• Zakończenie roku szkolnego dla klas I-VII
     • Zakończenie roku szkolnego dla klas I-VII

     • Po miesiącach wytężonej pracy, 23 czerwca 2023 roku nadszedł czas na upragniony wypoczynek. O godzinie 9.00 w sali gimnastycznej odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023. Na początku swoje umiejętności artystyczne zaprezentowali uczniowie klas trzecich. Następnie momentem długo wyczekiwanym przez uczniów było wręczenie przez Panią Dyrektor świadectw z wyróżnieniem, dyplomów za stuprocentową frekwencję, dla sportowców oraz za udział w różnych konkursach organizowanych na terenie szkoły. Po uroczystym spotkaniu w sali gimnastycznej uczniowie udali się wraz z wychowawcami do sal lekcyjnych, by we własnym gronie otrzymać świadectwa i pożegnać się przed wakacjami.

    • Cavaliada oczami uczniów
     • Cavaliada oczami uczniów

     • Korzystając z darmowego Programu dla Szkół i Przedszkoli Cavaliady 2023 wyruszyliśmy na przygodę z Cavaliadą, która odbyła się na świnoujskiej plaży. W czwartek 22 czerwca, mieliśmy okazję zobaczyć i zwiedzić najbardziej wyczekiwane święto jeździeckie w Polsce. Dzieci obejrzały emocjonujące zawody w skokach przez przeszkody, podziwiały najlepszych polskich i europejskich jeźdźców oraz piękne konie. Następnie wszyscy udali się na targi sprzętu jeździeckiego, które zawsze towarzyszą sportowym zmaganiom. Wystawcy prezentują tam swoją ofertę sprzętu i akcesoriów związanych z końmi oraz z aktywną formą wypoczynku: odzież i sprzęt jeździecki, wyposażenie stajni, środki do pielęgnacji koni, witaminy, pasze, pamiątki itp. Miłą niespodzianką dla dzieci była możliwość spróbowania smakołyków przeznaczonych dla… koni. Po tak ekscytujących wydarzeniach udaliśmy się na lody.

    • Bezpieczne wakacje
     • Bezpieczne wakacje

     • Wakacje to czas odpoczynku, relaksu i zabawy. Pamiętajmy, że to przede wszystkim od nas zależy, czy będą one bezpieczne, a tym samym udane. Dlatego niezależnie od miejsca, w którym je spędzamy, zachowujmy się odpowiedzialnie, pamiętając o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, o których przypomniały nam pani z sanepidu oraz pani policjantka podczas przygotowanego spotkania.

     • Spotkanie z pracownikiem firmy "Remondis"

     • 19 czerwca w naszej szkole odbyły się zajęcia z pracownikiem zakładu odpadów komunalnych „Remondis”. Pani specjalistka zapoznała dzieci  z systemem segregacji i przetwarzaniem różnych odpadów, a także opowiedziała o tym jak należy postępować, aby w sposób odpowiedzialny i przyjazny wpływać na ochronę środowiska. Dowiedzieliśmy się jak redukować powstawanie odpadów i jak każdy z nas może wspomóc rozwój recyklingu przez świadome postępowanie z surowcami wtórnymi i dokładną zbiórkę selektywną. To było bardzo pouczające spotkanie, za które serdecznie dziękujemy.

      Teraz już wiemy, że gdy odpady segregujemy, to ziemię i siebie ratujemy!!!!!!

    • Wizyta przedszkolaków
     • Wizyta przedszkolaków

     • 19 czerwca odwiedzili nas nasi młodsi koledzy i koleżanki z Przedszkola Miejskiego nr 9. Zorganizowano dla nich zajęcia czytelnicze pt."W baśniowej krainie".                  
              
      Celem zajęć było zainteresowanie dzieci klasycznymi bajkami i baśniami. Podczas spotkania dzieci wysłuchiwały fragmentów książek czytanych przez nauczyciela oraz uczestniczyły w licznych zabawach ruchowych związanych z lekturą. Bohaterami zajęć były takie postaci jak Calineczka, Kopciuszek, Śpiąca Królewna, Czerwony Kapturek, Krasnoludki i wiele innych. Dzieci pomagały Kopciuszkowi rozdzielić mak od grochu, budowały domki dla trzech świnek, pantomimą przedstawiały różne postaci, na podstawie skojarzeń dobierały obrazki do tytułów bajek i baśni.                                 
             

      Podczas zajęć omówione zostały także zachowania różnych bohaterów. Dzieci samodzielnie formułowały wnioski dotyczące poszczególnych zachowań, wskazywały naukę płynącą z poszczególnych baśni i bajek.
             W czasie wizyty przedszkolaki odwiedziły również salę komputerową, w której za pomocą programu Tux Paint tworzyły postacie bajkowe oraz inne według swojego pomysłu. Korzystały również z gotowych szablonów do kolorowania.
            Spotkanie przebiegło w bardzo serdecznej i milej atmosferze. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały magiczne jabłko od Królewny Śnieżki.

    • W krainie książkowych postaci
     • W krainie książkowych postaci

     • 16 czerwca zakończył się konkurs plastyczny na grę planszową "W krainie książkowych postaci". Zadanie uczniów było wykonanie gry z pionkami oraz zasadami. Na konkurs wpłynęło 5 prac.

      I miejsce- Lena Kowal 3 b

      II miejsce- Bartosz Konecki 3 b, Agata Jagodzińska 3 a

      III miejsce- Marcela Maślanka 3 a

      Wyróżnienie- Natalia Łukaszuk 2 b 

    • 3a na pikniku z Harrym Potterem
     • 3a na pikniku z Harrym Potterem

     • Uczniowie klasy 3 a szczególnie polubili książkę "Harry Potter", dlatego też zostało dla nich zorganizowane spotkanie czytelnicze "Piknik Harrym Potterem". Uczniowie losowali z tiary przydziału domy, w których wspólnie rywalizowali w różnych konkurencjach takich jak: gra w Quidditch'a, układanie puzzli oraz rozszyfrowywanie cytatów.

    • Jestem bohaterem książki
     • Jestem bohaterem książki

     • Na przełomie maja i czerwca został zorganizowany konkurs fotograficzny. Zadaniem uczestników było przebranie się za ulubioną postać  z książki, umieszczenie książki na planie zdjęciowym i wykonanie zdjęcia, a następnie przesłanie go drogą elektroniczną. Na konkurs wpłynęło 18 fotografii. Po burzliwych dyskusjach jury ogłosiło następujące wyniki:

      I miejsce:

      Marcela Maślanka

      Lena Kowal

      Wiktor Chodkowski

      Maria Gładysz

      Bartosz Konecki

      Antoni Kosmecki

      Radosław Karamucki

      Blanka Kalinowska

      II miejsce:

      Nadia Krysztofowicz

      Amelia Bany

      Ksawery Michalik

      III miejsce:

      Kalina Banaszkiewicz

      Oskar Skorczyk

      Gabriela Major

      Bartosz Kosicki

      Wyróżnienia:

      Adrianna i Grzegorz Pawlik

    • Jak nie czytam, jak czytam
     • Jak nie czytam, jak czytam

     • 7 czerwca 2023 r. wraz z kilkunastoma tysiącami dzieci z całej Polski włączyliśmy się do akcji "Jak nie czytam, jak czytam". Spotkaliśmy się na boisku szkolnym, żeby w gronie koleżanek i kolegów i w niecodziennych okolicznościach poczytać książki. Było nas 174 osoby. Akcja ta odbywa się co roku. W latach 2016 - 2019 rekordowo uczestniczyło w niej 459 tysięcy osób. Głównym celem akcji jest budowa pozytywnego wizerunku. A oto nasza fotorelacja z tegorocznej akcji.

    • Klasowe wybory książek
     • Klasowe wybory książek

     • W roku 2022 nasza szkoła złożyła wniosek o przystąpienie do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W lutym dowiedzieliśmy się, iż nasz wniosek został rozpatrzony pozytywnie. Tak więc mogliśmy rozpocząć wybieranie książek, ciekawych, zgodnych z zainteresowaniami uczniowskimi. W związku z tym odbyły się klasowe wybory książek, podczas których uczniowie wybierali książki. Powstała lista książek, które w miarę możliwości zostaną zakupione do biblioteki szkolnej. 

    • Dzień Dziecka na sportowo
     • Dzień Dziecka na sportowo

     • 31 maja wszyscy uczniowie naszej szkoły świętowali Dzień Dziecka, który, rozpoczął się kiermaszem ciast i galaretek. Następnie odbyły się gry i zabawy ruchowe na boisku szkolnym.

      W tym roku nieważne były miejsca na podium, lecz dobra zabawa, integracja społeczności szkolnej, gra fair – play, kulturalny sportowy doping oraz spędzenie czasu aktywnie na świeżym powietrzu. Uczniowie za udział w grach i zabawach oraz za sportową postawę otrzymali pamiątkowe dyplomy, oraz poczęstunek. Po zakończonej zabawie na każdego czekała grillowana kiełbaska.

      Rada Rodziców wraz ze wszystkimi pracownikami szkoły przygotowała dla dzieci słodki poczęstunek oraz kiełbaskę z grilla, za które serdecznie dziękujemy.

    • Konkurs wiedzy o Świnoujściu
     • Konkurs wiedzy o Świnoujściu

     • 30 maja w Szkole Podstawowej nr 6 odbył się „Konkurs Wiedzy o Świnoujściu”. Zorganizowany był dla uczniów ze szkół podstawowych na poziomie klas 3. Drużyny składające się z trzech uczestników odpowiadały na pytania dotyczące historii, kultury, zabytków, wydarzeń i innych ważnych informacji o naszym mieście. Konkurs przebiegł w miłej atmosferze, na gości czekał słodki poczęstunek oraz nagrody. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Marcela Maślanka, Ryszard Nowaczyk oraz Amelia Bany, zajęła I miejsce. Gratulacje!!!

     • Dla wszystkich Mam!!!

     • Dzień Mamy to dla wielu jedno z najważniejszych świąt w roku. To również dobry moment na to, by podziękować swojej mamie za opiekę i trud włożony w wychowanie. Co można zrobić na Dzień Mamy? By pojawił się uśmiech na jej twarzy, wystarczy kilka słów płynących prosto z serca.

    • Odwiedziny przedszkolaków
     • Odwiedziny przedszkolaków

     • 22 maja odwiedzili nas zerówkowicze z zaprzyjaźnionego przedszkola "Fantazja" na zajęcia czytelnicze kształtujące wyobraźnię na podstawie wiersza Danuty Wawiłow pt. „Rupaki”.
                Dzieci wypowiadały się na temat wyobraźni, czym wg nich jest i w jaki sposób możemy ją wykorzystywać. Następnie zostały zapoznane z wierszem Danuty Wawiłow i wspólnie z osobą prowadzącą omówiły wiersz. odpowiadając na pytanie; Kim są Rupaki i jak wyglądają? 

          Kiedy wypowiedziało się każde chętne dziecko, przyszedł czas na zabawy ruchowe z wykorzystaniem wyobraźni i bohaterów zajęć, czyli Rupaków. Dzieci zamieniły się w Rupaki-Słodziaki, Rupaki – Spryciaki i Rupaki – Bystrzaki. Mogły też poznać Rupaka -Wstydziaka, który zamieszkał w szkolnej biblioteczce.
                
      Spotkanie zostało podsumowane pracą plastyczną oraz rozmową a temat wyobraźni. Każde dziecko miało za zadanie narysowanie Rupaka wg własnego pomysłu.
                
      Dzieci zapoznały się także z zasobami pracowni Laboratorium Przyszłości. Szczególnie chętnie konstruowały z klocków Lego bajkową krainę oraz programowały manualnie roboty Żuczka i mBoty.
                Na zakończenie zajęć dzieci dostały drobne upominki od organizatora zajęć.

     • POLAQUA o bezpieczeństwie dzieci

     • W piątek 19 maja przedstawiciele firmy POLAQUA przeprowadzili w klasach pierwszych pogadankę oraz prezentację na temat bezpieczeństwa dzieci. POLAQUA , to firma, która obecnie realizuje budowę drogi S3 Troszyn - Świnoujście. W celu zapewnienia bezpieczeństwa najmłodszym, przedstawiciele firmy przekazali uczniom worki oraz linijki odblaskowe, a także książeczki edukacyjne. W ramach podziękowania dzieci przekazały własnoręcznie wykonane rysunki.

    • „Życie i kultura w średniowieczu” żywa lekcja historii z Grupą Artystyczną „Rekonstrukto”
     • „Życie i kultura w średniowieczu” żywa lekcja historii z Grupą Artystyczną „Rekonstrukto”

     • Rycerz i jego giermek

         W piątkowy poranek do naszej szkoły zawitali rycerze rodem ze średniowiecza. Dzięki panom z grupy „Rekonstrukto”, którzy przyjechali do nas aż z Lublina, mieliśmy okazję przenieść się w czasy, w których żyli ci dzielni wojownicy. Zobaczyliśmy i przymierzyliśmy elementy ich uzbrojenia oraz wypróbowaliśmy różne rodzaje broni. Mogliśmy posłuchać, jak wyglądało życie średniowiecznych rycerzy i jak ważną rolę odgrywały w nim zasady, a przede wszystkim honor.

         Rekonstrukcja została zakończona  wartościową puentą, byśmy podobnie jak rycerze kierowali się w życiu zasadami, darzyli się na co dzień szacunkiem i nie składali obietnic, których nie jesteśmy w stanie dotrzymać.

    • Klasa 1a i 2b w Międzyzdrojach
     • Klasa 1a i 2b w Międzyzdrojach

     • Klasa Ia i II b 18.05.2023 r., uczestniczyła w niezwyklej lekcji przyrody w Muzeum Przyrodniczym Wolińskiego Parku Narodowego. Uczniowie obejrzeli bardzo ciekawą prezentację, z której dowiedzieli się różnych informacji o parku. Mogli sprawdzić, co zapamiętali, odgadując zagadki. Jednak najbardziej przemówiły do nich ekspozycje fauny i flory WPN. Zachwyciły się polującym bielikiem, atakującymi batalionami czy leżącymi na brzegu fokami. Mogli też z bliska obejrzeć żubra, jelenia, lisa, dzika, wilka, zająca. Następnie udały się do Pokazowej Zagrody Żubrów. Po tak wyczerpującym spacerze dzieci zasłużyły na lody i gofry, a po smakowitej przekąsce udały się na plac zabaw. Wycieczka była bardzo udana, dzieci zmęczone, ale z uśmiechami na twarzach wróciły do domu.

    • "Z domu na podwórko" powróciło!
     • "Z domu na podwórko" powróciło!

     • Dobrą zabawę czas zacząć! "Z domu na podwórko" powróciło. Ideą wydarzenia była wspólna, międzypokoleniowa zabawa, pokazanie dzieciom alternatywy komputera i telefonu. 

      Znacie zasady gry w klasy czy w gumę? Pamiętacie emocje towarzyszące biciu rekordu skoków na skakance czy wyścigom kapsli? Wiecie, jak grać w zośkę? Wiele zabaw znają Wasi rodzice, jak i dziadkowie. W ramach realizacji projektu “Z DOMU NA PODWÓRKO” przeprowadzono zajęcia w naszej szkole, w których udział wzięli uczniowie klas 1-3.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 2 Im. Majora Henryka Sucharskiego w Świnoujściu
   • Tel./Fax: 091-321 52 32
    kom.727712558
   • 72-602 Świnoujście
    ul. Białoruska 2
    Poland
   • pedagogszkolanr2@gmail.com
    kom. 727 797 161
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • liczba odwiedzin: 81023