• Laboratoria przyszłości - klasy 3b, 4a i 5a

• 27.11.2022 12:40
        • We wrześniu 2022 roku nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu pod nazwą „Laboratoria Przyszłości”.

„Laboratoria Przyszłości” to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Celem inicjatywy jest rozwijanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. Program zakłada doposażenie szkół w nowoczesne narzędzia i pomoce dydaktyczne, potrzebne w kształtowaniu zdolności manualnych i technicznych, a także samodzielnego i krytycznego myślenia. Główny nacisk położony jest na rozwój kompetencji w szeroko rozumianej tematyce STEAM ( nauka, technika, inżynieria, sztuka, matematyka).

W naszej szkole rozpoczęły się już pierwsze zajęcia z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu, na których uczniowie zapoznawali się głównie z klockami konstrukcyjnymi oraz kodowaniem robotów za pomocą specjalnych kart.