nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do tej akcji propagującej czytelnictwo. Nauczyciele, wychowawcy, a także starsi uczniowie czytali nowe książki, które jeśli spodobają się uczniom, zostaną zakupione do biblioteki szkolnej w ramach Narodowego Rozwoju Czytelnictwa.

      Zachęcamy również rodziców do czytania swoim dzieciom. 

      Drodzy Rodzice!

      Czytajcie swoim dzieciom 15 minut dziennie. Codziennie!!!

     • Narodowe Czytanie

     • Narodowe Czytanie to coroczna akcja czytania wybranej książki. Została ona zainicjowana w 2012r. przez ówczesnego prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, wspólną lekturą "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza. Książką tegorocznej 12 odsłony Narodowego Czytania była lektura "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej.

      7 września uczniowie naszej szkoły udali się do Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli — Oddział Zamiejscowy — Biblioteka Pedagogiczna w Świnoujściu. Będąc na miejscu, odczytali list od Prezydenta RP Andrzeja Dudy zachęcający do wspólnego czytania "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej oraz obejrzeli prezentację multimedialną o kulisach powstania książki. Wysłuchali również wybranych fragmentów lektury "Nad Niemnem" zaprezentowanych przez Panią Grażynę Lis oraz sami aktywnie wzięli udział w czytaniu. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem.

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 2 Im. Majora Henryka Sucharskiego w Świnoujściu
    • Tel./Fax: 091-321 52 32
     kom.727712558
    • 72-602 Świnoujście
     ul. Białoruska 2
     Poland
    • pedagogszkolanr2@gmail.com
     kom. 727 797 161
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • liczba odwiedzin: 81036