• Festyn Rodzinny

• W sobotę 21 września odbył się w naszej szkole Festyn Rodzinny, do którego cała społeczność szkolna przygotowywała się już od kilku tygodni. Punktualnie o godz. 10.00 pani dyrektor dokonała otwarcia i powitała wszystkich przybyłych.

I zaczęło się! Stanowiska z ciastem, goframi, kiełbasą, pierogami, bigosem i innymi smakowitościami, cukrową watą, lodami i napojami były oblegane przez kupujących. Wiele działo się na placu wokół szkoły. Były różne atrakcje dla dzieci w każdym wieku: skoki w workach, turniej tenisa stołowego, malowanie twarzy i paznokci, a przede wszystkim loteria fantowa, której przyświecała idea, że każdy los wygrywa. Nie obyło się również bez licytacji, którą poprowadziła sama pani dyrektor. Miłośnicy pupili mogli zakupić niezbędne akcesoria dla swoich milusińskich. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy Policji oraz udzielania pierwszej pomocy.

Serdecznie dziękujemy nauczycielom i pracownikom obsługi. Dziękujemy bardzo naszym wspaniałym Rodzicom za przygotowanie pysznych potraw na stoiska i pomoc w sprzedaży. Podziękowania dla Rady Rodziców za pomoc w organizacji festynu.

Ogromne podziękowania dla wszystkich  przybyłych na nasz festyn mieszkańców.

• Jesienne spotkanie w bibliotece

• Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu miała przyjemność zaprosić dzieci młodsze (z klas 0 – 3) na teatralny spektakl edukacyjny, przygotowany przez aktorów scen szczecińskich, pt.: „Jesienne spotkanie z Rumcajsem”. Z tego zaproszenia w dniu 23 października skorzystali uczniowie klasy I a. Dzieci mogły zobaczyć jak powstaje spektakl teatralny "od podszewki", ile osób jest zaangażowanych do pracy przy spektaklu. Dowiedziały się kim jest sufler, charakteryzator, kostiumolog, rekwizytor i itp. Na koniec dzieci obejrzały występ iluzjonisty. Będąc w tak ważnym miejscu uczniowie klasy I a zapoznali się również z pracownikami biblioteki,a w ramach Narodowego Programu Czytelnictwa dzieci wypożyczyły książkę " Przygody Rumcajsa", którą przeczytają wspólnie z wychowawcą. Nie obyło się również bez zdjęcia z Rumcajsem.

Więcej zdjęć w naszej galerii:

• Sprzątanie świata

• Akcja sprzątanie świata to międzynarodowa kampania, która wywodzi się z Australii. Po raz pierwszy odbyła się w 1989 roku, gdy 40 tysięcy mieszkańców Sydney wzięło udział w akcji sprzątania terenów portu. Od 1994 roku w sprzątaniu świata biorą udział także Polacy. Krajowym patronem i koordynatorem akcji w Polsce jest Fundacja Nasza Ziemia. Temat tegorocznej edycji to "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!".20 września do akcji przystąpili również uczniowie naszej szkoły.

• 3a i 3b odkrywają "Leśne Wzgórze"

• 20 września 2019 r. uczniowie klasy 3 a i 3 b brali udział w pikniku edukacyjno - promocyjnym połączonym z otwarciem plenerowej ścieżki edukacyjnej "Leśne Wzgórze" organizowanym przez dyrektora Wolińskiego Parku Narodowego. Dzieci bawiły się świetnie na łonie natury, poznając różne ciekawostki z regionu. Zabawa zakończyła się wspólnym ogniskiem z kiełbaską i grochówką.

• Spotkanie z żywym słowem

•      Dnia 16 września 2019 r. uczniowie 7a i 8a wzięli udział w spotkaniu z aktorami Teatru TM Tomaszem Mędrzakiem i Agnieszką Sitek. Aktorzy przygotowali spektakl pt.  "Najlepsze dopiero będzie", który oparty został na utworach klasyków oraz współczesnej komedii - autorów polskich, rosyjskich, amerykańskich, angielskich i którego celem było zachęcanie widzów do sięgnięcia po klasyczne dzieła. Tomasz Mędrzak i Agnieszka Sitek w  zabawny sposób przedstawili analizę utworów komediowych, m. in. fragment "Ślubów panieńskich" A. Fredry. Poza tym uczniowie dowiedzieli się jakie są najważniesze umiejętności w pracy aktora i jak wyrazić emocje bez słów.

• Światowy Dzień Zwierząt

• Z okazji Światowego Dnia Zwierząt zorganizowany został konkurs plastyczny dla uczniów klas I-VIII. Uczniowie klas młodszych  w swoich pracach o tematyce „A ja w domu mam…” prześcigali się w pomysłach w jaki sposób zaprezentować swojego pupila. Natomiast uczniowie klas IV-VIII za pomocą inwencji twórczej przedstawiali „O czym marzy mój pupil”. Nagrody zostały wręczone 15 września podczas miejskich obchodów Dnia Zwierząt. Spośród wszystkich prac, które wpłynęły na konkurs nagrody otrzymali:

Klasy I-III:

I miejsce – Kacper Chałubiec – kl. I a

II miejsce – Izabela Jastrzębska – kl. I a

III miejsce – Maciej Ptaszyński – kl. II a

Wyróżnienia:

Oktawia Jadecka – kl. I a

Alicja Sikorska – kl. II a

Antoni Cepel – kl. II a

Klasy IV-VIII:

I miejsce – Julia Śmigielska – kl. VII a

II miejsce – Agnieszka Demel – VI b

III miejsce – Justyna Guzenda – V b

Wyróżnienia:

Daria Romanowska – kl. V b

Joanna Wojciechowska  - kl. V b

Gabriela Kukowska – kl. V b

Wszystkim serdecznie GRATULUJEMY!!!

Więcej zdjęć w naszej galerii:

• Narodowe Czytanie 2019

• Narodowe Czytanie pod Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej to wydarzenie, które na stałe wpisało się w ogólnopolski kalendarz najważniejszych imprez kulturalnych promujących kulturę żywego słowa oraz wzmacniających poczucie wspólnoty. W tym roku wybrane do wspólnego czytania teksty literackie to: Dobra pani Elizy Orzeszkowej, Dym Marii Konopnickiej,Katarynka, Bolesława Prusa, Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) Brunona Schulza, Orka Władysława Stanisława Reymonta, Rozdziobią nas kruki i wrony...Stefana Żeromskiego, Sachem Henryka Sienkiewicza oraz Sawa(z cyklu: Pamiątki Soplicy) Henryka Rzewuskiego.Nasza szkoła również przystąpiła do wydarzenia. W piątek 6 września wszyscy uczniowie zebrali się w sali gimnastycznej, gdzie pani dyrektor  przeczytała nowelę Bolesława Prusa „Katarynka”.