• Szkodliwy wpływ napojów energetyzujących na zdrowie dzieci

• 19.01.2023 09:32
        • Czym są napoje energetyzujące?
          • W skład napojów energetyzujących wchodzą takie składniki, jak: kofeina, tauryna, inozytol, cukry proste, witaminy z grupy B, substancje aromatyzujące, dwutlenek węgla, substancje konserwujące i regulatory kwasowości. Ponadto, w zależności od producenta, ekstrakt z guarany, glukuronolakton czy wyciągi z ziół (np. żeń-szeń i miłorząb japoński).
          • Wartość energetyczna napojów energetyzujących wynosi około 45 kcal/100 ml, a zawartość cukrów prostych około 10 g/100 ml napoju. W Polsce zawartość kofeiny w napojach energetyzujących wynosi najczęściej 80 mg/250 ml, tauryny – w granicach 500–1000 mg/250 ml.
        • Plan kontaktów z rodzicami w Szkole Podstawowej nr 2 imienia majora Henryka Sucharskiego w Świnoujściu w roku szkolnym 2022/2023

• 28.11.2022 21:59
          1. Zebrania z rodzicami
          MIESIĄC TEMATYKA

07 września –środa
          Klasy I-III- godzina 16.00
          Klasy IV-VII- godzina 17.30
          Klasa VIII- godzina 17.00

• Spotkania z rodzicami
          • Zapoznanie z procedurami obowiązującymi w szkole
          • Zapoznanie rodziców z Koncepcją Pracy Szkoły- klasy 1
          • WZO
          • Regulaminem oceniania zachowania
          • Działalnością i funkcjonowaniem szkoły
          • Informacja o sprawdzianie ósmoklasisty
          • Funkcjonowanie dziennika elektronicznego
          • Zapoznanie z ofertą zajęć pozalekcyjnych
          • Wybór trójek klasowych- Rada Rodziców
          28 września – środa
           klasa 8
          • Spotkanie z rodzicami -informacje o egzaminie klasy 8
          05 października – dzień otwarty- środa
          • Spotkanie z nauczycielami przedmiotów
          16 listopada – środa
          • Spotkanie z wychowawcą i nauczycielami przedmiotów
            09 stycznia -poniedziałek
          • Spotkanie z wychowawcą – informacja o wynikach w nauce (zagrożenia  i oceny proponowane)
          08 lutego-środa

• Spotkanie z wychowawcą – informacja o ocenach semestralnych. Podsumowanie wyników w nauce i zachowaniu.
          • Informacja o osiągnięciach szkoły i przedsięwzięciach.
          • Informacja o sprawdzianie ósmoklasisty
          19 kwietnia-dzień otwarty - środa

• Spotkanie z wychowawcą – informacja o wynikach w nauce i zachowaniu
          18maja - środa

• Spotkanie z wychowawcą – informacja o zagrożeniach
          • Spotkania z nauczycielami przedmiotu
          1. Konsultacje z rodzicami w ramach zapotrzebowania po wcześniejszym umówieniu się z nauczycielem- godzina dostępności

• Stypendia i zasiłki szkolne na rok szkolny 2022/2023

• 30.08.2022 21:10
        • Do 15 września 2022r. można składać wnioski o stypendia szkolne
          na rok szkolny 2022/2023

W roku szkolnym 2022/2023 kolejny raz będzie udzielana pomoc o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Miasta Świnoujście.
                    Rodzice, opiekunowie prawni uczniów zamieszkali na terenie Miasta Świnoujście mogą ubiegać się o przyznanie pomocy materialnej w formie stypendium szkolnego lub zasiłku szkolnego.
                     Stypendium szkolne może otrzymać uczeń znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej wynikającej z niskich dochodów w rodzinie (miesięczny dochód na 1 osobę nie przekraczający kwoty: 600,00 zł netto).
        • INFORMACJA DLA RODZICÓW DZIECI W WIEKU OD 6 DO 18 LAT PRZYBYŁYCH Z UKRAINY/ ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ ДІТЕЙ ВІКОМ ВІД 6 ДО 18 РОКІВ ЯКІ ПРИБУЛИ З УКРАЇНИ

• 10.05.2022 09:19
        • INFORMACJA DLA RODZICÓW DZIECI W WIEKU OD 6 DO 18 LAT

PRZYBYŁYCH Z UKRAINY

W związku z obowiązkiem wynikającym z § 15 Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 21 marca 2022 r. w sprawie organizacji kształcenia, wychowania i opieki dzieci i młodzieży będących obywatelami Ukrainy informujemy, że w przypadku kontynuowania przez dzieci nauki w ukraińskim systemie oświaty z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, należy złożyć oświadczenie, którego wzór jest do pobrania poniżej.

Oświadczenie należy złożyć w Urzędzie Miasta Świnoujście przy ul. Wojska Polskiego 1/5 na parterze na Stanowisku Obsługi Interesanta.

Oświadczenie rodzica / opiekuna prawnego - Pobierz(DOC)

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ ДІТЕЙ ВІКОМ ВІД 6 ДО 18 РОКІВ

ЯКІ ПРИБУЛИ З УКРАЇНИ

У зв’язку з обов’язком, передбаченим § 15 Положення Міністра Освіти і Науки від 21 березня 2022 року «Про організацію освіти, виховання та опіки дітей та молоді, які є громадянами України, повідомляємо, що якщо діти продовжують навчання в українській системі освіти з використанням методів і прийомів дистанційної освіти, необхідно подати Заяву, шаблон якої доступний для завантаження нижче.

Заяву необхідно подати до Свіноуйської Мерії (Ужонд Міста) за адресою: вул. Wojska Polskiego 1/5 на першому поверсі до Центру Обслуговування Клієнтів.

Oświadczenie rodzica / opiekuna prawnego - Pobierz(DOC)