• Spotkanie z funkcjonariuszami Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Świnoujściu

     • W dniu 14 listopada 2023 r. uczniowie klas 1-4 uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszami Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Świnoujściu. Funkcjonariusze opowiadali o tym jak wygląda ich praca, o sprzęcie wykorzystywanym w swojej pracy, materiałach niebezpiecznych przechwytywanych w czasie kontroli. Przywieźli ze sobą wiele materiałów edukacyjnych, pokazywali elementy umundurowania. Można było przymierzyć kamizelkę, założyć kask lub wykonać odciski swoich linii papilarnych.

      Serdecznie dziękujemy funkcjonariuszom Straży Granicznej.

    • Wyniki konkursu "Pięknie czytam"
     • Wyniki konkursu "Pięknie czytam"

     • Kategoria klasy 1-3

      I miejsce  - Natalia Wilińska - kl. 1a

                      - Mykhailo Kaigorodov - kl. 3a

      II miejsce - Kaja Maślanka - kl. 1a

                      - Hanna Szydłowska - kl. 2a

      III miejsce - Oskar Skorczyk - kl. 3b

                      - Nikola Raczyńska  - kl. 2a

       

      Kategoria klasy 4-8

       

      I miejsce  - Oliwier Okoń - kl. 4b

                      - Liwia Tosnowiec - kl. 4a

                      - Amelia Bany - kl. 4b

      II miejsce - Lena Kowal - kl. 4b

                      - Karol Antonow - kl. 5a

                      - Lena Pietras  - kl. 7a

      III miejsce - Marcela Maślanka - kl. 4a

                      - Zuzanna Kuca  - kl. 4a

       

      Wyróżnienie: Marcel Wiśniewski - kl. 4b

       

    • Dzień zdrowego śniadania w 1-3
     • Dzień zdrowego śniadania w 1-3

     • 8 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Zdrowego Śniadania. Z tej okazji dzieci z klas 1-3 przygotowały samodzielnie kanapki ze zdrowych produktów. Głównym celem organizacji tego dnia jest zachęcenie dzieci do zdrowego odżywiania się. Nie od dziś wiadomo, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Kanapki  były kolorowe i przepyszne.

    • Piłka Nożna Chłopców IMS
     • Piłka Nożna Chłopców IMS

     • 7 listopada na boisku piłkarskim ze sztuczną nawierzchnią w Świnoujściu, odbyły się zawody sportowe pod nazwą PIŁKA NOŻNA CHŁOPCÓW IMS, organizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji "Wyspiarz" w Świnoujściu. Uczniowie reprezentujący naszą szkołę zajęli zaszczytne II miejsce. 

      Gratulujemy!!!

    • #MojaSzkołaZdrowaSzkoła
     • #MojaSzkołaZdrowaSzkoła

     • Nasza szkoła wzięła udział w II edycji kampanii Moja Szkoła Zdrowa Szkoła. Celem kampanii jest poprawa warunków higieniczno - zdrowotnych dzieci i młodzieży z placówek szkolnych z województwa zachodniopomorskiego. Kampania ma na celu podniesienie stanu wiedzy uczniów i rodziców ze szczególnym uwzględnieniem wad postawy, zdrowego stylu życia, wpływu nawyków żywieniowych na zdrowie uczniów w kontekście występowania otyłości i chorób cywilizacyjnych związanych z otyłością. W tym roku szkolnym kampania została skierowana do uczniów klas III i IV szkół podstawowych. Etap pierwszy obejmował ocenę ciężaru tornistrów szkolnych. W drugim etapie przewidziano badanie postawy ciała uczniów oraz ważenie i mierzenie wzrostu.  Przeprowadzono również prelekcję na temat właściwego użytkowania plecaków szkolnych. Natomiast trzeci etap kampanii obejmować będzie ocenę absencji dzieci na lekcjach wf-u w kontekście nadmiernej masy ciała.

    • Wyniki konkursu: "Pięknie piszę fragment swojej ulubionej książki"
     • Wyniki konkursu: "Pięknie piszę fragment swojej ulubionej książki"

     • W dniu 31 października 2023 r. odbył się  konkurs pt.: „Pięknie piszę fragment swojej ulubionej książki” w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

      Konkurs był adresowany do uczniów w dwóch kategoriach: klasy I-III i klasy IV - VIII.

      Przedsięwzięcie miało charakter wewnątrzszkolny i było pierwszym etapem konkursu „Pięknie piszę” o zasięgu międzyszkolnym.

      Wyniki konkursu:

      Kategoria klas I-III:

      I miejsce: Kalina Banaszkiewicz kl. II a

      II miejsce: Gabriela Major kl. III b

      III miejsce: Łukasz Marchacz kl. III b

      Wyróżnienia: Mykhailo Kaigorodov kl. III a, Julia Stocka kl. III a, Kaja Maślanka kl. I a, Karol Fiks kl. III a

      Kategoria klas IV-VIII:

      I miejsce: Karina Olejniczak kl. VII b

      II miejsce: Nikola Walencka kl. VI a

      III miejsce: Nikola Kaczmarek-Horbik kl. VII a

      Wyróżnienia: Liwia Tosnowiec kl. IV a, Martyna Siwiec kl. VI a, Lucyna Skrzypska kl. VIII a

      Do etapu międzyszkolnego zakwalifikowano: Karinę Olejniczak, Nikolę Walencką, Nikolę Kaczmarek-Horbik. 

    • SZKOLNE WYBORY KSIĄŻEK
     • SZKOLNE WYBORY KSIĄŻEK

     • Już po  raz drugi uczniowie wybierali książki do biblioteki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Tym razem Szkolne Wybory Książek miały charakter uroczysty i wzorowany był na prawdziwych wyborach. Uczniowie klas I - III przychodzili do biblioteki z wychowawcą, pobierali karty do głosowania, na których znajdowały się tytuły książek i wybierali 5 książek, które najbardziej im się spodobały. Książki były zaprezentowane przez nauczyciela bibliotekarza i dzieci mogły się z nimi zapoznać. Po zakreśleniu  5 pozycji, karty do głosowania zostały wrzucone do urny. W klasach IV – VIII została powołana Komisja z członków Samorządu Uczniowskiego i uczniowie samodzielnie przychodzili do biblioteki, pobierali karty do głosowania od Komisji i zakreślali  najbardziej interesujące książki. Karty wrzucali do urny. Po zakończeniu głosowania Komisja przeliczyła głosy. Książki, które uzyskały najwięcej głosów to:

      Baba Jaga na deskorolce -Z. Dmitroca

      Kocie ścieżki – P. i J.Wilkoń

      Kropka – P. H. Reynolds

      Ptyś i Bill – L. Verron, P. Veys

      Robot Robert  - Z. Stanecka

      Koc trolla Alojzego – Z. Staneckiego

      Pikapidula -A. Surma

      Przygody w świecie Minecrafta

      Enola Holmes -N. Springer

      Historia nieoczywiste – K. Ryrych

      Historia Rolly’ego – B. Morgan

      Wojownicy – E. Hunter

      Kot Winston: mruczący agent – F. Scheunemann

      Antykwariat dobrych życzeń - K. Keller

      Odlotowa Sąsiedzka Agencja Detektywistyczna: czarna plama – M. i A. Maciak

           Ponadto uczniowie zgłosili własne propozycje:

      Franklin - P. Bourgeois

      Dog Man – D. Pilkey

      Zły Kocurek- N. Bruel

      Minecraft – N. Elioulos

      Pozytywka - G. Garbone

      Zaopieku się mną – H. Webb

      Siostry Niezapominajki – G. Di Grecorio, A. Barbuci

      Tytus superpies – J. Olech

      Pippi Pończoszanka – A. Lindgren

      Frigiel i Fluffy – A. Frigiel

    • AKCJA SZKOŁA PAMIĘTA 2023
     • AKCJA SZKOŁA PAMIĘTA 2023

     • Nasza szkoła przyłączyła się do tegorocznej edycji projektu zorganizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pt. „Szkoła pamięta”.  Celem tej inicjatywy jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o zmarłych, a także o historii i bohaterach naszego kraju oraz regionu. Uczniowie klas 7 i 8 wraz z wychowawcami, stanęli, jak zawsze, na wysokości zadania i w poniedziałek 30, tuż przed Wszystkich Świętych młodzież zaangażowała się w sprzątanie cmentarza ewangelickiego w Karsiborze.

    • Drodzy Rodzice
     • Drodzy Rodzice

     • Szanowni Państwo, zachęcam do lektury listu pani Ireny Koźmińskiej, która jest prezesem Fundacji ABCXXI -„Cała Polska czyta dzieciom”. Akcja ta w bezpośredni sposób łączy się z udziałem naszej szkoły w rządowym projekcie „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”. Celem głównym programu rządowego jest wsparcie w rozwijaniu kompetencji czytelniczych uczniów i indywidualnych zainteresowań poprzez promowanie czytelnictwa oraz wyrabianie i pogłębianie u uczniów nawyku czytania.

    • Głosowanie rozpoczęte!!!
     • Głosowanie rozpoczęte!!!

     • Zachęcamy do głosowania na projekt Szkoła z Oddechem.

      Budżet obywatelski - formularz do głosowania

      Opis projektu

      Wykonanie systemu wentylacji w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2, naprawa nawierzchni placu zabaw przylegającego do tej szkoły. Projekt ma na celu poprawę bezpieczeństwa uczniów podczas korzystania z sali gimnastycznej. Podczas zajęć sportowych, zawodów międzyszkolnych czy też apeli oraz innych uroczystości odbywających się na sali za każdym razem dochodzi do omdleń i zasłabnięć spowodowanych brakiem wentylacji na sali.  Sala ta nigdy nie została wyposażona w system nowoczesnej wentylacji, jest ona zawsze nasłoneczniona i panuje w niej ciągły zaduch uniemożliwiający normalne oddychanie. Sytuacja pogarsza się dalej jeśli mowa o aktywności sportowej. Usytuowanie sali sprawia, iż jest ona nasłoneczniona przez większość czasu, co powoduje nagrzewanie się murów, parkietu oraz powietrza w tej sali. Plac zabaw przy szkole wymaga natychmiastowej ingerencji w postaci naprawy podłoża. Z placu przyszkolnego korzystać mogą wszystkie dzieci ten plac nigdy nie jest zamknięty dla nikogo. Sala gimnastyczna będzie mogła też być wykorzystywana do innych zajęć sportowo-kulturalnych dla mieszkańców całego miasta lecz w tej chwili ze względu na jej totalny brak wentylacji nie jest to możliwe. Nadmienić również warto, iż do szkoły tej uczęszczają nie tylko dzieci z Osiedla Warszów.

      Miejsce realizacji projektu

      Szkoła Podstawowa nr 2 imienia Majora Henryka Sucharskiego w Świnoujściu

       

      Budżet obywatelski - formularz do głosowania

    • Podziel się uśmiechem :)
     • Podziel się uśmiechem :)

     • Światowy Dzień Uśmiechu to święto obchodzone  w pierwszy piątek października. Od 1999 roku. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku. Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia. Bo nawet badania pokazują, że  znane od wieków powiedzenie „śmiech to zdrowie” to nie tylko metafora.  Życzymy więc wszystkim, aby uśmiech towarzyszył Wam jak najczęściej. I nie tylko w październiku 😀. 

    • Spektakl teatralny w wykonaniu Grupy T z Torunia
     • Spektakl teatralny w wykonaniu Grupy T z Torunia

     • Dnia 4.10 w naszej szkole odbył się spektakl teatralny organizowany przez Fundację Grupę T z Torunia pt.: "Gang Śmieciaków". Uczniowie klas I-IV mieli okazję dowiedzieć się jak dbać o środowisko, jak żyć z przyrodą za pan brat i jak segregować śmieci.

      Dziękujemy fundacji za wspaniałe przedstawienie pełne śmiechu i poczucia humoru.

    • Jesienna sesja Świnoujskich Czwartków LA już za nami
     • Jesienna sesja Świnoujskich Czwartków LA już za nami

     • 5 października 2023 r., na Stadionie Miejskim w Świnoujściu odbyły się III zawody „Świnoujskich Czwartków Lekkoatletycznych” sesji jesiennej. Podczas każdych zawodów uczestnicy mogą startować w dwóch konkurencjach spośród 6: bieg na 60m, 300m,600m dziewczęta i 1000m chłopców, skok wzwyż i w dal oraz rzut piłeczką palantową (jednej biegowej i jednej technicznej). I tym razem nie zabrakło naszych uczniów.

      Kolejne zawody odbędą się wiosną 2024 r.

    • 4a i 6a na wycieczce w Szczecinie
     • 4a i 6a na wycieczce w Szczecinie

     • 3 października klasy 4a i 6a świętowały Dzień Chłopaka w Szczecinie. W czasie wyjazdu odwiedzili kręgielnię oraz Morskie Centrum Nauki. Uczniowie poznali proces projektowania i budowania statków, poznali bliżej zawody związane z morzem, obyczaje i tradycje ludzi morza. Mogli także poznać i doświadczyć, czym jest morski żywioł. Największą atrakcją okazała się nauka halsowania oraz gotowanie podczas sztormu. Wizyta w MCN dostarczyła dzieciom wiele radości, ekscytacji i dobrej zabawy.

    • Sztafetowe Biegi Przełajowe
     • Sztafetowe Biegi Przełajowe

     • 3.10.2023 r., Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz" zorganizował sztafetowe biegi przełajowe w ramach Współzawodnictwa Sportowego Szkół w roku szkolnym 2023/2024. Miejscem zmagań sztafet dziewcząt i chłopców był fragment korony wokół stadionu, ze startem i metą na bieżni. Każda sztafeta składała się z 6 zawodników, zawodnicy w kategorii Igrzysk Dzieci mieli do pokonania dystans 800 m, zaś sztafety w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady dystans 1000m. Każda sztafeta walczyła o punkty w ramach Współzawodnictwa Sportowego Szkół oraz o awans do finału wojewódzkiego. Nasi chłopcy zdobyli zaszczytne IV miejsce. Gratulujemy!!!

     • Spotkanie z autorem

     • 27 września w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w naszej szkole gościł polski pisarz dla dzieci i młodzieży – Marcin Kozioł.

      Pan Marcin jest autorem lektury szkolnej (dla klas 4-6) – „Skrzynia Władcy Piorunów”
      i jej kontynuacji „Tajemnica przeklętej harfy”. Prowadzi rezerwat starych komputerów. Owocem komputerowych zainteresowań jest książka „Szalona historia komputerów”. Zapalony podróżnik. Zwiedził ponad 50 krajów. Książkowym odbiciem pasji podróżniczej jest nagradzana seria o Wombacie Maksymilianie (m.in. najlepsza książka podróżnicza 2016 – Nagroda Magellana). A miłość do koni znalazła odzwierciedlenie w serii „Stajnia pod tęczą” (jej współautorką jest Katarzyna Dowbor).

      Jako pierwsze autor poprowadził zajęcia dla uczniów klas 4-6 z lekturą „Skrzynia Władcy Piorunów” (z serii „Detektywi na kółkach”). Było ono nie tylko okazją do rozmowy o książce, ale też angażującą lekcją multimedialną.

      Niezwykłe przygody bohaterów, detektywistyczne zagadki, łamanie szyfrów
      i elektryzująca nauka. Wartka współczesna akcja powieści staje się pretekstem do poznania wielu naukowych ciekawostek, a zwłaszcza niezwykłych dokonań wybitnych postaci. Podczas tej multimedialnej lekcji dzieci poznały wynalazcę Nikolę Teslę, któremu zawdzięczamy m.in. rozpowszechnienie taniej energii elektrycznej. Współczesna akcja serii łączy się z odtworzonymi na podstawie źródeł biograficznych nadzwyczajnymi, ale prawdziwymi wydarzeniami z życia historycznych postaci.

      Drugie spotkanie dedykowane było uczniom klas 1-3 wybrali się w podróż z wombatem Maksymilianem, jednym z bohaterów stworzonych przez p. Marcina. Dzieci dowiedziały się, gdzie mieszka i jak żyje to niezwykłe zwierzątko. Autor opowiadał ciekawostki o państwach, które odwiedził wombat m.in. Buhan i Nepal. Zdradził też jeden z sekretów pracy pisarza – wiele zdjęć do książki wykonał sam, skacząc ze spadochronu czy latając motolotnią.

      A ostatnie spotkanie dla klas 7 i 8 i związane było z książką „Szalona historia komputerów". Młodzież poznała szczegółowo historię komputerów wzbogaconą ciekawymi eksponatami. Uczniowie mieli możliwość zagrania z panem Marcinem w grę komputerową z lat 90-tych. Budziło to wiele emocji i śmiechu.

      Po każdym spotkaniu można było zakupić książkę z imienną dedykacją oraz autografem.

      Wszystkie spotkania przebiegały bardzo dynamicznie. Dzieci szybko nawiązały relację z autorem, aktywnie reagowały na różne sytuacje, a także chętnie zadawały pytania.

      Wydarzenie z pewnością było świetnym sposobem na promocję czytelnictwa wśród naszych uczniów.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 2 Im. Majora Henryka Sucharskiego w Świnoujściu
   • Tel./Fax: 091-321 52 32
    kom.727712558
   • 72-602 Świnoujście
    ul. Białoruska 2
    Poland
   • pedagogszkolanr2@gmail.com
    kom. 727 797 161
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • liczba odwiedzin: 81033