• SZKOŁA W UCIEKAJĄCYM ŚWIECIE...CZYLI O ZAGROŻENIACH JAKIE NIOSĄ NAM WSPÓŁCZESNE CZASY.

• 06.04.2020 11:57
        •         W dobie dzisiejszego kryzysu, problemów ze swobodnym przemieszczaniem się, a przede wszystkim z ograniczeniem kontaktów międzyludzkich, warto zastanowić się jaki wpływ ma na nas wysoka technologia. Szczególnie teraz jesteśmy zmuszeni do korzystania z wszelkich urządzeń mających dostęp do Internetu. Wymaga to od nas zdalna nauka, tryb życia oraz sytuacja w jakiej się znaleźliśmy. Widząc spokojne dziecko przed komputerem lub telewizorem, które nie przeszkadza nam w domowych obowiązkach, wykorzystujemy tę sytuację i korzystamy z udogodnień. Jednocześnie jesteśmy przekonani o prawidłowym rozwoju własnego dziecka, które się "uczy", bawi i "zdobywa" nowe wiadomości. Nie widzimy jednak, że dziecko jest jakby w transie.

• Zabawy logopedyczne

• 03.04.2020 10:52
        • Poustawiaj w kuchni różne przedmioty, takie, które mogą wydawać jakiś dźwięk. Może to być pokrywka od garnka, kubek plastykowy, szklanka, sztućce, papier itp. „pograj” na nich przez chwilę, następnie odwróć się i spróbuj zgadnąć na czym gra mama. Zapisz sobie ile zrobiłeś błędów. Oczywiście zrób zmianę i niech mama się zastanowi co słyszy. Jak rozpoznasz wszystkie to  utrudnij zadanie i zagraj na dwóch naraz lub na kilku po kolei i zgadnijcie które po kolei i jakie dźwięki. Na koniec możesz zrobić orkiestrę i zagrać dwa razy w stół, raz w kubek dwa razy w stół, raz w kubek , dwa razy w garnek itd.