• Zieleniewo - wycieczka klasy 1b i 3a

     • 24 września 2021 r. uczniowie klasy 1b i 3a spędzili piątkowy dzień w Parku Rozrywki w Zieleniewie. Dziki Zachód oferował mnóstwo atrakcji między innymi: przejażdżkę konną,  wojskową karuzelę,  beczkowóz, quady, autodrom, a także ujeżdżanie  mechanicznego byka rodeo i wspinanie się na bizona. Uczniowie szukali przejścia w labiryncie i wykazali się dużą sprawnością w beczce śmiechu oraz w mrowisku. Po wszystkich atrakcjach dzieci zjadły obiad. Na koniec każdy z uczestników miał możliwość zakupienia pamiątki. Obie klasy zaliczyły wycieczkę do „mega udanych”, dzieci szczęśliwe z uśmiechami na twarzach wróciły do domów.

      Więcej zdjęć w naszej galerii - Zieleniewo

    • XXVII Turniej Miast i Gmin
     • XXVII Turniej Miast i Gmin

     • Fotorelacja z XXVII Turnieju Miast i Gmin Miło nam zakomunikować, że zawody sportowe, które odbyły się w ramach Turnieju wygrali uczniowie naszej szkoły. Podziekowania kierujemy również w stronę pocztu sztandarowego i „tarczowego”, wszyscy pięknie wyglądali, pięknie się zachowywali i pięknie rywalizowali Gratulujemy !!!

      P.S „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”. Jesteśmy dziwnie spokojni o naszą przyszłość...

    • 28. Finał Akcji Sprzątanie świata – Polska! “Myślę, więc nie śmiecę”
     • 28. Finał Akcji Sprzątanie świata – Polska! “Myślę, więc nie śmiecę”

     • “Myślę, więc nie śmiecę” - pod takim hasłem odbywała się tegoroczna 28 Akcja Sprzątanie Świata – Polska 2021. Tradycyjnie nasza szkoła 17 września przyłączyła się do czynnego udziału i posprzątała miejsca powszechnie odwiedzane przez młodszych i starszych mieszkańców Warszowa. Część uczniów posprzątała bezpośrednie okolice szkoły, a inni udali się w dalsze rejony.

      Podsumowując należy stwierdzić, że coroczne akcje są ważnym elementem edukacji ekologicznej młodego pokolenia i być może za kilkanaście lat nie trzeba będzie ich organizować, bo zaczniemy wreszcie myśleć o przyszłości naszej i naszej Matki Ziemi.​​​​​​​​​​​​

    • Pasowanie na ucznia
     • Pasowanie na ucznia

     • 1 września 2021 r. podczas uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022 odbyła  się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Był to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu  dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów szkoły. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim piórem przez Panią Dyrektor Szkoły Anitę Smolij. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy. Starsi koledzy z klasy 3a przywitali nowych uczniów drobnym upominkiem. Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

    • Rozpoczęcie roku szkolnego - harmonogram
     • Rozpoczęcie roku szkolnego - harmonogram

     • Drodzy Uczniowie, Rodzice

      W związku z tym, iż rozpoczynamy  kolejny nowy rok szkolny podczas pandemii ,  nie możemy spotkać się wszyscy razem w sali gimnastycznej. Musimy zachowywać  dystans społeczny. Zapraszam zatem wszystkich  uczniów na rozpoczęcie roku szkolnego według harmonogramu.

       Uwaga – na teren szkoły mogą wejść wyłącznie rodzice uczniów klas pierwszych ( jedno dziecko z jednym rodzicem/opiekunem)

      Każdy rodzic / opiekun   wchodząc do szkoły zakłada maseczkę   i dezynfekuje ręce. Dzieci mają być również wyposażone    w maseczki , które  stosują obowiązkowow obszarach wspólnych szkoły  –  (np. korytarze szkolne, toalety).

       

      HARMONOGRAM ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

       

      • godz.  9.00 - klasy 1a i 1b -  plac apelowy
      • godz.  9.00 – klasa IIa sala nr 27
      • godz.  9.30 – klasa IIb sala nr 27
      • godz. 8.30 – klasa IIIa sala nr 32

       

      Godz. 10.00 – klasy IV – VIII

       

      • Klasa IVa - sala nr 30 - wejście główne do szkoły
      • Klasa Va – sala nr 29 - wejście główne do szkoły
      • Klasa Vb – sala nr 25 - wejście główne do szkoły
      • Klasa VIa – sala nr 31- wejście od strony placu apelowego
      • Klasa VIIa – sala nr 28 wejście od strony placu apelowego
      • Klasa VIIIa – sala nr 19 wejście od strony placu apelowego

       

      Spotkania z wychowawcami w klasach. Z uwagi na pandemię rodziców prosimy o pozostanie na dworze.

       

    • Drodzy Absolwenci!!!
     • Drodzy Absolwenci!!!

     • Uprzejmie informujemy, że zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty możecie odbierać w szkole od dnia 9 lipca 2021 r. w godz. 9.00– 14.30.

      UWAGA:  Każdy uczeń wchodząc do szkoły ma obowiązek zdezynfekowania rąk. Przypominamy o posiadaniu maseczek  oraz własnego długopisu. Prosimy wchodzić do sekretariatu szkoły pojedynczo, zachowując odpowiednie odstępy.

       Prosimy o dostosowanie się do wyznaczonych godzin, a także do postrzegania zasad bezpieczeństwa!

      Dziękujemy!!!

    • “Szyjemy sport na miarę z Eneą” - sportowy początek wakacji w mistrzowskim wydaniu!
     • “Szyjemy sport na miarę z Eneą” - sportowy początek wakacji w mistrzowskim wydaniu!

     • W tym roku początek lipca w zachodniej części kraju zapowiada się niezwykle aktywnie. Już wkrótce mistrzowie sportu: Krzysztof Ignaczak, Cezary Trybański i Marcin Lijewski razem z marką Enea wyruszą w trasę by zaprosić Was na wspólny trening trzech najpopularniejszych dyscyplin halowych.

       

      “Szyjemy Sport na miarę z Eneą” to idealna okazja żeby po pandemicznej przerwie powrócić do wspólnych zajęć fizycznych oraz w aktywny sposób zainaugurować wakacje. Podczas wspólnych zajęć, łączących w sobie elementy treningu trzech dyscypliny – siatkówki, piłki ręcznej i koszykówki uczestnicy spotkania, oprócz niezbędnych technicznych wskazówek, otrzymują bezcenną dawkę mistrzowskiego doświadczenia oraz unikatową lekcję sportowej postawy, cechującą największych sportowców. Oprócz sportowych atrakcji nie zabraknie również miejsca na wspólne zdjęcia i autografy, a na zakończenie każdego z campów czeka konkurs umiejętności indywidualnych w wielkim sportowym “skills challenge”. Oprócz atrakcji typowo sportowych nasi mistrzowie przygotowali również specjalne podarunki dla wszystkich uczestników – każdy kto weźmie udział w treningu otrzyma specjalną campową koszulkę oraz worek treningowy.

       

      Żeby wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu należy tylko wejść na stronę internetową: www.szyjemysportnamiare.pl i wypełnić formularz zgłoszeniowy.

      Impreza jest w pełni darmowa, zarówno dla uczestników, jak i dla osób towarzyszących.

      Terminy oraz lista miast na trasie akcji “Szyjemy sport na miarę z Eneą”

      piątek - 02.07 – Zielona Góra

      sobota - 03.07 – Leszno

      niedziela - 04.07 – Poznań

      poniedziałek - 05.07 – Gniezno

      wtorek - 06.07 – Bydgoszcz

      środa - 07.07 – Piła

      czwartek - 08.07 – Drawsko Pomorskie

      piątek 09.07 – Szczecin

      sobota - 10.07 – Świnoujście

      niedziela - 11.07 – Rewal

       

      Ambasadorzy projektu "Szyjemy sport na miarę z Eneą":


      Cezary Trybański
      Reprezentant Polski i pierwszy Polak w NBA. Był zawodnikiem czterech amerykańskich klubów między innymi Memphis Grizzlies i New York Knicks.

      Krzysztof Ignaczak
      Wybitny reprezentant Polski. Mistrz Świata, Mistrz Europy, srebrny medalista Pucharu
      Świata i wielokrotny medalista Mistrzostw Polski.

      Marcin Lijewski
      Jeden z najwybitniejszych polskich piłkarzy ręcznych – Wicemistrz Świata i multimedalista Mistrzostw Polski. Najlepszy trener Polskiej Ligi Piłki Ręcznej w sezonie 2020/2021.

       

       

       

    • Zakończenie roku szkolnego 2020/2021
     • Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

     • 25 czerwca 2021 roku zakończył się wyjątkowy rok szkolny. Wyjątkowy, bowiem dla większości uczniów kojarzący się ze zdalnym nauczaniem. Na szczęście, w odróżnieniu od roku poprzedniego, tym razem uczniowie mogli pożegnać się w klasach, odebrać świadectwa, nagrody za szczególne osiągnięcia w nauce lub za 100 % frekwencję.

      W tym ostatnim dniu szkoły pożegnaliśmy uczniów klasy ósmej, w tym Julię Śmigielską, która otrzymała tytuł - Primus Inter Pares.

      Nadszedł czas zasłużonych wakacji. Spędzajcie je wesoło i bezpiecznie!

    • Zakończenie roku szkolnego
     • Zakończenie roku szkolnego

     • Szanowni Państwo, z powodu nadal trwającego zagrożenia epidemicznego w tym roku szkolnym rezygnujemy z tradycyjnego rozdania świadectw połączonego z uroczystą akademią. W dniu 25 czerwca wychowawcy będą wydawać świadectwa wg ustalonego harmonogramu z zachowaniem zasad sanitarnych – uczeń odbierający świadectwo ma obowiązek zakrywania ust i nosa oraz (uczniowie klasy VIII) posiadania własnego długopisu do potwierdzenia podpisem odbioru dokumentu.

    • Czytanie na trawie, czyli piknik czytelniczy drugoklasistów
     • Czytanie na trawie, czyli piknik czytelniczy drugoklasistów

     • Piękna, słoneczna pogoda sprzyja piknikom, wylegiwaniu się na trawie i jak się dzisiaj okazało, również czytelnictwu.

      Kończąc realizację zadań z Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „CZYTAM Z KLASĄ – LEKTURKI SPOD CHMURKI” oraz programu czytelniczego „ JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM”, 23.06.2021r. zorganizowaliśmy czytanie pod chmurką. Rozpoczęła je pani Jola z biblioteki, czytając dzieciom fragment Harrego Potter’a, wprowadzając tym samym  w tematykę pikniku czytelniczego. Następnie uczniowie klasy 2 a zmagali się z konkurencjami rodem z Hogwartu.  Nasi młodzi czytelnicy wspaniale poradzili sobie z rozgrywkami w Quidditch’a, a także z rozwiązaniem zagadek dotyczących bohaterów książek dla dzieci. Jak na piknik przystało, nie zabrakło również pysznych, zdrowych i własnoręcznie przygotowanych przekąsek.

      W trakcie realizacji projektu nasi najmłodsi uczniowie wielokrotnie udowodnili, że przy czytaniu można się świetnie bawić.

    • Karta rowerowa zdobyta!!!
     • Karta rowerowa zdobyta!!!

     • Kartę Rowerową może uzyskać ten, kto: skończył 10 lat, wykazał się dobrą znajomością zasad ruchu drogowego i opanował technikę kierowania rowerem.

      Nasi uczniowie systematycznie utrwalali sobie przepisy ruchu drogowego. Zwieńczeniem tych lekcji był egzamin na kartę rowerową. Po uzyskaniu pozytywnego wynik egzaminu teoretycznego,  przystąpili do sprawdzianu praktycznego – na miasteczku ruchu drogowego przy ulicy Grunwaldzkiej w Świnoujściu. Egzamin przeprowadzili przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Świnoujściu

      Bardzo dziękujemy policjantom za okazane wsparcie i pomoc w przeprowadzeniu tego ważnego egzaminu.

      Gratulujemy nowym uczestnikom ruchu drogowego, którzy zdali egzamin i otrzymali swoje pierwsze „prawa jazdy”.

    • Szkolny Dzień dla Zdrowia
     • Szkolny Dzień dla Zdrowia

     • Nowa galeria Szkolny Dzień dla Zdrowia została dodana do albumu fotograficznego

      1 czerwca w naszej szkole odbył się SZKOLNY DZIEŃ DLA ZDROWIA pod hasłem: " W zdrowym ciele, zdrowy duch". W rywalizacji sportowej wzięli udział uczniowie klas 1 - 7.  Dzieci bawiły się rewelacyjnie z wielkim azzngażowaniem pokonując kolejne stacje z zadaniami. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

    • XV Otwarte Mistrzostwa w Lotach Latawców
     • XV Otwarte Mistrzostwa w Lotach Latawców

     • W niedzielę 30 maja na plaży koło Wiatraka odbędą się Otwarte Mistrzostwa w Lotach Latawców o Puchar Prezydenta Miasta.

      Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych oraz całe rodziny do udziału w Otwartych Mistrzostwach Świnoujścia w Lotach Latawców o Puchar Prezydenta Miasta Świnoujścia. Aby wziąć udział wystarczy dołączyć  w niedzielę 30 maja 2021 o godz. 13:30 i mieć ze sobą dobry humor, mnóstwo wytrwałości i energii oraz zakupiony lub własnoręcznie wykonany latawiec i dobrze się bawić.

     • Drodzy Uczniowie klas 4-8,

     • 17 maja rozpocznie się Wasz długo wyczekiwany powrót

      do szkoły. Rozumiemy, że może być on dla Was dużym

      wyzwaniem, źródłem stresów, dlatego nasza szkoła

      przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Tydzień Ulgi”.         

      W tygodniu 17-21 maja oraz 24 -31 maja nie będą

      odbywały się żadne sprawdziany, kartkówki, prace

      klasowe, zadania domowe, odpytywanie. Chcemy,

      żebyście skupili się na ponownej integracji z klasą, stąd

      pierwsze dni po powrocie będą temu służyły.

                                                           Zapraszamy do szkoły!

       

      Grono Pedagogiczne

    • Nauczanie hybrydowe dla klas IV - VIII
     • Nauczanie hybrydowe dla klas IV - VIII

     • W dniach: 17, 18, 19 i 20 maja 2021r.

      nauka stacjonarna dla klas: 4a, 7a, 8a

      nauka zdalna dla klas: 4b, 5a, 6a

      W dniach: 21, 24 i 28 maja 2021r.

      nauka stacjonarna dla klas: 4b, 5a, 6a

      nauka zdalna dla klas: 4a, 7a, 8a

       

      25 - 26 - 27 maja 2021r. - Egzaminy ósmoklasisty- są to dni

      wolne od zajęć dydaktycznych dla uczniów klas I - VII.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 2 Im. Majora Henryka Sucharskiego w Świnoujściu
   • sekretariat@sp2.swi.pl
   • sekretariat@sp2.swi.pl
   • Tel./Fax: 091-321 52 32 kom.727712558
   • 72-602 Świnoujście ul. Białoruska 2 Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • liczba odwiedzin: 24170