• 22.10.2023 08:47
        • Szanowni Państwo, zachęcam do lektury listu pani Ireny Koźmińskiej, która jest prezesem Fundacji ABC XXI -„Cała Polska czyta dzieciom”. Akcja ta w bezpośredni sposób łączy się z udziałem naszej szkoły w rządowym projekcie „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”. Celem głównym programu rządowego jest wsparcie w rozwijaniu kompetencji czytelniczych uczniów i indywidualnych zainteresowań poprzez promowanie czytelnictwa oraz wyrabianie i pogłębianie u uczniów nawyku czytania.
        •  X Ogólnopolski Tydzień Świadomości Czerniaka #Czerniak18+.
        • X Ogólnopolski Tydzień Świadomości Czerniaka #Czerniak18+.

• 23.06.2021 16:07
        • Już od 10 lat głównym celem Tygodnia Świadomości Czerniaka jest budowanie świadomości na temat istoty ochrony skóry przed czerniakiem wśród różnych grup Polaków. W ramach jubileuszowej, X edycji kampanii realizowanej pod hasłem #Czerniak18+, Akademia Czerniaka postanowiła poruszyć wyobraźnię odbiorców. Wraz z tegorocznymi Ambasadorami akcji, znanymi aktorami Katarzyną Ptasińską i Arturem Barcisiem, przygotowała film, w którym bohaterowie w niespodziewany sposób przenoszeni są do nieznanej przyszłości, gdzie mogą przekonać się, jakie są konsekwencje niestosowania się do zasad prewencji pierwotnej lub wtórnej, w tym przede wszystkim do ochrony przed słońcem i kontroli znamion u specjalistów.