• 2a w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej na Warszowie
     • 2a w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej na Warszowie

     • Jednym z miejsc, które odwiedziła ostatnio klasa 2 A, była Jednostka Ratowniczo - Gaśnicza na Warszowie 🚒🔥. Uczniowie oprócz oglądania wozów strażackich usłyszeli także historie o codziennej, niezwykle ważnej pracy każdego strażaka 👩‍🚒. Dzieci wraz z wychowawczynią serdecznie dziękują strażakom za poświęcony czas oraz bardzo pouczającą i ciekawą lekcję.

    • Święto Niepodległości i Dzień Patrona
     • Święto Niepodległości i Dzień Patrona

     • W czwartek 10 listopada odbył się uroczysty apel z okazji 104 rocznicy odzyskania Niepodległości. O ważnych, dla każdego Polaka, wydarzeniach historycznych, o symbolach narodowych przypomnieli uczniowie klasy 6. Oprawę wokalną zapewnili uczniowie klasy 3a oraz świetlica. W tym dniu kolejny raz wzięliśmy udział w akcji #Szkoladohymnu. W trakcie apelu społeczność szkolna odśpiewała hymn narodowy. Podczas akademii wręczone zostały nagrody zwycięzcom konkursu plastycznego pt. „Wojna/pokój w oczach dziecka”, nagrody otrzymali również zwycięzcy akcji „kasztanobranie” oraz uczniowie, którzy wykonali kartkę na Dzień Edukacji Narodowej. Po zakończonej uroczystości uczniowie udali się na konkursy zorganizowane z okazji Dnia Patrona Szkoły.

    • Igrzyska Młodzieży Szkolnej
     • Igrzyska Młodzieży Szkolnej

     • 9 listopada odbyły się zawody Igrzyska Młodzieży Szkolnej piłki nożnej chłopców i dziewcząt. Miło nam poinformować, że Nasi chłopcy zdobyli III miejsce. GRATULUJEMY 👏

    • Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania
     • Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania


     • Dzień ten obchodzony jest 8 listopada i znany jako „Dzień Zdrowego Śniadania”.

      Przestrzeganie zasad prawidłowego odżywiania jest ważne w każdym okresie życia człowieka. Szczególnie powinny zwracać na to uwagę osoby, których organizm rośnie i rozwija się oraz intensywnie pracuje. Dzieci i młodzież naszej szkoły do takich należą.

      We wtorek 8 listopada uczniowie i nauczyciele wspólnie spożywali śniadanie. Były to kolorowe kanapki z pełnoziarnistego pieczywa, warzywa, owoce, soki ze świeżych owoców. Wszyscy przypomnieli sobie o zasadach odżywiania, analizowali skład przyniesionych pokarmów oraz ich wartość dla organizmu. 

      Śniadanie dostarcza energii potrzebnej do efektywnego rozpoczęcia dnia, wpływa na lepszą koncentrację, zapamiętywanie, zdolność uczenia się. Śniadanie powinno stanowić 25-30 procent energii całodziennej. Brak śniadania może być powodem bólu głowy, złego samopoczucia, rozdrażnienia, gorszych wyników w nauce.

      Właściwie skomponowane śniadanie jest najważniejszym posiłkiem.

    • 1a i 2b z wizytą w Miejskiej Bibliotece
     • 1a i 2b z wizytą w Miejskiej Bibliotece

     • 7 listopoada uczniowie klasy 1a i 2b udali sięz wizytą do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świnoujściu. Celem wizyty miało być spotkanie z aktorami Teatru Lalek Pleciuga ze Szczecina oraz przedstawienie teatralne, jednak z powodu choroby aktorzy nie dojechali i teatrzyk się nie odbył. Jak to mówią' nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszlo" i uczniowie z chęcią i zaciekawieniem obejrzeli wystawę rysunku autorstwa Iryny Yermak. Prace 13 - to latki zachwyciły dzieci. Następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach dotyczących Święta Niepodleglości: wykonali wiatraczki, pokolorowali kolorowankę, a następnie wysłuchali Legendy o Lechu, Czechu i Rusie, z której dowiedzięli się jak powstało nasze państwo i dlaczego orzeł jest w naszym herbie. A na koniec wizyty dzieci obejrzały bajkę o znakach diaktrycznych i obiecały, że będą dbać o naszą pisownie, pamiętając o ogonkach, kreseczkach i kropeczkach. 

    • Wycieczka do Tierpark w Greifswald
     • Wycieczka do Tierpark w Greifswald

     • 25 października  dzieci z klas I - III pojechały na wycieczkę do Tierpark w Greifswaldzie. Celem wyjazdu było zwiedzanie zoo oraz wzbogacenie wiadomości na temat warunków życia zwierząt mieszkających w Zoo, a także kształtowanie umiejętności kulturalnego zachowania w miejscach publicznych i przyjemne spędzenie czasu. Podczas wyjazdu była piękna pogoda, a dzieciom dopisywały dobre humory.

      Uczniowie podczas wycieczki mieli okazję zobaczyć oraz dotknąć  niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki. Przyglądanie się zachowaniu zwierząt budziło wśród nich wiele emocji. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami sprawił, że wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapiszą się w pamięci dzieci. Wyjazd okazał się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród Zoologiczny jest nie tylko uroczym miejscem do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, ale też skarbnicą wiedzy przyrodniczej. Podczas czasu wolnego uczniowie mogli pobawić się na placu zabaw. Pobyt w ZOO dostarczył uczniom wiele wrażeń i  radości. Dzieci wróciły do domów troszkę zmęczone, ale  bogatsze o nowe doświadczenia.

    • Spotkanie z panią DIETETYK
     • Spotkanie z panią DIETETYK

     • We wtorek, 18.10. 2022r. gościliśmy w naszej szkole dietetyk,  p. Natalię Jurek. W zajęciach wzięli udział uczniowie kl. I-III. Celem spotkania było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie oraz zdrowy styl życia. Formą zajęć był interesujący wykład połączony z prezentacją multimedialną oraz rozmową o zasadach zdrowego odżywiania. Pani dietetyk zwróciła uwagę na znaczenie zjedzenia śniadania przed przyjściem do szkoły. Bardzo ważną rolę w naszej diecie odgrywają owoce i warzywa, które powinny znaleźć się praktycznie w każdym posiłku. W interesujący sposób p. Natalia przedstawiła dzieciom Piramidę Żywienia. Omówiła produkty żywnościowe na kolejnych piętrach piramidy, od tych najzdrowszych i najbardziej wartościowych po te, które powinny znaleźć się w naszej diecie w niewielkich ilościach. Uczniowie dowiedzieli się, jak dużą wartość ma woda i ile powinniśmy jej wypijać (1,5l), a także ile łyżeczek cukru znajduje się w jednej szklance coca coli.

    • Brawo Kamil!!! Brawo Kacper!!!
     • Brawo Kamil!!! Brawo Kacper!!!

     • Uczeń naszej szkoły i wychowanek  KS Prawobrzeża Kamil Turalski wziął udział w konkursie pt. "Poznaj Polskę na sportowo", organizowanym przez PZPN. Zajął w nim pierwsze miejsce w województwie zachodniopomorskim wśród chłopców! 
      16 listopada w nagrodę jedzie na mecz reprezentacji Polski, który odbędzie się na Stadionie Narodowym. 17 listopada weźmie udział w finale ogólnopolskim, emitowanym w Telewizji Polskiej. Zapraszamy do oglądania i kibicowania. Brawo Kamil !!! 

       W kategorii wiekowej 6-9 lat wystąpił Kacper Szoda, który zajął wysokie 4 miejsce wśród wszystkich chłopców województwa zachodniopomorskiego. 

    • Wycieczka do Policji
     • Wycieczka do Policji

     • Uczniowie klasy 1a, 2a i 2b wybrali się na wycieczkę do Komisariatu Policji w Świnoujściu. Podczas zwiedzania komisariatu uczniowie poznali pracę policjantów oraz przyrządy potrzebne w codziennej pracy mundurowych. Dzieci zobaczyły policyjnego psa i dowiedziały się jaka jest jego rola w służbie. Policjanci przypomnieli uczniom zasady, jakie należy stosować w kontaktach z obcymi, bezpieczeństwa na drodze, a także jak należy się zachować, gdy zaatakuje nas pies. Mundurowi przypomnieli uczniom numery alarmowe, na które należy dzwonić w sytuacji zagrożenia oraz podkreślali, jak ważne jest bycie widocznym na drodze. Wielką atrakcją była możliwość wejścia do policyjnego quadu. Dziękujemy za bardzo pouczające i wartościowe zajęcia. Po zakończonej wizycie uczniowie wyruszyli do pobliskiego parku na plac zabaw.

    • Bajki na jednej nodze
     • Bajki na jednej nodze

     • W dniu 4 października  uczniowie klas 1-4 brali udział w przedstawieniu pt. "Bajki na jednej nodze" wystawiony przez GRUPĘ T z Torunia. W spektaklu poruszony został  problem zdrowego trybu życia. Mówiono w nim o codziennych niebezpieczeństwach - aktorzy przestrzegali,  aby nie ufać nieznajomym, myć owoce i warzywa przed jedzeniem, oraz uczyli jak ważne jest dbanie o higienę.

      Przedstawiono w zabawny i pełen humoru sposób zbiór kilku najpopularniejszych bajek literatury dziecięcej (Czerwony Kapturek, Królewna Śnieżka, Kopciuszek). Jeżeli jednak myślicie, że to te same bajki, które opowiadała wam kiedyś babcia przed snem, to grubo się mylicie. Czerwony Kapturek przekonał się, do czego prowadzi zbytnia łatwowierność, a Królewna Śnieżka, że należy myć każdy owoc przed spożyciem. Natomiast bajka o Kopciuszku wcale nie skończyła się happy endem. Wszystkie bajki odbiegały od oryginału, a kończyły się śmiesznym i zaskakującym morałem. Po każdej ze scen aktorzy rozmawiali z dziećmi na temat przedstawionej bajki. Dzieci same wyciągały wnioski, dzięki czemu (mamy nadzieję) zapamiętają przesłanie każdego skeczu.

    • Pierwsza pomoc przedmedyczna
     • Pierwsza pomoc przedmedyczna

     • W dniu 3 października, uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w warsztatach ratowniczych, które miały na celu przygotować uczniów do udzielania  pierwszej pomocy przedmedycznej, czyli do momentu przyjazdu lekarza. Podczas specjalnych pokazów uczniowie mogli poczuć się jak mali ratownicy. Poznali procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia, obserwowali czynności ratownicze. Utrwalali poznane już wcześniej numery alarmowe: 112, 999, 998, 997. Wszyscy uczestnicy z wielką chęcią i zaangażowaniem brali udział w tym wydarzeniu. Pod czujnym okiem pana ratownika wodnego Piotra Szablewskiego uczniowie mogli samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy.

       

    • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
     • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

     • 29 września to Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto zostało ogłoszone z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Jest skierowane przede wszystkim do dzieci. Patronką wybrano Janinę Porazińską, wybitną pisarkę, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach.Głównym celem akcji jest propagowanie czytelnictwa, zachęcanie do głośnego częstego czytania i obcowania z książką. Uczniowie naszej szkoły z wielką ochotą wzięli udział w inicjatywie.

     • Dzieci Uczą Rodziców - 4 edycja

     • Zapraszamy na pierwszą lekcję w ramach czwrtej edycji programu : Dzieci Uczą Rodziców. Na dzisiejszej lekcji przypomnimy sobie o zasadach bezpieczeństaw na drodze. Temat dnia: Elementarz bezpieczeństwa. Zapraszamy

       

    • Ia i Ib w Bibliotece Miejskiej
     • Ia i Ib w Bibliotece Miejskiej

     • 19 września uczniowie klasy Ia oraz Ib wybrali się do Biblioteki Miejskiej w Świnoujściu na spektakl edukacyjny w wykonaniu aktorów Teatru Polskiego oraz Teatru Lalek Pleciuga pt. : " Bezpieczne miasto". Podczas przedstawienie dzieci utrwaliły sobie wiadomości na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. Korzystając z odwiedzin w Biliotece Miejskiej uczniowie zapoznali się z pracą bibliotekarza. Pierwszoklasiści bogatsi o nowe doświadczenia z uśmiechem na twarzy wrócili do szkoły.

    • Szanowni Uczestnicy Akcji Sprzątanie Świata! Wielkie zielone serce dla Was!
     • Szanowni Uczestnicy Akcji Sprzątanie Świata! Wielkie zielone serce dla Was!

     • Wszystkie śmieci są nasze! Pod takim hasłem odbył się finał tegorocznej 29 Akcji Sprzątania Świata. Do akcji dołączyły szkoły, przedszkola, gminy, grupy harcerskie, wolontariaty a nawet nurkowie. Zarejestrowanych zostało blisko 4.000 grup z terenu całej Polski. Nasza szkoła również stanęła na wysokości zadania. Wszyscy uczniowie pod opieką nauczycieli ruszyli w teren 16 września i wykonali doskonałą pracę na rzecz naszej Planety. To absolutnie fantastyczne, że tak wiele osób planuje posprzątać swoją najbliższą okolicę z zalegających w naturze śmieci. Każdy posprząta kawałek- razem posprzątamy całą Polskę.

    • Dzień Kropki
     • Dzień Kropki

     • Międzynarodowy Dzień Kropki przypada na 15 września.Wwszystko zaczęło się, gdy Peter H. Reynolds, amerykański ilustrator oraz pisarz w 2003 roku wydał książeczkę dla dzieci o tytule „THE DOT” (ang. Kropka). Opowiada w nie o losach małej Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości.

      Dzień kropki to święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Nasi uczniowie na własne skórze przekonali się, że kropka może o wiele więcej.

    • Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu
     • Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

     • ​​​​​We wtorek – 13 września, w naszej szkole rozpoczęła się kampania Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Przez cały tydzień Społeczność Uczniowska naszej szkoły wraz z pracownikami, a nawet rodzicami, poprzez swoje działania, zachęcała do zmiany niekorzystnych dla zdrowia i środowiska przyzwyczajeń transportowych i poprawy jakości życia. Celem tych akcji była promocja ekologicznych form mobilności, takich jak środki transportu zbiorowego, rower, ruch pieszy.

      Podczas realizacji działań w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu skupiliśmy się głównie na zachęceniu jak największej liczby osób do używania alternatywnych form transportu takich jak komunikacja piesza lub rowerowa oraz na zwiększeniu świadomości i informowaniu o związanych z masową motoryzacją negatywnych konsekwencjach dla jakości naszego życia.

      Uczniowie klas IV – VIII włączając się do akcji wyruszyli, 13 września, na pieszą wycieczkę w kierunku plaży i z powrotem, natomiast, 14 września,  klasy I-III wzięły udział w międzyszkolnych zawodach sportowych. A 21 września klasa 2a odwiedziła Komunikację Autobusową w Świnoujściu, gdzie pięknie udekorowała jeden z autobusów.

    • XVIII Otwarte Mistrzostwa Świnoujścia w Lotach Latawców
     • XVIII Otwarte Mistrzostwa Świnoujścia w Lotach Latawców

     • Zapraszamy na XVIII Otwarte Mistrzostwa Świnoujścia w Lotach Latawców
      o Puchar Prezydenta Miasta Świnoujścia – 17 września
      plaża koło „Wiatraka”.

      Organizatorem zawodów jest Świnoujska Akademia Karate Kyokushin. Współorganizatorami są Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz ” i Urząd Miasta Świnoujście.

      Uczestnikami konkursu mogą być przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich a także dorośli. Należy tylko stawić się 17 września o godz. 11.30 na plaży i mieć ze sobą zakupiony lub własnoręcznie wykonany latawiec.

      - Uczestników mogą zgłaszać także szkoły, organizacje społeczne i inne placówki, np. domy kultury, świetlice i ogniska młodzieżowe – mówią organizatorzy.

      Dodają, że latawce muszą być wykonane z drewna (bez balsy) i papieru (bibuły). Dopuszcza się stosowanie na pokrycie płótna lub tworzyw sztucznych.

      - Zabrania się natomiast stosowania dodatkowych powierzchni ustateczniających mocowanych do holu latawca. Długość holu latawca powinna zawierać się w granicach od 100 do 500 metrów. Hol nie może być wykonany z drutu, linki metalowej lub innego materiału przewodzącego energię elektryczną – podkreślają organizatorzy.

      Uczestnicy przygotowują swoje latawce sami lub przy współpracy rodziców, opiekunów bądź nauczycieli. Oceniani będą przez komisję sędziowską.

      1. Organizatorem zawodów jest Świnoujska Akademia Karate Kyokushin,
      zawody odbywają się pod patronatem Prezydenta Miasta Świnoujścia.

      2. Współorganizatorami są :
      Ośrodek Sportu i Rekreacji „ Wyspiarz ”
      Urząd Miasta Świnoujście

      Celem zawodów jest popularyzacja wiedzy zdobywanej na lekcjach, zachęcenie uczniów do praktycznego zastosowania wiedzy szkolnej, zainteresowanie dzieci i młodzieży problematyką lotnictwa, plastycznych konstrukcji przestrzennych, różnorodnymi formami pracy twórczej, które pomogą w nawiązywaniu kontaktów między uczniami i wpłyną na rozwijanie więzi międzypokoleniowych. Dzięki budowie modeli latających uczestnicy konkursu będą mieli okazję teoretycznego i praktycznego poznania zasad aerodynamiki i podstawowych praw fizyki.
      3. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Aby stać się pełnoprawnym uczestnikiem należy:
      – przyjść 17 października br. o godz. 11.30 z wykonanymi latawcami na plażę koło wiatraka
      Uczestników mogą zgłaszać także szkoły, organizacje społeczne i inne
      placówki, np. domy kultury, świetlice i ogniska młodzieżowe      A – DEFINICJE I SPRAWY TECHNICZNE
      Latawiec to aerodyna bez napędu silnikowego unosząca się na uwięzi, która może latać w atmosferze wskutek dynamicznego oddziaływania powietrza na nieruchome lub ruchome względem niej powierzchnie nośne.
      Latawiec płaski posiada tylko jedną płaszczyznę nośną oraz ustatecznienie w postaci ogona (jednego lub kilku). Dopuszcza się ugięcie płaszczyzny nośnej w przekroju poprzecznym, niedopuszczalne jest natomiast stosowanie innych powierzchni sztywnych lub elastycznych przecinających pod jakimkolwiek kątem zasadniczą płaszczyznę latawca.
      Latawiec skrzynkowy może mieć kilka płaszczyzn nośnych, ale nie może mieć ustatecznienia w postaci ogona lub innych elementów elastycznie związanych
      z latawcem, spełniających rolę stateczników - takich jak flagi, taśmy ozdobne, spadochrony, itp.
      Wykonanie
      Latawiec musi być wykonany z drewna (bez balsy) i papieru (bibuły). Dopuszcza się stosowanie na pokrycie płótna lub tworzyw sztucznych. Zabrania się natomiast stosowania dodatkowych powierzchni ustateczniających mocowanych do holu latawca.
      Długość holu latawca powinna zawierać się w granicach od 100 do 500 metrów. Hol nie może być wykonany z drutu, linki metalowej lub innego materiału przewodzącego energię elektryczną.
      Uczestnicy przygotowują swoje latawce sami lub przy współpracy rodziców, opiekunów bądź nauczycieli.

      B – BEZPIECZEŃSTWO
      Starty latawców nie odbędą się w czasie burzy, deszczu.
      Na latawcach nie mogą być umieszczane materiały łatwopalne i pirotechniczne. Zabrania się stosowania lontu do uruchamiania dodatkowych efektów.
      Z latawców nie wolno zrzucać przedmiotów niewyposażonych w spadochrony lub wstęgi hamujące.


      C – OCENY i KLASYFIKACJA
      Ocena każdego latawca składa się z oceny statycznej oraz oceny za lot.
      Ocena statyczna
      Sędziowie dokonują przed lotami oceny statycznej każdego latawca, przyznając punkty za:
      - konstrukcję latawca i oryginalność pomysłu - do 10 pkt.
      - staranność wykonania latawca - do 10 pkt.
      - oprawę plastyczną latawca - do 10 pkt.
      –———————————————————————————————
      Maksymalna ilość punktów za ocenę statyczną - do 30 pkt.
      Ocena za lot
      Każdy zawodnik demonstruje w locie latawce zgłoszone do konkursu. Po sygnale startu podanym przez głównego sędziego zawodnicy holują latawce i ustawiają się na linii wyznaczonej przez organizatorów. Sędziowie będą przyznawali punkty za:
      - jakość lotu - do 20 pkt.
      - za zgłoszony i zademonstrowany w locie efekt specjalny - do 10 pkt.
      –———————————————————————————————
      Maksymalna ilość punktów za lot - do 30 pkt.
      W przypadku braku wiatru lot oceniany jest podczas holowania latawca przez zawodnika według skali ocen:
      - lot stateczny - 20 pkt.
      - lot niestateczny - 10 pkt.
      - gdy latawiec nie leci - 0 pkt.
      Do końcowej klasyfikacji przyjmuje się sumę punktów uzyskanych za lot i za ocenę statyczną latawców. Do końcowej klasyfikacji przyjmuje się sumę punktów uzyskanych za lot i za ocenę statyczną latawców. Klasyfikacja końcowa zawodników będzie przeprowadzona oddzielnie w klasie latawców płaskich i oddzielnie w klasie latawców skrzynkowych oraz latawców gotowych. W powyższych przypadkach będzie brany też pod uwagę podział na grupy wiekowe według poniższego schematu:
      I grupa- dzieci w wieku 4-6 lat
      II grupa - kl.1-3 szkoły podstawowej,
      III grupa - kl. 4-6 szkoły podstawowej,
      IV grupa - kl. 7-8 szkoły podstawowe,
      V grupa – szkoły ponadpodstawowe
      VI grupa – dorośli

      5. Oceny każdego latawca dokonuje Komisja Sędziowska składająca się z 3 do 5 sędziów. Komisję powołują organizatorzy konkursu.
      6. Sprawy nieobjęte niniejszym regulaminem rozstrzygane są przez organizatorów. Wszelkie protesty będą przyjmowane do rozpatrzenia jedynie w formie pisemnej.
      7. Organizatorzy wystawiają nauczycielom (opiekunom) podziękowania - zaświadczenia o udziale w konkursie, ważne przy pedagogicznym awansie zawodowym.


      Kontakt: Świnoujska Akademia Karate Kyokushin
      Tel. 600 806 177
      akademiakyokushin@wp.pl
      www.akademiakarate.com

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 2 Im. Majora Henryka Sucharskiego w Świnoujściu
   • Tel./Fax: 091-321 52 32
    kom.727712558
   • 72-602 Świnoujście
    ul. Białoruska 2
    Poland
   • pedagogszkolanr2@gmail.com
    kom. 727 797 161
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • liczba odwiedzin: 81012