• „W świecie nowych książkowych bohaterów” - konkurs

• Zapraszamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie na grę planszową pt. „W świecie nowych książkowych bohaterów”. Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie gry planszowej z bohaterem lub bohaterami nowych książek, które zostały zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

(Przypominamy, że książki zakupione z tego programu na okładce książki mają naklejone logo Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa ).

Gry planszowe należy dostarczyć do biblioteki szkolnej do 23.05.2024r.

Serdecznie zapraszamy!!!

• Konkurs Ortograficzny w ZSP4

• 22 kwietnia w ZSP 4 w Świnoujściu odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego dla uczniów klas III. W zmaganiach wzięło udział dziesięciu uczestników ze świnoujskich szkół. W tym uczniowie naszej szkoły: Oskar Skorczyk i Łukasz Marchacz z klasy IIIb. Uczniowie mieli do wykonania sześć zadań konkursowych. Tym razem nie było tradycyjnego dyktanda, a uzupełnianie luk w tekście z trudnościami ortograficznymi. Uczniowie musieli wykazać się między innymi umiejętnością rozwiązywania rebusów i krzyżówek, z ciągu liter wyodrębnić wyrazy i poprawnie zapisać zdania. Zadania konkursowe wymagały od uczestników znajomości zasad ortograficznych i interpunkcyjnych. Podczas sprawdzania prac przez komisję, uczniowie otrzymali słodki poczęstunek i mogli zrelaksować się w Sali Doświadczania Świata.

• Ogólnopolski Turniej Rowerowy

• W dniu 18 kwietnia odbył się Ogólnopolski Turniej Rowerowy. Troje uczniów z klas siódmych: Lena, Mikołaj i Bartek wykazali się wiedzą na temat znajomości zasad ruchu drogowego, praktycznymi umiejętnościami jazdy na rowerze oraz udzielania pierwszej pomocy. Nasi uczniowie zdobyli zaszczytne III miejsce. Gratulujemy!!!

• Laureat z historii

• Miło nam poinformować, iż uczeń klasy 7b, Ksawery Glaspan, uzyskał tytuł LAUREATA w Wojewódzkim Konkursie Historycznym dla uczniów szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego.

GRATULUJEMY!!!

• MŁODZIEŻOWA RADA MIASTA ŚWINOUJŚCIE IV KADENCJI

• 13 młodych świnoujścian, uczniów świnoujskich szkół, otrzymało  oficjalne zaświadczenia o wyborze do Młodzieżowej Rady Miasta Świnoujście z rąk Prezydenta Miasta. Wśród wybranych znalazł się przedstawiciel naszej szkoły, uczeń klasy VIa, Ksawery Śmigielski. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

• Uczniowie klasy 3b wizytowali w świnoujskim magistracie

• O  pracy świnoujskiego magistratu, codziennej pracy wiceprezydenta, 18 marca, opowiadał na spotkaniu z uczniami wiceprezydent Paweł Sujka. Trzecioklasiści z zaciekawieniem wysłuchali, czym zajmuje się wiceprezydent. Następnie bardziej odważni uczniowie, zadali własne pytania zastępcy włodarza miasta.

• 3a w Bibliotece Miejskiej

• 18 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się edukacyjny spektakl ekologiczny pt.: "Ekobaja" w wykonaniu aktorów Teatru LaLola - Jolanty Mrotek- Grudzińskiej oraz Jarka Gmitrzuka. Z zaproszenia Biblioteki skorzystała klasa 3a.

• 2a i 3b w Morskim Centrum Nauki

• Z okazji Dnia Kobiet klasa 2a i 3b wybrały się do Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie. Przez ponad dwie godziny uczniowie poznawali tajemnice morza, życie na morzu, ciekawostki związane z morzem i wszystko inne, co ma, choć odrobinkę wspólnego z morzem. Bardzo wszystkim się podobało.

• IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W PIŁCE KOSZYKOWEJ CHŁOPCÓW

• W ramach Współzawodnictwa Sportowego Szkół Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” zorganizował w dniu 8 lutego 2024 r., w hali sportowej przy ulicy Białoruskiej, Mistrzostwa Miasta – Świnoujście w piłce koszykowej chłopców w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej, rocznik 2009/2010. W zawodach udział wzięło pięć  drużyn chłopców  reprezentujących świnoujskie szkoły podstawowe, w tym nasi uczniowie. Po zaciętej rywalizacji drużyna reprezentująca naszą szkołę zajęła zaszczytne III miejsce. GRATULUJEMY!!!

Na koniec turnieju każda z drużyn nagrodzona została okolicznościowymi pucharami ufundowanymi przez Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”.

• Podsumowanie I półrocza

• 2 lutego uczniowie klas 1-8 w obecności Pani Dyrektor Anny Stecyk, spotkali się na apelu podsumowującym 1 półrocze nauki. Na apelu wyróżniono tych, którzy wzięli udział w różnego rodzaju konkursach: Pięknego Pisania i Czytania, plastycznych, sportowych oraz wszystkich innych działaniach, które odbywały się na terenie szkoły lub poza nią. Nie zapomniano również o uczniach z najwyższą średnią dydaktyczną oraz wzorowym lub bardzo dobrym zachowaniem.  Wszystkim zasłużonym podziękowano brawami, dyplomami i drobnymi upominkami.

• Bal karnawałowy

• Oj działo się, działo … Już od wczesnych godzin porannych, uczniowie stanęli w długiej kolejce do szkolnego kiermaszu, z którego cały dochód zostanie przekazany na WOŚP. Następnie nasi uczniowie ruszyli w tany. Była zabawa, było głośno i było radośnie. Jechali pociągiem, śpiewali kwa kwa kwa kwa oraz tańczyli w rytmie egzotycznej macareny. Byli krasnoludkami i pszczółkami, rycerzami i księżniczkami oraz wieloma innymi postaciami....

Wyszukane stroje i niecodzienny klimat balu sprawiły, że oprócz zdjęć pamiątkowych, było mnóstwo śmiechu i zabawy. Oczywiście nie zabrakło wyborów królowej i króla balu. Myślimy, że była to niezapomniana impreza dla naszych Milusińskich.

Zatroskanym rodzicom, którzy pragnęli, choć w niewielkim stopniu urzeczywistnić marzenia swoich pociech i poszukali wyjątkowych przebrań dla nich mówimy: DZIĘKUJEMY.