• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 2020
     • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 2020

     • W 2020 roku Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przypada na 29 września (wtorek).

      Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne i pożyteczne. Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Patronką wybrano Janinę Porazińską wybitną pisarkę, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Data 29 września to dzień urodzin zasłużonej Polki.

      Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest m.in. w szkołach i bibliotekach, gdzie organizowane są sesje czytelnicze.
      W roli czytających wcielają się bibliotekarze, nauczyciele, starsi koledzy, strażacy czy znani aktorzy. Dzieci mogą też zobaczyć jak wygląda praca w bibliotece, opowiedzieć o swoich ulubionych książkach czy poznać nowe propozycje związane np. z zainteresowaniami.

      Książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci do tego rozwijają wyobraźnię, pamięć, poszerzają słownictwo i znajomość gramatyki oraz przede wszystkim pozwalają przeżywać wspaniałe emocje. Głośne czytanie, co jest motywem przewodnim święta jest z kolei dobrą okazją do budowania więzi i wspólnego spędzania czasu dziecka z dziadkami, rodzicami, rodzeństwem czy kolegami. Święto więc warto obchodzić każdego dnia, a jeśli każdy poświęci na nie choćby 30 minut, będzie to duży sukces.

      Nasza szkoła z zaangażowaniem przyłączyła się do akcji.

    • Jest rok 2020, a my po raz 27. wyruszyliśmy posprzątać Polskę!
     • Jest rok 2020, a my po raz 27. wyruszyliśmy posprzątać Polskę!

     • I choć tegoroczna Akcja niewątpliwie różniła się od poprzednich edycji z powodu pandemii COVID-19, nie zapomnieliśmy, że Ziemia to nasz wspólny dom. To my musimy o niego zadbać!

      Plastik ? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję, to  hasło 27 edycji akcji „Sprzątania Świata”. W tym roku szczególną uwagę poświęcono plastikowi. Jak pokazują badania, Polak na co dzień zużywa bardzo duże ilości plastiku.

      Jednorazowe torby na zakupy, plastikowe butelki, słomki, kubki… to tylko wierzchołek góry lodowej, ale już teraz możemy zastanowić się, czy możemy zredukować swoje zużycie plastiku lub nawet zrezygnować z niektórych plastikowych przedmiotów, które nas otaczają.

      18 września o godzinie 9.50 cała nasza szkoła stanęła na wysokości zadania. Uzbrojeni w worki i jednorazowe rękawiczki wyruszyliśmy na wielkie sprzątanie. Akcję uważamy za udaną.

    • Ogólnopolski Konkurs Rodzinny z okazji 75. Urodzin Pippi – „Lato z Pippi”
     • Ogólnopolski Konkurs Rodzinny z okazji 75. Urodzin Pippi – „Lato z Pippi”

     • Do udziału w konkursie zapraszamy Rodziny – duet uczestników tworzą dziecko i dorosły członek rodziny, którym może być: rodzic, pełnoletnie rodzeństwo, dziadkowie, wujek, ciocia. 

      Prace konkursowe są realizowane w dwóch kategoriach: plastycznej (dzieci do 12 lat) i literackiej (dzieci do 16 lat).

      PLAKAT_ambas._www(1).jpg

      Praca plastyczna może być wykonana dowolną techniką m.in. rysowanie, malowanie, rzeźbienie, lepienie (glina, plastelina, masa solna, modelina itp.), wycinanki, wydzieranki, wyklejanki, grafika, kolaż, instalacje, video-art, konstrukcje z różnego materiału (np. papier, szmaty i sznurek. Tematem pracy jest „Pippi w malarstwie polskim i światowym”, czyli plastyczny wizerunek Pippi inspirowany twórczością dowolnego malarza żyjącego i tworzącego w I połowie XX wieku lub dawniej. (m.in. Wyspiański, Matejko, Malczewski, Michał Anioł, Leonardo Da Vinci, Hieronim Bosch, Van Gogh i inni)

       

      Praca literacka – „Limeryk o Pippi”, powinien być to krótki i wesoły wiersz, inspirowany postacią i przygodami Pippi, napisany zgodnie z zasadami jego budowy: 5 wersów o układzie rymów aabba - dwa pierwsze wersy i ostatni rymują się ze sobą i mają stałą liczbę sylab akcentowanych, środkowe wersy są krótsze o 2-3 sylaby akcentowane, na końcu pierwszego wersu występuje nazwa geograficzna, która jest podstawą rymu a.

       

      Czas nadsyłania prac konkursowych do Ambasadorów Konkursu upływa czyli 21.09.2020r.

       

      Poniżej do pobrania dokumenty dla placówek oraz regulamin konkursu:

       

    • Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/21
     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/21

     •          Pandemia koronawirusa spowodowała, że rozpoczęcie roku szkolnego 2020/21 różniło się od poprzednich. W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, rodziców i nauczycieli wraz z pierwszym dzwonkiem zaczęły obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. Tym samym uczniowie klas II - VIII spotkali się ze swoimi wychowawcami w klasach. Natomiast uczniowie klasy Ia i Ib, którzy odliczali  dni do przekroczenia progu szkolnego, zostali uroczyście przywitani przez panią dyrektor Anitę Smolij.
                      Zaraz po powitaniu odbyło się pasowania na uczniów klasy pierwszej. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego symbolicznym piórem dokonała pani dyrektor. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Świnoujściu

                 Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych  sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.

    • Zebrania z rodzicami!!!
     • Zebrania z rodzicami!!!

     • W środę 9 września odbędą się zabrania z rodzicami.

      Klasy I-III  - godz. 16.00

      Klasy IV - VIII godz.17.00

      Pamiętajmy:

      - do jednego dziecka przychodzi jeden rodzic/opiekun,

      - obowiązuje zakrywanie ust i nosa,

      - zabieramy ze sobą rękawiczki jednorazowe oraz długopis

       

                                                                                                      Zapraszamy

       

    • Szanowni Państwo Rodzice i Opiekunowie! Drodzy uczniowie!
     • Szanowni Państwo Rodzice i Opiekunowie! Drodzy uczniowie!

     • W dniu 1 września 2020 r. witamy naszych uczniów w progach szkoły.

      Sytuacja epidemiczna w naszym kraju, sprawia, że wszyscy jesteśmy obowiązani przestrzegać zasady higieny i procedury ograniczające ryzyko zarażenia się koronawirusem. W trosce o naszych uczniów i pracowników, na podstawie wytycznych MEN, GIS i MZ jako Dyrektor szkoły odpowiedzialny za bezpieczeństwo naszych uczniów, wdrożyłam wiele procedur postępowania i zachowania w sytuacjach szkolnych. Wszystkie procedury zostaną umieszczone na stronie www.sp2.swi.pl i bardzo proszę o zapoznanie się z nimi i ścisłe ich przestrzeganie. Zostaną one również umieszczone w e-dzienniku.

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 2 Im. Majora Henryka Sucharskiego w Świnoujściu
    • sekretariat@sp2.swi.pl
    • sekretariat@sp2.swi.pl
    • Tel./Fax: 091-321 52 32 kom.727712558
    • 72-602 Świnoujście ul. Białoruska 2 Poland
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • liczba odwiedzin: 24169