• Spotkanie z panią DIETETYK

• We wtorek, 18.10. 2022r. gościliśmy w naszej szkole dietetyk,  p. Natalię Jurek. W zajęciach wzięli udział uczniowie kl. I-III. Celem spotkania było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie oraz zdrowy styl życia. Formą zajęć był interesujący wykład połączony z prezentacją multimedialną oraz rozmową o zasadach zdrowego odżywiania. Pani dietetyk zwróciła uwagę na znaczenie zjedzenia śniadania przed przyjściem do szkoły. Bardzo ważną rolę w naszej diecie odgrywają owoce i warzywa, które powinny znaleźć się praktycznie w każdym posiłku. W interesujący sposób p. Natalia przedstawiła dzieciom Piramidę Żywienia. Omówiła produkty żywnościowe na kolejnych piętrach piramidy, od tych najzdrowszych i najbardziej wartościowych po te, które powinny znaleźć się w naszej diecie w niewielkich ilościach. Uczniowie dowiedzieli się, jak dużą wartość ma woda i ile powinniśmy jej wypijać (1,5l), a także ile łyżeczek cukru znajduje się w jednej szklance coca coli.

• Brawo Kamil!!! Brawo Kacper!!!

• Uczeń naszej szkoły i wychowanek  KS Prawobrzeża Kamil Turalski wziął udział w konkursie pt. "Poznaj Polskę na sportowo", organizowanym przez PZPN. Zajął w nim pierwsze miejsce w województwie zachodniopomorskim wśród chłopców!
            16 listopada w nagrodę jedzie na mecz reprezentacji Polski, który odbędzie się na Stadionie Narodowym. 17 listopada weźmie udział w finale ogólnopolskim, emitowanym w Telewizji Polskiej. Zapraszamy do oglądania i kibicowania. Brawo Kamil !!!

W kategorii wiekowej 6-9 lat wystąpił Kacper Szoda, który zajął wysokie 4 miejsce wśród wszystkich chłopców województwa zachodniopomorskiego.

• Wycieczka do Policji

• Uczniowie klasy 1a, 2a i 2b wybrali się na wycieczkę do Komisariatu Policji w Świnoujściu. Podczas zwiedzania komisariatu uczniowie poznali pracę policjantów oraz przyrządy potrzebne w codziennej pracy mundurowych. Dzieci zobaczyły policyjnego psa i dowiedziały się jaka jest jego rola w służbie. Policjanci przypomnieli uczniom zasady, jakie należy stosować w kontaktach z obcymi, bezpieczeństwa na drodze, a także jak należy się zachować, gdy zaatakuje nas pies. Mundurowi przypomnieli uczniom numery alarmowe, na które należy dzwonić w sytuacji zagrożenia oraz podkreślali, jak ważne jest bycie widocznym na drodze. Wielką atrakcją była możliwość wejścia do policyjnego quadu. Dziękujemy za bardzo pouczające i wartościowe zajęcia. Po zakończonej wizycie uczniowie wyruszyli do pobliskiego parku na plac zabaw.

• Bajki na jednej nodze

• W dniu 4 października  uczniowie klas 1-4 brali udział w przedstawieniu pt. "Bajki na jednej nodze" wystawiony przez GRUPĘ T z Torunia. W spektaklu poruszony został  problem zdrowego trybu życia. Mówiono w nim o codziennych niebezpieczeństwach - aktorzy przestrzegali,  aby nie ufać nieznajomym, myć owoce i warzywa przed jedzeniem, oraz uczyli jak ważne jest dbanie o higienę.

Przedstawiono w zabawny i pełen humoru sposób zbiór kilku najpopularniejszych bajek literatury dziecięcej (Czerwony Kapturek, Królewna Śnieżka, Kopciuszek). Jeżeli jednak myślicie, że to te same bajki, które opowiadała wam kiedyś babcia przed snem, to grubo się mylicie. Czerwony Kapturek przekonał się, do czego prowadzi zbytnia łatwowierność, a Królewna Śnieżka, że należy myć każdy owoc przed spożyciem. Natomiast bajka o Kopciuszku wcale nie skończyła się happy endem. Wszystkie bajki odbiegały od oryginału, a kończyły się śmiesznym i zaskakującym morałem. Po każdej ze scen aktorzy rozmawiali z dziećmi na temat przedstawionej bajki. Dzieci same wyciągały wnioski, dzięki czemu (mamy nadzieję) zapamiętają przesłanie każdego skeczu.

• Pierwsza pomoc przedmedyczna

• W dniu 3 października, uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w warsztatach ratowniczych, które miały na celu przygotować uczniów do udzielania  pierwszej pomocy przedmedycznej, czyli do momentu przyjazdu lekarza. Podczas specjalnych pokazów uczniowie mogli poczuć się jak mali ratownicy. Poznali procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia, obserwowali czynności ratownicze. Utrwalali poznane już wcześniej numery alarmowe: 112, 999, 998, 997. Wszyscy uczestnicy z wielką chęcią i zaangażowaniem brali udział w tym wydarzeniu. Pod czujnym okiem pana ratownika wodnego Piotra Szablewskiego uczniowie mogli samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy.

• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

• 29 września to Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto zostało ogłoszone z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Jest skierowane przede wszystkim do dzieci. Patronką wybrano Janinę Porazińską, wybitną pisarkę, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach.Głównym celem akcji jest propagowanie czytelnictwa, zachęcanie do głośnego częstego czytania i obcowania z książką. Uczniowie naszej szkoły z wielką ochotą wzięli udział w inicjatywie.

• Dzieci Uczą Rodziców - 4 edycja

• Zapraszamy na pierwszą lekcję w ramach czwrtej edycji programu : Dzieci Uczą Rodziców. Na dzisiejszej lekcji przypomnimy sobie o zasadach bezpieczeństaw na drodze. Temat dnia: Elementarz bezpieczeństwa. Zapraszamy