• Szanowni Państwo,

     • decyzją MEiN od poniedziałku 22 marca 2021 roku do dnia 11 kwietnia 2021 roku uczniowie klas 1-3 przechodzą na naukę zdalną. Jednocześnie do dnia 11 kwietnia 2021 roku przedłużona zostaje nauka zdalna w klasach 4-8.

     • Nagrody rozdane!

     • 9 marca 2021 r. pani dyrektor Anita Smolij wręczyła nagrody zwyciezcom biorącym udział w konkursach organizowanych przez bibliotekę szkolną. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

    • Egzamin Ósmoklasisty- Informacje dla rodziców
     • Egzamin Ósmoklasisty- Informacje dla rodziców

     • Egzamin ósmoklasisty jest obowiązkowy, co oznacza, że każdy uczeń klasy VIII musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Ma formę pisemną i składa się z trzech przedmiotów: języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego.

      Egzamin sprawdza wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej w odniesieniu do przedmiotów egzaminacyjnych nauczanych w klasach I–VIII szkoły podstawowej. Jego wyniki będą brane pod uwagę podczas rekrutacji do szkół średnich, jeśli liczba kandydatów będzie większa niż liczba miejsc w danej placówce.

      Termin główny – maj 2021r

      25 maja 2021r. godzina: 9.00 ( wtorek) – język polski

      26 maja 2021r. godzina 9.00 ( środa) – matematyka

      27 maja 2021r. godzina 9.00 ( czwartek)- język obcy nowożytny

      Każdy zdający powinien posiadać na egzaminie legitymację szkolną oraz długopis ( lub pióro) z czarnym tuszem ( atramentem) przeznaczony do zapisywania rozwiązań  (odpowiedzi).

      Dodatkowo na egzaminie z matematyki każdy zdający powinien mieć linijkę. Rysunki jeżeli trzeba je wykonać – zdający wykonuje długopisem. Nie wykonuje się rysunków ołówkiem.

      Termin ogłaszania wyników egzaminu ósmoklasisty: 2 lipca 2021 r.

      Termin przekazania szkołom wyników, zaświadczeń i informacji: do 8 lipca 2021 r.

      Termin wydania zdającym zaświadczeń oraz informacji: 9 lipca 2021 r.

      Do egzaminu w terminie dodatkowym przystępuje uczeń, który nie przystąpił do egzaminu w terminie głównym z przyczyn losowych lub zdrowotnych.

      Szczegółowe informacje o zasadach przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty są dostępne na stronie internetowej CKE:

      https://cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/harmonogram-komunikaty-i-informacje/

    • Konkurs plastyczny - Bohater literacki- mój autorytet 2021
     • Konkurs plastyczny - Bohater literacki- mój autorytet 2021

     •        Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym, którego organizatorem jest   Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach.

          W konkursie plastycznym "Bohater literacki - mój autorytet 2021" należy wykonać ilustrację do książki, w której bohater jest godny naśladowania. Pracę plastyczną wykonaną dowolną techniką w formacie A2  należy składać do 31.03.2021 r. w bibliotece szkolnej. Na odwrocie pracy proszę umieścić:

      - tytuł książki, która była inspiracją,

      - imię bohatera,

      - imię, nazwisko, wiek autora pracy,

      - napisać jedno zdanie, dlaczego uczestnik wybrał właśnie tego bohatera.

                                           Zapraszamy!!!

    • Bezpieczne ferie
     • Bezpieczne ferie

     • Już niedługo, rozpoczną się ferie zimowe.

      W tym roku szkolnym 2020/2021, ze względu na panującą sytuację epidemiczna związaną z COVID-19 będą one odbywały się jednocześnie na terenie całego kraju w terminie od 4 do 17 stycznia 2021r.

      Rekomenduje się, aby w czasie zimowego wypoczynku uczniowie pozostali blisko swoich miejscowości zamieszkania, należy bowiem ograniczać zwiększoną mobilności w tym okresie, przez co zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa.

      Aby jednak przebiegły one szczęśliwie, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

      Dla rodziców i opiekunów jest to czas wzmożonej uwagi skierowanej na warunki bezpieczeństwa tego wypoczynku. Należy pamiętać, że zima niesie ze sobą szczególne zagrożenia, którym sprzyjają zmienne warunki atmosferyczne. Zachęcamy do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi umieszczonymi na stronie internetowej szkoły, dotyczącymi bezpiecznych ferii.

      Odpoczywajcie, cieszcie się swobodą, przygodami. Jednak zawsze dbajcie o bezpieczeństwo swoje oraz osób towarzyszących i nie podejmujcie działań zagrażających życiu lub zdrowiu. Odpocznijcie, nabierzcie sił i motywacji do dalszej nauki.

     • Wyniki głosowania

     • Do 30 listopada trwało głosowanie na prace konkursowe. W głosowaniu wzięło 160 osób. III miejsce - praca nr 3, II miejsce - praca nr 10 i I miejsce - ex aequo  - praca nr 2 i 8. Zwycięzcom gratulujemy. Nagrody zostaną wręczone po powrocie do szkoły.

    • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
     • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

     • 5 listopada obchodziliśmy jedno z najsympatyczniejszych świąt - Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. U dorosłych wywołuje on miłe wspomnienia, a u dzieci wiele radości. Ten dzień to okazja, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów. Z tej właśnie okazji został zorganizowany konkurs fotograficzny "Moja ulubiona postać z bajki".

      Zadaniem uczestników było przebranie się za ulubioną postać z bajki, zaaranżowanie scenerii, wyeksponowanie książki, z której pochozi ulubiona postać i zrobienie zdjęcia całości. Na adres email biblioteki zostały przesłane bardzo ciekawe, pomysłowe prace. Widać, że w to przedsięwzięcie zaangażowali się również rodzice. Była to okazja do spędzania czasu z dziećmi, czytając i oglądając bajki oraz przygotowując stroje i scenografię.

      Komisja uwzględniając wspólny wkład dzieci i rodziców w wykonanie zdjęcia do konkursu postanowiła wszystkich uczestników uhonorować nagrodami, które zostaną wręczone po powrocie uczniów do szkoły.

                                                                                                        GRATULUJEMY POMYSŁÓW I WYOBRAŹNI

    • Głosowanie na prace konkursowe
     • Głosowanie na prace konkursowe

     •            W związku z przypadającymi w tym roku 70 urodzinami Pippi Pończoszanki, bohaterki książek Astrid Lindgren, w naszej szkole został przeprowadzony konkurs  "Moja przygoda z Pippi". Uczniowie wykonali bardzo pomysłowe i ciekawe prace.
                Zapraszamy uczniów naszej szkoły do wybrania najciekawszej, najładniejszej pracy. Wybierzcie pracę oddając głos. Głosujemy do 30 listopada.

      https://forms.gle/1QXFTLhKwVK1h7MH6
        

    • Zdalne nauczanie przedłużone, nowy termin ferii zimowych
     • Zdalne nauczanie przedłużone, nowy termin ferii zimowych

     • Nauczanie zdalne zostało przedłużone do 22 grudnia br. dla wszystkich klas w szkołach podstawowych.

      Przerwa w nauce w całym kraju potrwa od 4 do 17 stycznia 2021 r. i zastąpi dotychczasowe ferie zimowe. Zostanie wprowadzony zakaz organizacji wyjazdów na ferie zimowe.

    • Życzenia z okazji DNIA PRAW DZIECKA
     • Życzenia z okazji DNIA PRAW DZIECKA

     • Drodzy uczniowie!

      Z okazji Waszego święta dyrektor i grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 2     w Świnoujściu składa Wam najserdeczniejsze życzenia, aby Wasze prawa, które zapisane są w Konstytucji RP oraz Konwencji o prawach dziecka były zawsze przestrzegane.

      Pamiętajcie też, że Wasze prawa kończą się tam, gdzie zaczynają się prawa drugiego człowieka. Niezależnie od wieku, kraju pochodzenia, koloru skóry, czy wyznawanej religii, każdego człowieka należy traktować z godnością i szacunkiem.

      Życzymy Wam cudownego, bezpiecznego i radosnego dzieciństwa!

    • Wyniki konkursu "Pięknie czytam"
     • Wyniki konkursu "Pięknie czytam"

     • 28 października 2020 r. w szkolnej bibliotece odbył się coroczny konkurs "Pięknie Czytam" . W tym roku uczniowie klas I-III zaprezentowali swoją ulubioną lekturę szkolną. Komisja w składzie: p. Sylwia Snopek, p. Joanna Jankowska-Radwan, p. Jolanta Preuss, przy ocenie brała pod uwagę płynność i bezbłędność czytania, wyrazistość i dykcję oraz interpretację tekstów. Przyznane zostały następujące miejsca i wyróżnienia:

      I miejsce - Igor Jakubowski kl. 1 a

      II miejsce -  Karol Antonow kl. 2 a

      III miejsce - Marcela Maślanka kl. 1 a

      wyróżnienia:

      Amelia Bany - kl.1 a, Liwia Tosnowiec - 1 a, Kacper Szoda kl.1 a, Anna Kardyś - kl.3 a., Szymon Janiszewski - kl. 3 a, Jakub Jusiński - kl. 3 b.

             Nagrody i wyróżnienia zostały wręczone przez Panią Dyrektor Anitę Smolij.

       

             Uczniowie klas 4-8 również wzięli udział w konkursie "Pięknie czytam". W związku ze zdalnym nauczaniem prezentacje czytelnicze uczniowie przesłali drogą elektroniczną. Komisja w odsłuchała nagarń i przyznała następujące miejsca:

      I miejsce - Daria Romanowska - kl. 6a

      II miejsce - Maja Major - kl. 6a

      III miejsce - Krzysztof Rodzoch - kl. 5a

              Nagrody zostaną wręczone przez Panią Dyrektor po powrocie uczniów do szkoły.

       

    • Szkoła do hymnu
     • Szkoła do hymnu

     • W dniu 10 listopada 2020r. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami odśpiewali  4-zwrotkowy hymn narodowy „Mazurka Dąbrowskiego”. Uczcili w ten sposób Narodowe Święto Niepodległości oraz włączyli się do akcji “Szkoła do hymnu” zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży.

      W tym roku, ze względu na epidemię koronawirusa, wspólne śpiewanie odbyło się głównie za pośrednictwem komunikatorów internetowych w formie online.

      Dziękujemy nauczycielom oraz uczniom za zaangażowanie.

    • Góra Grosza
     • Góra Grosza

     • Co roku, na przełomie  listopada i grudnia, w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet, pn. Góra Grosza.

      Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

      Uczniowie i przedszkolaki  nie zawodzą, każdy przynosi tyle, ile może – w myśl zasady:

      Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      Szanowni Dyrektorzy, Nauczyciele, Uczniowie i Przedszkolaki.

      Góra Grosza startuje! Przyłączcie się i razem usypmy 21. wielką Górę Grosza.To niezwykła Góra w niezwykłych czasach, bo ten rok szkolny to duże wyzwanie dla nas wszystkich. Zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji – sami jesteśmy rodzicami uczniów i przedszkolaków. Prowadzimy też domy dla dzieci, które z różnych przyczyn nie mieszkają ze swoimi rodzicami i współpracujemy z rodzinami zastępczymi.Doświadczenia nauki domowej pokazały nam, jak ważny jest każdy gest życzliwości i dobroci, jeszcze żywiej uświadomiły, co znaczy wzajemna pomoc. W Górze Grosza każdy najdrobniejszy grosik ma wartość i moc. Bądźmy blisko bez względu na odległość.Potrzebujemy Was, by pomagać dzieciom, które są w trudnej sytuacji i nie mieszkają z rodzicami. Dla nich zbierajmy Górę Grosza! Przekazane przez Was monety to realna pomoc dla bardzo wielu dzieci. Dla niektórych to wsparcie materialne, dla tych z zaległościami w nauce – korepetycje. Dla innych – możliwość rozwijania talentu lub też dofinansowanie wychowanków na progu samodzielności. Dla całych rodzin możliwość otrzymania wsparcia w Ośrodkach Specjalistycznych „Port”.Dzięki Wam nasza działalność jest możliwa! To, że zmieniamy los dzieci i rodzin to również Wasza wielka zasługa! Cieszymy się, że jesteście z nami!Bardzo serdecznie Wam dziękujemy w imieniu dzieci, które otrzymały i otrzymają pomoc oraz naszego Zespołu, który pracuje nad akcją Góra Grosza.

      Elżbieta Prządka – Koordynatorka akcji Góra GroszaIwona Niemasz – Przewodnicząca Towarzystwa Nasz Dom

      Informacje o akcji

      Cel Góry Grosza

      Naszym zdaniem, najlepsze co możemy dać dziecku, to rodzina, w której może czuć się bezpiecznie, rozwijać się, rozwijać swoje pasje i zainteresowania, nawiązywać przyjaźnie. Około 70 tysięcy dzieci przebywających w pieczy zastępczej czeka na taką rodzinę. Dlatego celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

      Termin akcji Góra Grosza

      Akcja Góra Grosza organizowana jest w szkołach i przedszkolach w całej Polsce w dniach od 26 października 2020 do 31 maja 2021 roku. Zbiórce monet mogą towarzyszyć imprezy przeprowadzane na terenie szkoły/przedszkola, takie jak np. festyny, przedstawienia i inne – w zależności od Waszych pomysłów. Czekamy na relacje, fotografie, prezentacje multimedialne. Swoje wrażenia z akcji możecie opisać na naszej stronie społecznościowej: www.facebook.com/towarzystwonaszdom. Zapraszamy! Przyłączcie się do nas!

      Korzyści z uczestnictwa szkoły lub przedszkola w akcji

      • Efekt wychowawczy – uświadomienie uczniom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.
      • Efekt integracyjny – możliwość przeprowadzenia wspólnego przedsięwzięcia nauczycieli i uczniów na rzecz potrzebujących dzieci.
      • Efekt prestiżowy – możliwość włączenia się w wielką ogólnokrajową inicjatywę na rzecz dzieci z pieczy zastępczej.

      Przypominamy, że akcja ma również charakter konkursu! Zgodnie z regulaminem, nagrodzimy szkoły/przedszkola, które zbiorą najwięcej – w całej Polsce oraz w każdym województwie. Szczegóły znajdują się w regulaminie akcji, który jest na stronie internetowej Towarzystwa Nasz Dom. Wykaz szkół/przedszkoli, które zajęły pierwsze miejsce w województwie znajduje się na stronie internetowej: www.towarzystwonaszdom.pl w zakładce Góra Grosza.

      Góra Grosza w 5 krokach

      1. Utworzenie komitetu organizacyjnego (opiekun akcji i uczniowie/przedszkolaki);
      2. Przeprowadzenie zbiórki monet;
      3. Policzenie zebranych monet i wypełnienie odcinków;
      4. Zapakowanie zebranych monet zgodnie z instrukcją;
      5. Odniesienie na Pocztę Polską monet wraz z odcinkami.

      Ile do tej pory udało się zebrać pieniędzy w ramach akcji?

      Dzięki Wam, całej kadrze pedagogicznej, uczniom, przedszkolakom i rodzinom udało nam się zebrać:

      43 189 159,66 zł!

      Bardzo dziękujemy za zaufanie jakim nas obdarzacie.

      Góra Grosza - Instrukcja - Pobierz(PDF)

      Góra Grosza - Regulamin - Pobierz(PDF)

      Góra Grosza - list - Pobierz(PDF)

      Góra Grosza - plakat - Pobierz(PDF)

       

    • MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH
     • MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

     • Od wielu już lat nasza szkoła uczestniczy w obchodach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.  Tradycje MMBS sięgają 1999 r., kiedy to Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Libriarianship – IASL) zainicjowało obchody Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych, które przypadły na czwarty poniedziałek października. Od 2008 r.  Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych obchodzimy w październiku. Hasło tegorocznego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych brzmi:

      „Z KSIĄŻKĄ CI DO TWARZY”

                     Program obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w naszej szkole:

      1. „Pięknie czytam – moja ulubiona lektura szkolna” – konkurs dla uczniów klas I -VIII odbędzie się 28.10.2020 r.
      2.  Moja  ulubiona postać z bajki - konkurs fotograficzny dla uczniów klas I- IV. Zdjęcia należy przesłać na adres : czytelniasp2@wp.pl do 30.10.2020 r.
      3. „ Moja przygoda z Pippi” – konkurs plastyczny dla uczniów klas I -IV. Prace w formacie A 3 należy dostarczyć do biblioteki szkolnej do 30.10.2020 r.
      4. Akcja „To lubię czytać” - prezentacja ciekawych książek na stronie internetowej szkoły.

      Uczestnictwo w konkursach i akcjach to gwarancja dobrej zabawy, możliwość zaprezentowania swoich zainteresowań i zdolności oraz szansa wygrania ciekawych nagród.

                                                                                   ZAPRASZAMY!

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 2 Im. Majora Henryka Sucharskiego w Świnoujściu
   • sekretariat@sp2.swi.pl
   • sekretariat@sp2.swi.pl
   • Tel./Fax: 091-321 52 32 kom.727712558
   • 72-602 Świnoujście ul. Białoruska 2 Poland
   • pedagogszkolanr2@gmail.com kom. 727 797 161
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • liczba odwiedzin: 16128