• "Gdy tylko człowiek staje się w czymś mistrzem, winien zostać uczniem w czymś innym."

-- Gerhart Hauptmann

• Niepodległa Polska

W ramach Ogólnopolskiej akcji " Dzieci uczą rodziców" lekcja dotycząca 11 listopada - Dzień Niepodległości. Podczas tej lekcji:

- poznaliście symbole narodowe,

- poznaliście " Katechizm polskiego dziecka",

- dowiedzieliście się kim byli ojcowie polskiej niepodległości,

- dowiedzieliście się czym jest " patriotyzm",

• Dzień Postaci z Bajek

Dziecięcy świat po części utkany jest z bajek i baśni. Magia, tajemnica, humor i nauka ukryte w barwnych opowieściach fascynują od stuleci i małych, i dużych. Zgłębiając tę skarbnicę mądrości, czerpiemy z niej stale. Bajkowy świat bowiem nie przemija i chętnie do niego wracamy.

Bajki i baśnie wywierają fantastyczny wpływ nie tylko na wyobraźnię młodego człowieka, jego ciekawość poznawczą, ale również na wrażliwość emocjonalną, chęć pokonywania własnych słabości, kształtują prawidłowe postawy społeczne, uczą wartości moralnych i estetycznych, budują poczucie własnej wartości. Jednym słowem – wzbogacają osobowość i charakter. Moc baśni jest tak silna, że nawet my, dorośli, pamiętamy je do dziś. Prawie każdy z nas, gdyby sięgnął pamięcią do dzieciństwa, utożsamiał się ze swoim bajkowym bohaterem. Dla nas, bajki są też swoistym łącznikiem pomiędzy pokoleniami. Bajka zacieśnia więzi rodzin

• Dzień Postaci z Bajek
        • Zajęcia z pierwszej pomocy w klasie IV

W minionym miesiącu ratownicy WOPR Świnoujście przy współpracy ze stowarzyszeniem Winkids oraz dzięki wsparciu firmy GAZ-SYSTEM S.A. prowadzili zajęcia profilaktyczne dla naszych uczniów klas czwartych. Głównym tematem zajęć była umiejętność zachowania się w sytuacji zagrożenia życia, wezwania pomocy oraz udzielenia pierwszej pomocy z zachowaniem zasad własnego bezpieczeństwa. Uczniowie ćwiczyli schemat postępowania w przypadku nagłego zatrzymania krążenia, a także uciski klatki piersiowej na manekinach z elektronicznym pomiarem efektywności prowadzonych zabiegów resuscytacyjnych. Dowiedzieli się także w jaki sposób ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej i jak pomóc w sytuacji zakrztuszenia. Ponadto ratownicy przeprowadzili również quiz z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie nad wodą, pierwszej pomocy oraz profilaktyki zagrożeń nad wodą.

• Rozstrzygnięcie konkursu "Wojna w oczach dziecka"

Każda praca została wykonana bardzo pomysłowo i estetycznie. Oprócz powyższych kryteriów brana była pod uwagę także samodzielność wykonania. Komisja w składzie Dorota Młyńczyk, Katarzyna Miroszewska, Grażyna Michowska-Zawierucha wytypowała trzy główne nagrody, jednak ze względu na duże zaangażowanie uczniów każda praca zostanie nagrodzona upominkiem oraz wyróżnieniem.

• Rozstrzygnięcie konkursu "Wojna w oczach dziecka"
        • Konkurs „Pięknie czytam” rozstrzygnięty!

Dnia 12 października 2021 r. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs „Pięknie czytam – baśnie i legendy polskie”, w którym wzięło udział 24 uczniów z klas 1-8. Dzieci zaprezentowały wybrane fragmenty baśni i legend.

Komisja konkursowa oceniła prezentacje czytelnicze i przyznała następujące miejsca:

• Partnerzy

• {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • {#1508} 4
      • Baltic Park
      • Razem na Święta
    • Projekty i programy

• „Indywidualizacja procesu nauczania w Gminie Miasto Świnoujście”
      • projekt edukacyjny
      • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
      • Program dla szkół