• XV Europejski Tydzień Sportu Dla Wszystkich - XXIX Turniej Miast i Gmin - "Żyjmy zdrowo na sportowo"
     • XV Europejski Tydzień Sportu Dla Wszystkich - XXIX Turniej Miast i Gmin - "Żyjmy zdrowo na sportowo"

     • Uczniowie naszej szkoły corocznie biorą udział w różnego rodzaju aktywnościach sportowych organizowanych w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla wszystkich. W tym roku była to już XV edycja Turnieju, który odbywał się w dniach 23-29 września, w ramach  XXIX SPORTOWEGO TURNIEJU MIAST i GMIN. Na hali sportowej oraz na terenie przyszkolnych obiektów sportowych odbywała się sportowa rywalizacja uczniów, którzy wzięli udział między innymi w: międzyklasowych wyścigach rzędów, sprzyjających kształtowaniu podstawowych cech motorycznych, torze przeszkód, a także Teście Coopera.

      Poza imprezami organizowanymi na terenie naszej placówki, nasi uczniowie brali aktywny udział również w Czwartkach Lekkoatletycznych. Spora reprezentacja naszych biegaczy wzięła udział w Indywidualnych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców, rozgrywanych na Stadionie Miejskim w Świnoujściu. Wszyscy świetnie się bawili i rywalizowali ze sobą w duchu zasady „fair-play”.

     • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

     • 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Patronem tego święta jest Janina Porazińska, a 29 września, to dzień jej urodzin. Nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do tej akcji propagującej czytelnictwo. Nauczyciele, wychowawcy, a także starsi uczniowie czytali nowe książki, które jeśli spodobają się uczniom, zostaną zakupione do biblioteki szkolnej w ramach Narodowego Rozwoju Czytelnictwa.

      Zachęcamy również rodziców do czytania swoim dzieciom. 

      Drodzy Rodzice!

      Czytajcie swoim dzieciom 15 minut dziennie. Codziennie!!!

    • Spotkanie z autorem książek
     • Spotkanie z autorem książek

     • Marcin Kozioł będzie naszym gościem  27 września (środa) 2023r.  Spotkanie autorskie odbędzie się w sali gimnastyczne w godzinach:

      10:10 - 11:10 dla klas 4-6

      11:20 - 12:20 dla klas 1-3

      12:45 - 13:45 dla klas 7-8

      Po każdym spotkaniu będzie możliwość zakupienia książek z dedykacją. Cennik poniżej:

      - Gwiazda Blachonosego - 25 zł

      - Tajemnica Przeklętej Harfy - 30 zł

      - Skrzynia Władcy Piorunów - 30 zł

      - Wombat Maksymilian i Królestwo Grzmiącego Smoka - 30 zł 

      - Szalona historia komputerów - 30 zł 

      - Bajka o bąkach i jednym trzmielu - 30 zł

      - Psyjaciele - 30 zł

      - Czary w Kopytkowie - 25 zł

      - Malinka Wombat i Kangurek - 25 zł

      - Malina Wombat i Klops - 25 zł 

      Marcin Kozioł urodził się w 1977 roku. Jest autorem lektury szkolnej – „Skrzynia Władcy Piorunów” i jej dwóch kontynuacji: „Tajemnica przeklętej harfy” (trafiła do „Złotej Dwudziestki”książek dwudziestolecia kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”) oraz „Gwiazda Blachonosego”.
      Kiedy miał 16 lat zdobył magiczne stypendium i wyjechał do Szkocji, by uczyć się w Gordonstoun. Jak się okazało, trafił do miejsca, które było pierwowzorem Hogwartu, szkoły Harrego Pottera. Poznał wiele niezwykłych osób. Choć nie potrafi tego robić, tańczył na kameralnym pokazie przed samą Królową Elżbietą II i o mały włos nie wpadł wprost w objęcia Jej Królewskiej Mości, wywołując przerażenie na twarzach agentów specjalnych. Na festiwalu teatralnym w Edynburgu prezentował swoją farsę i wystąpił w niej w roli... królika.Prowadzi rezerwat starych komputerów. Owocem komputerowych zainteresowań jest
      „Szalona historia komputerów”. Zapalony podróżnik, przez wiele lat dyrektor mediów elektronicznych National Geographic Polska. Zwiedził ponad 60 krajów. Niedawno przejechał konno Kaukaz Mały. Książkowym odbiciem pasji podróżniczej jest nagradzana seria o Wombacie Maksymilianie – (Nagroda Magellana dla najlepszego przewodnika dla dzieci roku), a także przyrodniczo-przygodowa seria o Malince Wombat. Miłość do koni znalazła odzwierciedlenie w książce „Czary w Kopytkowie””, której współautorką jest dziennikarka Katarzyna Dowbor.
      W ramach stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego napisał książkę
      „Psyjaciele” (ilustracje Marcin Minor, nagroda główna Komitetu Ochrony Praw Dziecka 2023, Książka Roku 2022 dla starszych dzieci w konkursie Granic). Także inne jego książki – „Puzzle Pitagorasa” i „Wszystko gra” – zdobyły główne nagrody w konkursach Komitetu Ochrony Praw Dziecka (2020, 2022).

       

    • Wręczone zostały nagrody prezydenta – Prymus 2023
     • Wręczone zostały nagrody prezydenta – Prymus 2023

     • Uroczystość wręczenia specjalnych wyróżnień, odbyła się w piątek, 22 września br. w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury i przebiegała w Oscarowej scenerii. Zaangażowanie się w obowiązki szkolne, poparte umiejętnościami wychodzącymi daleko ponad ramy szkolnych programów edukacyjnych jest zawsze zauważane i doceniane, przekonało się o tym ponad stu uczniów, którzy nominowani zostali do nagrody prezydenta Świnoujścia – „Prymus” w roku szkolnym 2022/2023. W tym zacnym gronie znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

      • Karol Antonow 
      • Nikola Kaczmarek - Horbik
      • Ksawery Glaspan

      Nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

    • Inauguracja VII edycji „Świnoujskich Czwartków Lekkoatletycznych”
     • Inauguracja VII edycji „Świnoujskich Czwartków Lekkoatletycznych”

     • Dzieci ze świnoujskich szkół podstawowych w dniu 21 września 2023 r., rozpoczęły rywalizację w jesiennej odsłonie „Czwartków Lekkoatletycznych”. Jak co roku impreza ta przyciąga wielu młodych sportowców, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności i możliwości na tle rówieśników. Rywalizacja odbywa się w kategoriach chłopców i dziewcząt w rocznikach 2013 i młodszych, 2012 i 2011, w takich konkurencjach jak m.in. bieg na 60, 300 i 600m, skok w dal i rzut piłeczką palantową. Nie zabrakło tam uczniów z naszej szkoły, którzy godnie ją reprezentowali. Gratulujemy wyników i życzymy wytrwałości i dalszych sukcesów.

    • Poligon zdobyty...
     • Poligon zdobyty...

     • 21 września byliśmy na wycieczce w Chełmie Gryfickim na poligonie wojskowym. Uczniowie klasy 2a i 3b zostali podzieleni na grupy, aby pod czujnym okiem instruktorów przeżyć militarną przygodę.  Przydzielone zadania wymagały sprawności, zdyscyplinowania i współpracy. Każdy z uczestników mógł sprawdzić swoje umiejętności na ściance wspinaczkowej, torze przeszkód, strzelnicy, w rzutach oszczepem, a także skorzystać z trenażera dla pilotów i skoczków spadochronowych. Było też poszukiwanie skarbów przy użyciu wykrywacza metali, a po zabawie kiełbaski z ogniska. Pogoda i humory dopisywały. Zadowoleni i zmęczeni po wojskowej zaprawie wróciliśmy do domu. Po raz kolejny sprawdziło się powiedzenie, że brudne dzieci to szczęśliwe dzieci.

    • 8a w Czarnocinie
     • 8a w Czarnocinie

     • W dniach 18-20 września klasa 8a wyruszyła na zieloną szkołę do Czarnocina. W planie wycieczki były zajęcia sportowe m.in. ścianka wspinaczkowa, rowery, kajaki, ale też zajęcia integracyjne takie jak: wspólne robienie pizzy, ognisko, karaoke i dyskoteka. Relacja w formie zdjęć poniżej. 

    • Zapraszamy na XIX Otwarte Mistrzostwa Świnoujścia w Lotach Latawców o Puchar Prezydenta Miasta Świnoujścia – 24 września
     • Zapraszamy na XIX Otwarte Mistrzostwa Świnoujścia w Lotach Latawców o Puchar Prezydenta Miasta Świnoujścia – 24 września

     • Zapraszamy na XIX Otwarte Mistrzostwa Świnoujścia w Lotach Latawców o Puchar Prezydenta Miasta Świnoujścia – 24 września plaża koło „Wiatraka”. Organizatorem zawodów jest Świnoujska Akademia Karate Kyokushin. Współorganizatorami są Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” i Urząd Miasta Świnoujście.

      Uczestnikami konkursu mogą być przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich, a także dorośli. Należy tylko stawić się 24 września o godz. 11.30 na plaży i mieć ze sobą zakupiony lub własnoręcznie wykonany latawiec.

      – Uczestników mogą zgłaszać także szkoły, organizacje społeczne i inne placówki, np. domy kultury, świetlice i ogniska młodzieżowe – mówią organizatorzy.

      Dodają, że latawce muszą być wykonane z drewna (bez balsy) i papieru (bibuły). Dopuszcza się stosowanie na pokrycie płótna lub tworzyw sztucznych.

      – Zabrania się natomiast stosowania dodatkowych powierzchni ustateczniających mocowanych do holu latawca. Długość holu latawca powinna zawierać się w granicach od 100 do 500 metrów. Hol nie może być wykonany z drutu, linki metalowej lub innego materiału przewodzącego energię elektryczną – podkreślają organizatorzy.

      Uczestnicy przygotowują swoje latawce sami lub przy współpracy rodziców, opiekunów bądź nauczycieli. Oceniani będą przez komisję sędziowską.1. Organizatorem zawodów jest Świnoujska Akademia Karate Kyokushin, zawody odbywają się pod patronatem Prezydenta Miasta Świnoujścia.

      2. Współorganizatorami są: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” Urząd Miasta Świnoujście

      Celem zawodów jest popularyzacja wiedzy zdobywanej na lekcjach, zachęcenie uczniów do praktycznego zastosowania wiedzy szkolnej, zainteresowanie dzieci i młodzieży problematyką lotnictwa, plastycznych konstrukcji przestrzennych, różnorodnymi formami pracy twórczej, które pomogą w nawiązywaniu kontaktów między uczniami i wpłyną na rozwijanie więzi międzypokoleniowych. Dzięki budowie modeli latających uczestnicy konkursu będą mieli okazję teoretycznego i praktycznego poznania zasad aerodynamiki i podstawowych praw fizyki.3. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Aby stać się pełnoprawnym uczestnikiem należy: – przyjść 24 września br. o godz. 11.30 z wykonanymi latawcami na plażę koło wiatraka Uczestników mogą zgłaszać także szkoły, organizacje społeczne i inne placówki, np. domy kultury, świetlice i ogniska młodzieżowe

      A – DEFINICJE I SPRAWY TECHNICZNELatawiec to aerodyna bez napędu silnikowego unosząca się na uwięzi, która może latać w atmosferze wskutek dynamicznego oddziaływania powietrza na nieruchome lub ruchome względem niej powierzchnie nośne.Latawiec płaski posiada tylko jedną płaszczyznę nośną oraz ustatecznienie w postaci ogona (jednego lub kilku). Dopuszcza się ugięcie płaszczyzny nośnej w przekroju poprzecznym, niedopuszczalne jest natomiast stosowanie innych powierzchni sztywnych lub elastycznych przecinających pod jakimkolwiek kątem zasadniczą płaszczyznę latawca. Latawiec skrzynkowy może mieć kilka płaszczyzn nośnych, ale nie może mieć ustatecznienia w postaci ogona lub innych elementów elastycznie związanych z latawcem, spełniających rolę stateczników – takich jak flagi, taśmy ozdobne, spadochrony, itp. Wykonanie Latawiec musi być wykonany z drewna (bez balsy) i papieru (bibuły). Dopuszcza się stosowanie na pokrycie płótna lub tworzyw sztucznych. Zabrania się natomiast stosowania dodatkowych powierzchni ustateczniających mocowanych do holu latawca. Długość holu latawca powinna zawierać się w granicach od 100 do 500 metrów. Hol nie może być wykonany z drutu, linki metalowej lub innego materiału przewodzącego energię elektryczną.Uczestnicy przygotowują swoje latawce sami lub przy współpracy rodziców, opiekunów bądź nauczycieli.

      B – BEZPIECZEŃSTWOStarty latawców nie odbędą się w czasie burzy, deszczu.Na latawcach nie mogą być umieszczane materiały łatwopalne i pirotechniczne. Zabrania się stosowania lontu do uruchamiania dodatkowych efektów.Z latawców nie wolno zrzucać przedmiotów niewyposażonych w spadochrony lub wstęgi hamujące.

      C – OCENY i KLASYFIKACJAOcena każdego latawca składa się z oceny statycznej oraz oceny za lot. Ocena statyczna Sędziowie dokonują przed lotami oceny statycznej każdego latawca, przyznając punkty za:– konstrukcję latawca i oryginalność pomysłu – do 10 pkt.– staranność wykonania latawca – do 10 pkt.– oprawę plastyczną latawca – do 10 pkt.–———————————————————————————————Maksymalna ilość punktów za ocenę statyczną – do 30 pkt.Ocena za lotKażdy zawodnik demonstruje w locie latawce zgłoszone do konkursu. Po sygnale startu podanym przez głównego sędziego zawodnicy holują latawce i ustawiają się na linii wyznaczonej przez organizatorów. Sędziowie będą przyznawali punkty za:– jakość lotu – do 20 pkt.– za zgłoszony i zademonstrowany w locie efekt specjalny – do 10 pkt.–———————————————————————————————Maksymalna ilość punktów za lot – do 30 pkt.W przypadku braku wiatru lot oceniany jest podczas holowania latawca przez zawodnika według skali ocen:– lot stateczny – 20 pkt.– lot niestateczny – 10 pkt.– gdy latawiec nie leci – 0 pkt. Do końcowej klasyfikacji przyjmuje się sumę punktów uzyskanych za lot i za ocenę statyczną latawców. Do końcowej klasyfikacji przyjmuje się sumę punktów uzyskanych za lot i za ocenę statyczną latawców. Klasyfikacja końcowa zawodników będzie przeprowadzona oddzielnie w klasie latawców płaskich i oddzielnie w klasie latawców skrzynkowych oraz latawców gotowych. W powyższych przypadkach będzie brany też pod uwagę podział na grupy wiekowe według poniższego schematu:I grupa- dzieci w wieku 4-6 lat II grupa – kl.1-3 szkoły podstawowej, III grupa – kl. 4-6 szkoły podstawowej, IV grupa – kl. 7-8 szkoły podstawowe, V grupa – szkoły ponadpodstawowe VI grupa – dorośli

      5. Oceny każdego latawca dokonuje Komisja Sędziowska składająca się z 3 do 5 sędziów. Komisję powołują organizatorzy konkursu. 6. Sprawy nieobjęte niniejszym regulaminem rozstrzygane są przez organizatorów. Wszelkie protesty będą przyjmowane do rozpatrzenia jedynie w formie pisemnej. 7. Organizatorzy wystawiają nauczycielom (opiekunom) podziękowania – zaświadczenia o udziale w konkursie, ważne przy pedagogicznym awansie zawodowym.

      Kontakt:

      Świnoujska Akademia Karate Kyokushin

      Tel. 600 806 177

      akademiakyokushin@wp.pl

      źródło: http://www.akademiakarate.com

    • Akcja Sprzątanie Świata
     • Akcja Sprzątanie Świata

     • Od początku istnienia Akcji „Sprzątanie świata” w Polsce nasza szkoła bierze udział w tym przedsięwzięciu.  Jubileuszowa, 30. Akcja Sprzątanie świata – Polska, przebiega pod hasłem „Sprzątanie świata łączy ludzi!”. Dlaczego? Bo dokładnie tak się dzieje od samego początku. W trzeci weekend września starsi i młodsi – wszyscy, którym bliska jest sprawa czystej i zdrowej planety – łączą się, by stworzyć wspólny front sprzątania własnych kawałków Polski i promować ideę nieśmiecenia w naturze. Postanowiliśmy zatem 15 września odziać rękawice, wziąć worki w łapki i posprzątać okolice naszej szkoły, a to efekty naszej pracy…

     • Narodowe Czytanie

     • Narodowe Czytanie to coroczna akcja czytania wybranej książki. Została ona zainicjowana w 2012r. przez ówczesnego prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, wspólną lekturą "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza. Książką tegorocznej 12 odsłony Narodowego Czytania była lektura "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej.

      7 września uczniowie naszej szkoły udali się do Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli — Oddział Zamiejscowy — Biblioteka Pedagogiczna w Świnoujściu. Będąc na miejscu, odczytali list od Prezydenta RP Andrzeja Dudy zachęcający do wspólnego czytania "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej oraz obejrzeli prezentację multimedialną o kulisach powstania książki. Wysłuchali również wybranych fragmentów lektury "Nad Niemnem" zaprezentowanych przez Panią Grażynę Lis oraz sami aktywnie wzięli udział w czytaniu. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem.

    • Zebrania z rodzicami
     • Zebrania z rodzicami

     • 12.09.2023 - wtorek

      klasa 2a - godz. 16.00 - sala 32

      klasa 6a - godz. 17.00 - sala 30

      13.09.2023 - środa

      klasa 1a - godz. 16.00 - sala 27

      klasa 3a - godz. 16.00 - sala 34

      klasa 3b - godz. 16.00 - sala 33

      klasa 4a - godz. 17.00 - sala 25

      klasa 4b - godz. 17.00 - sala 24

      klasa 5a - godz. 17.00 - sala 28

      klasa 7b - godz. 17.00 - sala 31

      klasa 8a - godz. 17.00 - sala 19

       

       

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego i pasowanie pierwszoklasistów

     • Czwartego września, wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Pasowanie  to jedno z najważniejszych wydarzeń w szkolnym życiu pierwszoklasisty. Od tego dnia każde dziecko zostaje oficjalnie przyjęte do grona uczniów naszej szkoły. Jednak największym przeżyciem podczas uroczystości jest moment pasowania. Pani Dyrektor Anna Stecyk poprzez dotknięcie, ogromnym, zaczarowanym piórem, ramienia każdego dziecka „zamieniała” go w prawdziwego ucznia. Na pamiątkę tej uroczystej chwili uczniowie otrzymali dyplomy i medale. Życzymy wszystkim  wielu sukcesów, wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów, samych wspaniałych chwil w szkole, a Rodzicom powodów do dumy z ich pociech.


    • Stypendia i zasiłki szkolne
     • Stypendia i zasiłki szkolne

     • Do 15 września każdego roku można składać wnioski o stypendia szkolne

      W bieżącym roku szkolnym kolejny raz będzie udzielana pomoc
      o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Miasta Świnoujście.

      Rodzice, opiekunowie prawni uczniów zamieszkali na terenie Miasta Świnoujście mogą ubiegać się o przyznanie pomocy materialnej w formie stypendium szkolnego lub zasiłku szkolnego.

      Stypendium szkolne może otrzymać uczeń znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej wynikającej z niskich dochodów w rodzinie (miesięczny dochód na 1 osobę nieprzekraczający kwoty: 600,00 zł netto).

      Stypendium szkolne przysługuje uczniowi w szczególności gdy
      w rodzinie występuje:

      • bezrobocie;
      • niepełnosprawność;
      • ciężka lub długotrwała choroba;
      • wielodzietność;
      • alkoholizm lub narkomania;
      • brak umiejętności w wypełnianiu funkcji opiekuńczo – wychowawczych;
      • gdy rodzina jest niepełna.

      Wnioski o przyznanie stypendium szkolnego wraz z dokumentami należy złożyć w terminie do dnia 15 września w szkole, do której uczeń uczęszcza.

      Wnioskodawcy zobowiązani są do przedstawienia informacji przy składanych wnioskach o wszystkich dochodach NETTO uzyskanych
      w miesiącu poprzedzającym złożenie wniosku (tj. w sierpniu)
      , bądź w przypadku utraty dochodu z miesiąca, w którym dochód ten utracono.

      Dokumentem potwierdzającym wysokość osiągniętych dochodów może być nie tylko zaświadczenie o wysokości osiągniętych dochodów, lecz również oświadczenie.

      W przypadku oświadczenia konieczne jest dopisanie klauzuli, o której mowa w art. 90n ust. 5a ustawy o systemie oświaty o następującej treści: Jestem świadomy odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia.

       

      Wnioski o przyznanie stypendium szkolnego można pobrać
      w sekretariacie szkoły, do której uczeń uczęszcza, w Wydziale Edukacji Urzędu Miasta Świnoujście pok. 324, a także ze strony internetowej: http//www.swinoujscie.pl (zakładka: BIP/sprawy do załatwienia/Wydział Edukacji).

      Zasiłek szkolny może być przyznany uczniowi znajdującemu się przejściowo w trudnej sytuacji materialnej z powodu zdarzenia losowego, np.: śmierć rodzica lub prawnego opiekuna, klęska żywiołowa, kradzież
      z włamaniem, nagła choroba w rodzinie ucznia, inne szczególne okoliczności.

      Wniosek o przyznanie zasiłku szkolnego składa się w terminie nie dłuższym niż 2 miesiące od wystąpienia zdarzenia uzasadniającego przyznanie tego zasiłku.

    • Harmonogram dnia profilaktyki - 05.09.2023r. (wtorek)
     • Harmonogram dnia profilaktyki - 05.09.2023r. (wtorek)

     • Dzień profilaktyki w klasach I -VIII:

       

      Kl.1a – godz. 8.00 - 10.35 - sala 27

       

      Kl.2a – godz. 8.00 – 10.35 – sala 32

       

      Kl.3a – godz. 10.45 – 13.30 – sala 34

       

      Kl.3b – godz. 10.45 – 13.30 – sala 33 

       

      Kl.4a – godz. 8.00 – 10.35 – sala 25

       

      Kl.4b – godz. 8.00 – 10.35 – sala 24

       

      Kl.5a -- godz. 8.00 – 10.35 – sala 28

       

      Kl.6a – godz. 8.00 – 10.35 – sala 30

       

      Kl.7a – godz. 10.45 – 13.30 – sala 29

       

      Kl.7b – godz. 8.00 – 10.35 – sala 31

       

      Kl.8a – godz. 10.45 – 13.30 - sala 19

       

    • Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024
     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

     • Zapraszamy uczniów klas 2-8
      na rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 

      w dniu 4 września 2023r. (poniedziałek)
      o godzinie  9:00 (spotkanie z wychowawcą)

       

      Spotkanie uczniów z wychowawcą odbędzie się
      w następujących klasach:

      Kl. 2a i 2b – sala 32

      Kl. 3a – sala 34

      Kl. 3b – sala 33

      Kl. 4a – sala 25

      Kl. 4b – sala 24

      Kl. 5a – sala 28

      Kl. 6a -  sala 30

      Kl. 7a – sala 29

      Kl. 7b – sala 31

      Kl. 8a – sala 19

       

      Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 
      dla uczniów klasy 1a

      odbędzie się 4 września 2023r.
      o godzinie 8.30 w sali gimnastycznej.

    • Kursy dla ósmoklasistów
     • Kursy dla ósmoklasistów

     • Nowe możliwości dla uczniów❗

      Mam przyjemność poinformować, że tak samo jak w roku ubiegłym, Pan Prezydent uzyskał dla naszej młodzieży szkolnej duże zniżki na dodatkowe kursy online przygotowujące do najważniejszych w ich życiu egzaminów! ✍️

      Dzięki podpisanemu porozumieniu z Fundacją Miasto (powołaną przez Związek Miast Polskich) oraz Lecturus Spin-off Uniwersytetu Warszawskiego, rodzice i uczniowie otrzymają 75% zniżki od ceny regularnej na lekcje z matematyki, j. polskiego i j. angielskiego ONLINE.

      Nowością w tym roku są również przykładowe lekcje pokazowe realizowane w trakcie kursów. Zachęcamy do zapoznania się z lekcjami i zaprezentowania ich rodzicom. Lekcje znajdują się na YouTube ZMP: LEKCJE PRZYKŁADOWE

       

      Dodatkowe zajęcia przeznaczone są dla ósmoklasistów. To doskonała okazja dla młodzieży, by przy wsparciu certyfikowanych nauczycieli i trenerów oświaty:

       

      • powtórzyć materiał omawiany w szkole,

       

      • dowiedzieć się i przypomnieć sobie strategie rozwiązywania zadań egzaminacyjnych,

       

      • omówić z nauczycielami kluczowe zagadnienia egzaminacyjne,

       

      • nadrobić zaległości i zrozumieć, z czym mają problem na lekcjach w szkole.

       

      Gorąco zachęcam do zapoznania się z ofertą na stronie: ➡️https://lecturusjunior.pl/ oraz dokładnymi informacjami dotyczącymi poszczególnych kursów na ➡️ https://sklep.lecturus.pl/.

       

      Więcej informacji o Fundacji Miasto ➡️ https://fundacjamiasto.pl/  oraz Lecturus ➡️ https://lecturusjunior.pl/pl/c/Klasa-8/21

    • Pożegnanie klasy VIII
     • Pożegnanie klasy VIII

     • W piątek 23 czerwca odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji pożegnania uczniów klasy ósmej. W uroczystości wzięli udział uczniowie, grono pedagogiczne oraz zaproszeni rodzice. Akademia rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego oraz uroczystego przekazania sztandaru uczniom klasy siódmej.

      Ponadto był tradycyjnie odtańczony Polonez, nie zabrakło również części artystycznej, a także słów podziękowania i wspomnień, które zrobiły na wszystkich niezapomniane wrażenie. Ważnym elementem programu było wręczenie przez Panią Dyrektor nagród, dyplomów oraz świadectw z wyróżnieniem, a także najważniejszej nagrody Prymusa, którą w tym roku otrzymała Daria Romanowska. Absolwenci otrzymali drobne upominki od młodszych kolegów i koleżanek z klasy siódmej. Zwieńczeniem uroczystości był taniec Belgijka w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

      Naszym absolwentom życzymy wspaniałych wakacji, ciekawych podróży i przygód oraz bardzo dobrego startu w nowej szkole.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 2 Im. Majora Henryka Sucharskiego w Świnoujściu
   • Tel./Fax: 091-321 52 32
    kom.727712558
   • 72-602 Świnoujście
    ul. Białoruska 2
    Poland
   • pedagogszkolanr2@gmail.com
    kom. 727 797 161
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • liczba odwiedzin: 81039