• Stypendia i zasiłki szkolne na rok szkolny 2022/2023

• 30.08.2022 21:10
      • Do 15 września 2022r. można składać wnioski o stypendia szkolne
        na rok szkolny 2022/2023

W roku szkolnym 2022/2023 kolejny raz będzie udzielana pomoc o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Miasta Świnoujście.
                  Rodzice, opiekunowie prawni uczniów zamieszkali na terenie Miasta Świnoujście mogą ubiegać się o przyznanie pomocy materialnej w formie stypendium szkolnego lub zasiłku szkolnego.
                   Stypendium szkolne może otrzymać uczeń znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej wynikającej z niskich dochodów w rodzinie (miesięczny dochód na 1 osobę nie przekraczający kwoty: 600,00 zł netto).
      • Stypendium szkolne przysługuje uczniowi w szczególności gdy w rodzinie występuje:

• bezrobocie;
        • niepełnosprawność;
        • ciężka lub długotrwała choroba;
        • wielodzietność;
        • alkoholizm lub narkomania;
        • brak umiejętności w wypełnianiu funkcji opiekuńczo – wychowawczych;
        • gdy rodzina jest niepełna.

Wnioski o przyznanie stypendium szkolnego w raz z dokumentami należy złożyć w terminie do dnia 15 września 2022r. w szkole do której uczeń uczęszcza.

Wnioskodawcy zobowiązani są do przedstawienia informacji przy składanych wnioskach o wszystkich dochodach NETTO uzyskanych
        w miesiącu poprzedzającym złożenie wniosku (tj. w miesiącu sierpniu 2022r.)
        , bądź w przypadku utraty dochodu z miesiąca, w którym dochód ten utracono.

Dokumentem potwierdzającym wysokość osiągniętych dochodów może być nie tylko zaświadczenie o wysokości osiągniętych dochodów, lecz również oświadczenie.

W przypadku oświadczenia konieczne jest dopisanie klauzuli, o której mowa w art. 90n ust. 5a ustawy o systemie oświaty o następującej treści: Jestem świadomy odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia.

Wnioski o przyznanie stypendium szkolnego można pobrać
        w sekretariacie szkoły, do której uczeń uczęszcza, w Wydziale Edukacji Urzędu Miasta Świnoujście pok. 324, a także ze strony internetowej: http//www.swinoujscie.pl (zakładka: BIP/sprawy do załatwienia/Wydział Edukacji).

Zasiłek szkolny może być przyznany uczniowi znajdującemu się przejściowo w trudnej sytuacji materialnej z powodu zdarzenia losowego, np.: śmierć rodzica lub prawnego opiekuna, klęska żywiołowa, kradzież z włamaniem, nagła choroba w rodzinie ucznia, inne szczególne okoliczności.

Wniosek o przyznanie zasiłku szkolnego składa się w terminie nie dłuższym niż 2 miesiące od wystąpienia zdarzenia uzasadniającego przyznanie tego zasiłku.

Szczegółowa informacja dotycząca udzielania pomocy o charakterze socjalnym znajduje się na stronie internetowej Urzędu Miasta Świnoujście również
        w wersji ukraińskiej.