• Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zaczęła grać w naszej szkole

• Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zaczęła grać w naszej szkole już dziś. Kolejny raz uczniowie, nauczyciele i rodzice z naszej szkoły zorganizowali szkolny kiermasz, którego dochód zasili konto WOŚP. Czerwone serduszka już widać na ubraniach uczniów, a liczne osoby odwiedzające stoliki ze słodkościami i loterią gwarantują, że kolejny raz kiermasz zakończył się sukcesem.

• Dzień Babci i Dzień Dziadka

• Dzień Babci i Dzień Dziadka to szczególne uroczystości, będące doskonałą okazją do podziękowania seniorom za troskę, którą otaczają młodsze pokolenia. W ramach obchodów Święta Babci i Dziadka uczniowie naszej szkoły odwiedzili zaprzyjaźnionych seniorów z wierszykami, piosenkami oraz własnoręcznie wykonanymi upominkami. Seniorzy podziękowali młodzieży za przyjście i wspólnie pięknie spędzony czas. Podkreślili, że wizyty uczniów naszej szkoły w Domu Seniora są zawsze bardzo mile widziane i oczekiwane. Spotkanie to przyniosło wszystkim moc wzruszeń. Na twarzach seniorów gościł uśmiech, a niejednokrotnie pojawiały się również łzy radości i wzruszenia. My, przekonaliśmy się, że warto dać bezinteresownie coś od siebie, aby otrzymać wzruszający uśmiech, uścisk i dobre słowo.

WSZYSTKIM BABCIOM I DZIADKOM ŻYCZYMY ZDROWIA I WIELU RADOSNYCH CHWIL W ŻYCIU.

• Bezpieczny Internauta

• Podczas czwartej lekcji w ramach czwartej edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców"  poszerzymy swoją wiedzę o zagadnienia związane z Internetem. Kluczowym elementem lekcji jest prezentacja zagrożeń i zasad bezpieczeństwa w sieci.

Po zapoznaniu się z lekcją możesz wykonać zadania.

Zadanie_1.pdf​​​​​​​

Zadanie_2.pdf

Zadanie_3.pdf

• Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce koszykowej dziewcząt i chłopców

• W ramach Współzawodnictwa Sportowego Szkół, Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” zorganizował w dniu 18 stycznia 2023 r., w hali sportowej przy ulicy Białoruskiej 4, Mistrzostwa Miasta – Świnoujście w piłce koszykowej dziewcząt i chłopców w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej, rocznik 2008/2009.

W zawodach udział wzięło pięć  drużyn dziewcząt i chłopców reprezentujących świnoujskie szkoły podstawowe.

Po zaciętej rywalizacji w kategorii dziewcząt wywalczyliśmy III miejsce, natomiast w rywalizacji chłopców IV miejsce. GRATULUJEMY!!!

• Spotkanie autorskie

• Biblioteka Szkolna w ramach promowania czytelnictwa wśród naszych wychowanków, klas 1-3, w czwartek 12 stycznia zorganizowała spotkanie z autorem, a raczej autorką. Mury naszej szkoły odwiedziła, pani Marta Kucharz autorka książek dla dzieci. Uczniowie z zainteresowaniem i dużym zaangażowaniem rozmawiali z autorką, która szybko złapała kontakt z publicznością.  Dowiedzieli się, na czym polega praca pisarza, jakie są etapy powstawania książek. Po spotkaniu autorka podpisywała młodzieży swoje książki oraz dawała  autografy, co cieszyło się wśród uczestników ogromnym zainteresowaniem.

• II miejsce w IMS chłopaków

• Wielkie GRATULACJE!!! dla naszych wspaniałych chłopaków, którzy w środę 11 stycznia zajęli zaszczytne II miejsce w piłce ręcznej IMS. Jesteście WIELCY!!!

• Kursy dla ósmoklasistów

• Nowe możliwości dla uczniów

Mam przyjemność poinformować, że Pan Prezydent uzyskał dla naszej młodzieży szkolnej duże zniżki na dodatkowe kursy online przygotowujące do najważniejszych w ich życiu egzaminów! ✍️

Dzięki podpisanemu porozumieniu z Fundacją Miasto (powołaną przez Związek Miast Polskich) oraz Lecturus Spin-off Uniwersytetu Warszawskiego, rodzice i uczniowie otrzymają 75% zniżki od ceny regularnej na lekcje z matematyki, j. polskiego i j. angielskiego ONLINE.

Dodatkowe zajęcia przeznaczone są dla ósmoklasistów i maturzystów!

To doskonała okazja dla młodzieży, by przy wsparciu certyfikowanych nauczycieli i trenerów oświaty:

• powtórzyć materiał omawiany w szkole,

• dowiedzieć się i przypomnieć sobie strategie rozwiązywania zadań egzaminacyjnych,

• omówić z nauczycielami kluczowe zagadnienia egzaminacyjne,

• nadrobić zaległości i zrozumieć, z czym mają problem na lekcjach w szkole.

Na jeden przedmiot składa się 25 godzin lekcyjnych, prowadzonych w formule online, 1 x w tygodniu. To wszystko w preferencyjnych cenach, na nowoczesnej platformie e-learningowej w formie wykładów i ćwiczeń z wykorzystaniem różnego rodzaju aplikacji i materiałów multimedialnych dedykowanych konkretnym przedmiotom, z dostępem do VOD z minionych lekcji.

Gorąco zachęcam do zapoznania się z ofertą na stronie: ➡️ https://www.lecturusjunior.pl/ oraz dokładnymi informacjami dotyczącymi poszczególnych kursów na ➡️ https://sklep.lecturus.pl/.

Więcej informacji o Fundacji Miasto ➡️ https://fundacjamiasto.pl/  oraz Lecturus ➡️ https://lecturus.pl/