• Szanowni Rodzice i Opiekunowie,
     • Szanowni Rodzice i Opiekunowie,

     • Program dla Szkół

      Szanowni Rodzice i Opiekunowie,      Przypominamy Państwu, iż szkoła podstawowa, do której uczęszcza Państwa dziecko uczestniczy w obecnym roku szkolnym, w unijnym Programie dla szkół, który jest realizowany przy współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. Jest to program edukacyjny, dzięki któremu, w atrakcyjny sposób, dzieci uczą się zasad zdrowego  odżywiania,  regularnie  spożywając  w  szkole  dostarczane  im  owoce  i  warzywa  oraz  mleko     i produkty mleczne oraz realizując w ramach Programu działania edukacyjne.


      W ramach uczestnictwa w Programie szkoła zawarła umowę z dostawcą, który dostarcza owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne (lub odrębne umowy z dostawcami owoców i warzyw oraz produktów mlecznych), które następnie są udostępniane dzieciom w klasach I-V. W każdym semestrze roku szkolnego 2020/2021 dzieci uczestniczące w Programie otrzymają, co najmniej 3 razy w tygodniu, przez 12 tygodni, łącznie:

      • 44 porcje świeżych owoców i warzyw oraz soków lub przecierów owocowych,
      • 42 porcje mleka i produktów mlecznych.

      Do dzieci w ramach Programu trafią następujące produkty: jabłka, gruszki, truskawki, soki lub przeciery owocowe, marchewki, rzodkiewki, kalarepa, pomidorki oraz mleko białe, serki twarogowe, jogurty i kefiry naturalne.


      Każdy rodzic lub opiekun dziecka powinien zapoznać się z zasadami Programu, w tym z powyższym katalogiem dostarczanych produktów i wyrazić zgodę na udział dziecka w Programie, do czego serdecznie Państwa zachęcamy. Dostawca zobowiązany jest dostarczyć ww. produkty do szkoły gotowe do spożycia przez dzieci, czyste, a w przypadku gdy jest to wymagane, pokrojone i odpowiednio zapakowane. Po dostarczeniu produktów przez dostawcę, nim zostaną one udostępnione dzieciom, ich jakość sprawdzana jest również przez pracowników szkoły. Mając na uwadze zarówno aspekty edukacyjne, jak również konieczność zachowania właściwej jakości, w tym ciągu chłodniczego, produkty te powinny zostać spożyte przez dzieci w szkole po ich udostępnieniu i nie powinny być zabierane przez uczniów do domów. Jakość świeżych owoców i warzyw (pokrojonych i zapakowanych) lub produktów mlecznych, przetrzymywanych w temperaturze pokojowej przez kilka godzin w plecaku szkolnym ulega pogorszeniu co często powoduje, że nie nadają się one do spożycia przez dzieci. W przypadku, gdy  taka sytuacja będzie miała miejsce  prosimy o Państwa reakcję i wsparcie         w rozmowie z dziećmi, tak aby zachęcić je do wspólnego spożywania świeżych produktów w szkole, razem        z rówieśnikami. Przykład kolegów i koleżanek jest bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na skuteczność Programu i kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych.


      Zachęcamy   Państwa   również    do    wspólnego    kontynuowania    w środowisku domowym zdrowego odżywiania i aktywnego stylu życia, co niewątpliwie wzmocni skuteczność Programu, a przy tym będzie inwestycją w zdrowie całej rodziny.


      Wszelkie informacje dotyczące Programu, w tym wykaz zatwierdzonych dostawców, dostępne są na stronie internetowej Programu: https://www.programdlaszkol.org/. Wszelkie uwagi dotyczące realizacji Programu w szkole prosimy zgłaszać na adres mailowy programdlaszkol@kowr.gov.pl oraz do właściwego Oddziału Terenowego KOWR.


    • X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
     • X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     • W dniu 2 października 2020 roku odbył się X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia. Nasza szkoła, a dokładniej klasa 3b przystąpiła do akcji po raz pierwszy. Były konkursy, zabawy i łamigłówki, a wszystko po to żeby się sprawdzić i wyłonić eksperta tabliczki mnożenia

    • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 2020
     • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 2020

     • W 2020 roku Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przypada na 29 września (wtorek).

      Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne i pożyteczne. Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Patronką wybrano Janinę Porazińską wybitną pisarkę, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Data 29 września to dzień urodzin zasłużonej Polki.

      Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest m.in. w szkołach i bibliotekach, gdzie organizowane są sesje czytelnicze.
      W roli czytających wcielają się bibliotekarze, nauczyciele, starsi koledzy, strażacy czy znani aktorzy. Dzieci mogą też zobaczyć jak wygląda praca w bibliotece, opowiedzieć o swoich ulubionych książkach czy poznać nowe propozycje związane np. z zainteresowaniami.

      Książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci do tego rozwijają wyobraźnię, pamięć, poszerzają słownictwo i znajomość gramatyki oraz przede wszystkim pozwalają przeżywać wspaniałe emocje. Głośne czytanie, co jest motywem przewodnim święta jest z kolei dobrą okazją do budowania więzi i wspólnego spędzania czasu dziecka z dziadkami, rodzicami, rodzeństwem czy kolegami. Święto więc warto obchodzić każdego dnia, a jeśli każdy poświęci na nie choćby 30 minut, będzie to duży sukces.

      Nasza szkoła z zaangażowaniem przyłączyła się do akcji.

    • Pumptruck na Warszowie
     • Pumptruck na Warszowie

     • 25 września uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni na uroczystość otwarcia drugiego już w Świnoujściu pumptruck-u, czyli terenu do jazdy na hulajnogach i rowerach.

      Mieli również okazję wziąć udział w profesjonalnym szkoleniu i pokazie jazdy rowerem. Pumptrack to specjalny tor, na którym można nabierać prędkości i jeździć w kółko bez pedałowania. Wykorzystuje się do tego celu technikę pompowania, czyli odciążanie i dociążanie roweru poprzez odpowiednią pracę ciałem, tak aby możliwie lekko wjeżdżać na garby i szybko z nich zjeżdżać.

      Pamiętajcie !!!

      Korzystając z pumptrack-u zachowujmy wszelkie zasady bezpieczeństwa, a przede wszystkim nie zapominajmy o kasku i ochraniaczach!!!

      Miłej zabawy!!!

    • Jest rok 2020, a my po raz 27. wyruszyliśmy posprzątać Polskę!
     • Jest rok 2020, a my po raz 27. wyruszyliśmy posprzątać Polskę!

     • I choć tegoroczna Akcja niewątpliwie różniła się od poprzednich edycji z powodu pandemii COVID-19, nie zapomnieliśmy, że Ziemia to nasz wspólny dom. To my musimy o niego zadbać!

      Plastik ? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję, to  hasło 27 edycji akcji „Sprzątania Świata”. W tym roku szczególną uwagę poświęcono plastikowi. Jak pokazują badania, Polak na co dzień zużywa bardzo duże ilości plastiku.

      Jednorazowe torby na zakupy, plastikowe butelki, słomki, kubki… to tylko wierzchołek góry lodowej, ale już teraz możemy zastanowić się, czy możemy zredukować swoje zużycie plastiku lub nawet zrezygnować z niektórych plastikowych przedmiotów, które nas otaczają.

      18 września o godzinie 9.50 cała nasza szkoła stanęła na wysokości zadania. Uzbrojeni w worki i jednorazowe rękawiczki wyruszyliśmy na wielkie sprzątanie. Akcję uważamy za udaną.

    • Ogólnopolski Konkurs Rodzinny z okazji 75. Urodzin Pippi – „Lato z Pippi”
     • Ogólnopolski Konkurs Rodzinny z okazji 75. Urodzin Pippi – „Lato z Pippi”

     • Do udziału w konkursie zapraszamy Rodziny – duet uczestników tworzą dziecko i dorosły członek rodziny, którym może być: rodzic, pełnoletnie rodzeństwo, dziadkowie, wujek, ciocia. 

      Prace konkursowe są realizowane w dwóch kategoriach: plastycznej (dzieci do 12 lat) i literackiej (dzieci do 16 lat).

      PLAKAT_ambas._www(1).jpg

      Praca plastyczna może być wykonana dowolną techniką m.in. rysowanie, malowanie, rzeźbienie, lepienie (glina, plastelina, masa solna, modelina itp.), wycinanki, wydzieranki, wyklejanki, grafika, kolaż, instalacje, video-art, konstrukcje z różnego materiału (np. papier, szmaty i sznurek. Tematem pracy jest „Pippi w malarstwie polskim i światowym”, czyli plastyczny wizerunek Pippi inspirowany twórczością dowolnego malarza żyjącego i tworzącego w I połowie XX wieku lub dawniej. (m.in. Wyspiański, Matejko, Malczewski, Michał Anioł, Leonardo Da Vinci, Hieronim Bosch, Van Gogh i inni)

       

      Praca literacka – „Limeryk o Pippi”, powinien być to krótki i wesoły wiersz, inspirowany postacią i przygodami Pippi, napisany zgodnie z zasadami jego budowy: 5 wersów o układzie rymów aabba - dwa pierwsze wersy i ostatni rymują się ze sobą i mają stałą liczbę sylab akcentowanych, środkowe wersy są krótsze o 2-3 sylaby akcentowane, na końcu pierwszego wersu występuje nazwa geograficzna, która jest podstawą rymu a.

       

      Czas nadsyłania prac konkursowych do Ambasadorów Konkursu upływa czyli 21.09.2020r.

       

      Poniżej do pobrania dokumenty dla placówek oraz regulamin konkursu:

       

    • Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/21
     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/21

     •          Pandemia koronawirusa spowodowała, że rozpoczęcie roku szkolnego 2020/21 różniło się od poprzednich. W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, rodziców i nauczycieli wraz z pierwszym dzwonkiem zaczęły obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. Tym samym uczniowie klas II - VIII spotkali się ze swoimi wychowawcami w klasach. Natomiast uczniowie klasy Ia i Ib, którzy odliczali  dni do przekroczenia progu szkolnego, zostali uroczyście przywitani przez panią dyrektor Anitę Smolij.
                      Zaraz po powitaniu odbyło się pasowania na uczniów klasy pierwszej. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego symbolicznym piórem dokonała pani dyrektor. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Świnoujściu

                 Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych  sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.

    • Zebrania z rodzicami!!!
     • Zebrania z rodzicami!!!

     • W środę 9 września odbędą się zabrania z rodzicami.

      Klasy I-III  - godz. 16.00

      Klasy IV - VIII godz.17.00

      Pamiętajmy:

      - do jednego dziecka przychodzi jeden rodzic/opiekun,

      - obowiązuje zakrywanie ust i nosa,

      - zabieramy ze sobą rękawiczki jednorazowe oraz długopis

       

                                                                                                      Zapraszamy

       

    • Szanowni Państwo Rodzice i Opiekunowie! Drodzy uczniowie!
     • Szanowni Państwo Rodzice i Opiekunowie! Drodzy uczniowie!

     • W dniu 1 września 2020 r. witamy naszych uczniów w progach szkoły.

      Sytuacja epidemiczna w naszym kraju, sprawia, że wszyscy jesteśmy obowiązani przestrzegać zasady higieny i procedury ograniczające ryzyko zarażenia się koronawirusem. W trosce o naszych uczniów i pracowników, na podstawie wytycznych MEN, GIS i MZ jako Dyrektor szkoły odpowiedzialny za bezpieczeństwo naszych uczniów, wdrożyłam wiele procedur postępowania i zachowania w sytuacjach szkolnych. Wszystkie procedury zostaną umieszczone na stronie www.sp2.swi.pl i bardzo proszę o zapoznanie się z nimi i ścisłe ich przestrzeganie. Zostaną one również umieszczone w e-dzienniku.

    • Procedury rozpoczęcia roku szkolnego wraz z harmonogramem
     • Procedury rozpoczęcia roku szkolnego wraz z harmonogramem

      1. Do szkoły przychodzą uczniowie bez objawów chorobowych sugerujących infekcje dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych.

      2. Na rozpoczęcie roku szkolnego dziecko może przyjść z 1 opiekunem, obowiązkowo w maseczce zasłaniającej nos i usta.

      3. Po wejściu do budynku szkoły obydwoje korzystają z płynu dezynfekującego znajdującego się w przedsionku.

      4. Opiekun przez cały czas pobytu w szkole ma zasłonięte usta i nos.

      5. Uczeń po wejściu do szkoły może zdjąć maseczkę.

      6. Opiekun przychodząc z dzieckiem do szkoły na rozpoczęcie roku szkolnego zachowuje dystans od kolejnego opiekuna minimum 1,5 m oraz od pracowników szkoły również minimum 1,5m.

      7. Opiekunowie i uczniowie udają się po wejściu do szkoły od razu do swoich klas na spotkanie z wychowawcami.

      8. Po spotkaniu z wychowawcami wychodzą ze szkoły wyjściem apelowym udając się w lewo przez furtkę.

       

       

      Klasa 1 a         -       godz.   8:00            Plac apelowy

      Klasa 1 b        -        godz.   8:00            Plac apelowy

      Klasa 2 a         -       godz.   9:00            sala 32

      Klasa 3 a         -       godz.   9:15            sala 25

      Klasa 3 b        -        godz.   9:30            sala 34

      Klasa 4 a         -       godz.   9:45            sala 33

      Klasa 4 b        -        godz. 10:00            sala 29

      Klasa 5 a         -       godz. 10:15            sala 35

      Klasa 6 a         -       godz. 10:30            sala 28

      Klasa 7 a         -       godz. 10:45            sala 30

      Klasa 8 a         -       godz. 11:00            sala 19

    • Informacja na temat Stypendiów szkolnych i Zasiłków szkolnych
     • Informacja na temat Stypendiów szkolnych i Zasiłków szkolnych

     • Do 15 września 2020r. można składać wnioski o stypendia szkolne
      na rok szkolny 2020/2021

      Urząd Miasta Świnoujście informuje, iż zgodnie ustawą z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz.U. z 2020 r., poz. 1327 t.j.),  w roku szkolnym 2020/2021 kolejny raz będzie udzielana pomoc o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Miasta Świnoujście.

      Rodzice, opiekunowie prawni uczniów, a także pełnoletni uczniowie zamieszkali na terenie Miasta Świnoujście mogą ubiegać się o przyznanie pomocy materialnej w formie stypendium szkolnego lub zasiłku szkolnego.

      Pomoc materialna o charakterze socjalnym w formie stypendium szkolnego przysługuje:

      uczniom szkół publicznych i niepublicznych o uprawnieniach szkół publicznych dla młodzieży i dla dorosłych oraz słuchaczom publicznych kolegiów nauczycielskich, nauczycielskich kolegiów języków obcych (...) - do czasu ukończenia kształcenia, nie dłużej jednak niż do ukończenia 24 roku życia;

      wychowankom publicznych i niepublicznych ośrodków umożliwiających dzieciom i młodzieży upośledzonym w stopniu głębokim, a także dzieciom i młodzieży upośledzonym umysłowo ze sprzężonymi niepełnosprawnościami realizację odpowiednio obowiązku szkolnego i obowiązku nauki - do czasu ukończenia realizacji obowiązku nauki.

      uczniom szkół niepublicznych nieposiadających uprawnień szkół publicznych dla młodzieży i dla dorosłych – do czasu ukończenia realizacji obowiązku nauki.

      Stypendium szkolne nie przysługuje:

      uczniom oddziałów przedszkolnych zorganizowanych w szkołach podstawowych, tzw. „klas zerowych”,

      uczniom, którzy nie mieszkają na terenie Miasta Świnoujście,

      otrzymuje inne stypendium ze środków publicznych z wyjątkiem sytuacji, kiedy łączna kwota otrzymywanych stypendiów nie przekracza 2480 zł (rocznie);

      Stypendium szkolne  może otrzymać uczeń znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej wynikającej z niskich dochodów w rodzinie (miesięczny dochód na 1 osobę nie przekraczający kwoty: 528, 00 zł netto obecnie). Stypendium przysługuje uczniowi do czasu ukończenia kształcenia, nie dłużej jednak niż do ukończenia 24 roku życia, a w szczególności gdy w rodzinie występuje:

      bezrobocie,

      niepełnosprawność,

      ciężka lub długotrwała choroba,

      wielodzietność,

      alkoholizm lub narkomania,

      brak umiejętności w wypełnianiu funkcji opiekuńczo-wychowawczych,

      gdy rodzina jest niepełna,

       

       

      Wnioski o przyznanie stypendium szkolnego wraz z dokumentami należy złożyć w terminie do dnia 15 września 2020 roku w szkole do której uczęszcza uczeń na terenie Miasta Świnoujście lub w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Świnoujście – w przypadku ucznia uczęszczającego do szkoły poza Świnoujściem.

      Zgodnie z art. 90n ust. 7 ustawy o systemie oświaty, przyznanie stypendium szkolnego jest możliwe także na podstawie wniosku złożonego po terminie, jeżeli zaistnieje „uzasadniony przypadek”. Przepis ten nakłada na wnioskodawcę obowiązek uzasadnienia, z jakich wyjątkowych względów termin został przekroczony i dlaczego stypendium szkolne, mimo tego, powinno być przyznane.

      Wnioskodawcy zobowiązani są do przedstawienia informacji przy składanych wnioskach  o wszystkich dochodach NETTO uzyskanych w miesiącu poprzedzającym złożenie wniosku (tj. w miesiącu sierpniu 2020 r.), bądź w przypadku utraty dochodu z miesiąca, w którym dochód ten utracono.

      Dokumentem potwierdzającym wysokość osiągniętych dochodów może być nie tylko zaświadczenie o wysokości osiągniętych dochodów, lecz również oświadczenie.

       W przypadku oświadczenia konieczne jest dopisanie klauzuli, o której mowa w art. 90n ust. 5a ustawy o systemie oświaty o następującej treści: "Jestem świadomy odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia". 

      W przypadku ubiegania się o stypendium szkolne dla ucznia, którego rodzina korzysta ze świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej zamiast zaświadczenia lub oświadczenia o wysokości dochodów można przedłożyć zaświadczenie lub oświadczenie o korzystaniu ze świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej, przy czym w takim przypadku pod oświadczeniem również należy dopisać klauzulę o treści: "Jestem świadomy odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia".

      Wszystkie kopie dokumentów winny być potwierdzone za zgodność z oryginałem przez dyrektora szkoły lub osobę przez niego upoważnioną (wymagane są: pieczątka imienna, pieczątka nagłówkowa jednostki, data).

      Wnioski o przyznanie stypendium szkolnego można pobrać w sekretariacie szkoły, do której uczeń uczęszcza, w Wydziale Edukacji Urzędu Miasta Świnoujście pok. 324, a także ze strony internetowej: http//www.swinoujscie.pl. (zakładka: BIP/Sprawy do załatwienia/Wydział Edukacji)

       

       

      Zasiłek szkolny może być przyznany uczniowi znajdującemu się przejściowo w trudnej sytuacji materialnej z powodu zdarzenia losowego. Zasiłek szkolny może być przyznany raz lub kilka razy w roku, niezależnie od otrzymywanego stypendium szkolnego.

      Zdarzenie losowe to zjawisko zewnętrzne w stosunku do uprawnionego, którego nie można było przewidzieć ani mu przeciwdziałać.

      Zasiłek szkolny może być przyznany w przypadku:

      śmierci rodzica lub prawnego opiekuna

      klęski żywiołowej

      kradzieży z włamaniem

      nagłej choroby w rodzinie ucznia

      innych, szczególnych okoliczności

      Wnioski o przyznanie zasiłku szkolnego składa się  w terminie nie dłuższym niż 2 miesiące od wystąpienia zdarzenia uzasadniającego przyznanie tego zasiłku.

      Kryteria udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym określa regulamin udzielania pomocy o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Miasta Świnoujścia, będący załącznikiem do uchwały Rady Miasta Świnoujścia Nr XLI/353/2008 z dnia  28 sierpnia 2008 roku.

      Zarówno  w przypadku składania wniosku o przyznanie stypendium szkolnego jak i zasiłku szkolnego - w związku z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679  z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku  z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych) (Dz.U.UE.L.2016.119.1) zwanej dalej „RODO” powinna być  dołączona KLAUZULA INFORMACYJNA o ochronie danych osobowych. Składający wniosek o przyznanie stypendium lub zasiłku szkolnego powinien potwierdzić własnoręcznym podpisem, iż zapoznał się z klauzulą.

       

       

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 2 Im. Majora Henryka Sucharskiego w Świnoujściu
   • sekretariat@sp2.swi.pl
   • sekretariat@sp2.swi.pl
   • Tel./Fax: 091-321 52 32 kom.727712558
   • 72-602 Świnoujście ul. Białoruska 2 Poland
   • pedagogszkolanr2@gmail.com kom. 727 797 161
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • liczba odwiedzin: 16107