• OFERTA EDUKACYJNA NA ROK SZKOLNY 2020/2021

• 22.06.2020 11:19
      • OFERTA EDUKACYJNA NA ROK SZKOLNY 2020/2021

Zespole Szkół w Świnoujściu Wojewódzkiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego             w Szczecinie  młodzież ma możliwość zdobycia wykształcenia na poziomie technikum, branżowej szkoły I stopnia w wielu zawodach  oraz branżowej szkole II stopnia. Priorytetem ZS w Świnoujściu jest gruntowne wykształcenie uczniów w ramach wybranego zawodu, zapewnienie im optymalnych możliwości rozwoju oraz dobre przygotowanie do wejścia na rynek pracy. Uczniowie odbywają praktyki u potencjalnych pracodawców. Są także beneficjentami wielu atrakcyjnych projektów. Ukończenie szkoły daje zawód umożliwiający wejście na rynek pracy lub założenie własnej działalności, nie zamykając drogi do dalszego kształcenia. Uczniowie mogą zdać maturę i kontynuować naukę na wyższych uczelniach. Monitorowanie losów absolwentów dowodzi, że wielu z nich z powodzeniem ukończyło studia wyższe i obecnie realizuje się zawodowo, nierzadko na prestiżowych, wysokich stanowiskach.

Proponujemy naukę w :

Technikum 5-letnie kształcące w zawodach:

• technik usług fryzjerskich
        • technik elektryk

Szkoła branżowa I stopnia 3-letnia ( klasa wielozawodowa )

• elektryk
        • fryzjer
        • kucharz
        • mechanik pojazdów samochodowych
        • sprzedawca
        • pracownik obsługi hotelowej
      • oraz wiele innych kierunków

Szkoła branżowa II stopnia 2-letnia kształcąca w zawodach:

• technik usług fryzjerskich
        • technik elektryk

W Branżowej Szkole II stopnia naukę będą mogli podjąć absolwenci szkoły branżowych szkół I stopnia oraz absolwenci zasadniczych szkół zawodowych.
        Do klasy I publicznej branżowej szkoły II stopnia mogą być przyjmowani kandydaci, którzy ukończyli branżową szkołę I stopnia w okresie 5 lat szkolnych poprzedzających rok szkolny, na który ubiegają się o przyjęcie do publicznej branżowej szkoły II stopnia.

Ponadto przepisy prawa oświatowego dają możliwość, aby na lata szkolne 2020/2021-2022/2023 do  klasy I publicznej branżowej szkoły II stopnia przyjmowani byli kandydaci będący absolwentami dotychczasowej zasadniczej szkoły zawodowej, którzy rozpoczęli kształcenie w tej szkole począwszy od roku szkolnego 2012/2013.

Jest to szansa dla sporej grupy absolwentów!

Zespół Szkół w Świnoujściu

Wojewódzkiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Szczecinie

ul. Norweska 12 a 72-602 Świnoujście
         tel. 505-115-455 -dyrektor

tel. +48 91 321 51 36 - sekretariat

Zapraszamy na stronę szkoły: http://swinoujscie.wzdz.pl/szkola

ZADBAJ Z NAMI O SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ!

OFERTA-EDUKACYJNA-NA-ROK-SZKOLNY-2020_2021_ZS-_1_.pdf