• Choinka z bajkami - 2a i 3b w Teatrze Lalek Pleciuga
     • Choinka z bajkami - 2a i 3b w Teatrze Lalek Pleciuga

     • Mieszkańcy Zgrozy Wielkiej co roku w grudniu przeżywają katusze. Wszystko za sprawą burmistrza, pana Cierpkiego, który nie znosi Bożego Narodzenia i tępi wszelkie oznaki świątecznej atmosfery w miasteczku. Kiedy w pewną Wigilię na placu pojawia się wielka, przystrojona choinka, burmistrz wpada w szał. Wściekły rozbija jedną z bombek i… nad głowami oszołomionych mieszkańców roztacza się bajka!

      Do jakich poświęceń będzie zdolny pan Cierpki, potajemny miłośnik bajek, żeby poznać pozostałe opowieści ukryte między gałęziami magicznego drzewa? Wszak, jak twierdzi sama Choinka, widzą je tylko ci, którzy wierzą w moc Świąt Bożego Narodzenia. Interaktywny, plastyczny spektakl, pełen muzyki, humoru, magii i niecodziennych postaci. Co zrobi pies, żeby dostać się do zaprzęgu reniferów? Jakie przygody czekają muchę, zbudzoną z zimowego snu? Uczniowie klasy 2a i 3b już wiedzą, gdyż 5 grudnia odwiedzili Teatr Lalek Pleciuga. Po obejrzeniu wspaniałego spektaklu czekała na nich niespodzianka, a mianowicie spotkanie z siwowłosym, długobrodym staruszkiem, który z wielką radością wręczył dzieciom, ale tylko tym grzecznym, prezenty.

       A ty? Czy wierzysz w moc świąt na tyle, żeby zobaczyć zaklęte w bombkach opowieści?

    • Akcja Pluszowy miś rozstrzygnięta
     • Akcja Pluszowy miś rozstrzygnięta

     • Akcja Pluszowy miś rozstrzygnięta. Najbardziej zgraną klasą w tej kategorii są klasy 1a, 2a, 3a. 1OO procent uczniów przyniosło miśki. W starszych klasach 4-8 na tytuł zgranej klasy zasłużyły klasa 4a i  4b uzyskały wynik 9O%. Oby tak dalej. Gratulujemy!

      Ale już  wkrótce trudniejsza konkurencja. W Mikołajki 6 grudnia kolejna akcja. Przychodzimy ubrani w "mikołajkowe ",  nakrycia głowy  lub czerwone/zielone topy.

      SU

    • 21 listopada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
     • 21 listopada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

     • 21 listopada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

      Dwójka pomalowała dzisiaj swój świat na żółto.

      Dobre słowa, uśmiechy, radość, zabawa i pełne brzuszki - to dzisiaj zagościło w naszej szkole

      Dziękujemy uczniom za zaangażowanie, rodzicom za przepyszne ciasta, galaretki i tosty, nauczycielom i obsłudze szkoły za pomoc i wyrozumiałość, Radzie Rodziców za wytężoną pracę podczas kiermaszu i drogim wolontariuszom, którzy przez cały dzień czuwali na swoich stanowiskach .

      I pamiętajcie

      „Stała życzliwość może wiele osiągnąć. Jak słońce sprawia, że lód się topi, tak życzliwość powoduje, że nieporozumienia, nieufność i wrogość wyparowują.” – Albert Schweitzer

      https://www.facebook.com/reel/261654769862054

    • Podziękowanie Prezydenta RP za udział w akcji Narodowe Czytanie
     • Podziękowanie Prezydenta RP za udział w akcji Narodowe Czytanie

     • Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania organizowanej pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

      Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. W tym roku czytaliśmy „Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej.

      W ramach podsumowania akcji Kancelaria Prezydenta przysłała do Szkoły list Prezydenta Andrzeja Dudy z podziękowaniem za udział w tej akcji. 

      Do listu dołączono również okolicznościowe wydanie "Nad Niemnem", które wzbogaci zbiory szkolnej biblioteki. Jeszcze raz dziękujemy naszym uczniom za zaangażowanie w tę piękną akcję i serdecznie zapraszamy do Narodowego Czytania 2024.

     • Spotkanie z funkcjonariuszami Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Świnoujściu

     • W dniu 14 listopada 2023 r. uczniowie klas 1-4 uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszami Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Świnoujściu. Funkcjonariusze opowiadali o tym jak wygląda ich praca, o sprzęcie wykorzystywanym w swojej pracy, materiałach niebezpiecznych przechwytywanych w czasie kontroli. Przywieźli ze sobą wiele materiałów edukacyjnych, pokazywali elementy umundurowania. Można było przymierzyć kamizelkę, założyć kask lub wykonać odciski swoich linii papilarnych.

      Serdecznie dziękujemy funkcjonariuszom Straży Granicznej.

    • Wyniki konkursu "Pięknie czytam"
     • Wyniki konkursu "Pięknie czytam"

     • Kategoria klasy 1-3

      I miejsce  - Natalia Wilińska - kl. 1a

                      - Mykhailo Kaigorodov - kl. 3a

      II miejsce - Kaja Maślanka - kl. 1a

                      - Hanna Szydłowska - kl. 2a

      III miejsce - Oskar Skorczyk - kl. 3b

                      - Nikola Raczyńska  - kl. 2a

       

      Kategoria klasy 4-8

       

      I miejsce  - Oliwier Okoń - kl. 4b

                      - Liwia Tosnowiec - kl. 4a

                      - Amelia Bany - kl. 4b

      II miejsce - Lena Kowal - kl. 4b

                      - Karol Antonow - kl. 5a

                      - Lena Pietras  - kl. 7a

      III miejsce - Marcela Maślanka - kl. 4a

                      - Zuzanna Kuca  - kl. 4a

       

      Wyróżnienie: Marcel Wiśniewski - kl. 4b

       

    • Dzień zdrowego śniadania w 1-3
     • Dzień zdrowego śniadania w 1-3

     • 8 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Zdrowego Śniadania. Z tej okazji dzieci z klas 1-3 przygotowały samodzielnie kanapki ze zdrowych produktów. Głównym celem organizacji tego dnia jest zachęcenie dzieci do zdrowego odżywiania się. Nie od dziś wiadomo, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Kanapki  były kolorowe i przepyszne.

    • #MojaSzkołaZdrowaSzkoła
     • #MojaSzkołaZdrowaSzkoła

     • Nasza szkoła wzięła udział w II edycji kampanii Moja Szkoła Zdrowa Szkoła. Celem kampanii jest poprawa warunków higieniczno - zdrowotnych dzieci i młodzieży z placówek szkolnych z województwa zachodniopomorskiego. Kampania ma na celu podniesienie stanu wiedzy uczniów i rodziców ze szczególnym uwzględnieniem wad postawy, zdrowego stylu życia, wpływu nawyków żywieniowych na zdrowie uczniów w kontekście występowania otyłości i chorób cywilizacyjnych związanych z otyłością. W tym roku szkolnym kampania została skierowana do uczniów klas III i IV szkół podstawowych. Etap pierwszy obejmował ocenę ciężaru tornistrów szkolnych. W drugim etapie przewidziano badanie postawy ciała uczniów oraz ważenie i mierzenie wzrostu.  Przeprowadzono również prelekcję na temat właściwego użytkowania plecaków szkolnych. Natomiast trzeci etap kampanii obejmować będzie ocenę absencji dzieci na lekcjach wf-u w kontekście nadmiernej masy ciała.

    • Wyniki konkursu: "Pięknie piszę fragment swojej ulubionej książki"
     • Wyniki konkursu: "Pięknie piszę fragment swojej ulubionej książki"

     • W dniu 31 października 2023 r. odbył się  konkurs pt.: „Pięknie piszę fragment swojej ulubionej książki” w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

      Konkurs był adresowany do uczniów w dwóch kategoriach: klasy I-III i klasy IV - VIII.

      Przedsięwzięcie miało charakter wewnątrzszkolny i było pierwszym etapem konkursu „Pięknie piszę” o zasięgu międzyszkolnym.

      Wyniki konkursu:

      Kategoria klas I-III:

      I miejsce: Kalina Banaszkiewicz kl. II a

      II miejsce: Gabriela Major kl. III b

      III miejsce: Łukasz Marchacz kl. III b

      Wyróżnienia: Mykhailo Kaigorodov kl. III a, Julia Stocka kl. III a, Kaja Maślanka kl. I a, Karol Fiks kl. III a

      Kategoria klas IV-VIII:

      I miejsce: Karina Olejniczak kl. VII b

      II miejsce: Nikola Walencka kl. VI a

      III miejsce: Nikola Kaczmarek-Horbik kl. VII a

      Wyróżnienia: Liwia Tosnowiec kl. IV a, Martyna Siwiec kl. VI a, Lucyna Skrzypska kl. VIII a

      Do etapu międzyszkolnego zakwalifikowano: Karinę Olejniczak, Nikolę Walencką, Nikolę Kaczmarek-Horbik. 

    • AKCJA SZKOŁA PAMIĘTA 2023
     • AKCJA SZKOŁA PAMIĘTA 2023

     • Nasza szkoła przyłączyła się do tegorocznej edycji projektu zorganizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pt. „Szkoła pamięta”.  Celem tej inicjatywy jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o zmarłych, a także o historii i bohaterach naszego kraju oraz regionu. Uczniowie klas 7 i 8 wraz z wychowawcami, stanęli, jak zawsze, na wysokości zadania i w poniedziałek 30, tuż przed Wszystkich Świętych młodzież zaangażowała się w sprzątanie cmentarza ewangelickiego w Karsiborze.

    • Drodzy Rodzice
     • Drodzy Rodzice

     • Szanowni Państwo, zachęcam do lektury listu pani Ireny Koźmińskiej, która jest prezesem Fundacji ABCXXI -„Cała Polska czyta dzieciom”. Akcja ta w bezpośredni sposób łączy się z udziałem naszej szkoły w rządowym projekcie „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”. Celem głównym programu rządowego jest wsparcie w rozwijaniu kompetencji czytelniczych uczniów i indywidualnych zainteresowań poprzez promowanie czytelnictwa oraz wyrabianie i pogłębianie u uczniów nawyku czytania.

    • Głosowanie rozpoczęte!!!
     • Głosowanie rozpoczęte!!!

     • Zachęcamy do głosowania na projekt Szkoła z Oddechem.

      Budżet obywatelski - formularz do głosowania

      Opis projektu

      Wykonanie systemu wentylacji w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2, naprawa nawierzchni placu zabaw przylegającego do tej szkoły. Projekt ma na celu poprawę bezpieczeństwa uczniów podczas korzystania z sali gimnastycznej. Podczas zajęć sportowych, zawodów międzyszkolnych czy też apeli oraz innych uroczystości odbywających się na sali za każdym razem dochodzi do omdleń i zasłabnięć spowodowanych brakiem wentylacji na sali.  Sala ta nigdy nie została wyposażona w system nowoczesnej wentylacji, jest ona zawsze nasłoneczniona i panuje w niej ciągły zaduch uniemożliwiający normalne oddychanie. Sytuacja pogarsza się dalej jeśli mowa o aktywności sportowej. Usytuowanie sali sprawia, iż jest ona nasłoneczniona przez większość czasu, co powoduje nagrzewanie się murów, parkietu oraz powietrza w tej sali. Plac zabaw przy szkole wymaga natychmiastowej ingerencji w postaci naprawy podłoża. Z placu przyszkolnego korzystać mogą wszystkie dzieci ten plac nigdy nie jest zamknięty dla nikogo. Sala gimnastyczna będzie mogła też być wykorzystywana do innych zajęć sportowo-kulturalnych dla mieszkańców całego miasta lecz w tej chwili ze względu na jej totalny brak wentylacji nie jest to możliwe. Nadmienić również warto, iż do szkoły tej uczęszczają nie tylko dzieci z Osiedla Warszów.

      Miejsce realizacji projektu

      Szkoła Podstawowa nr 2 imienia Majora Henryka Sucharskiego w Świnoujściu

       

      Budżet obywatelski - formularz do głosowania

    • Podziel się uśmiechem :)
     • Podziel się uśmiechem :)

     • Światowy Dzień Uśmiechu to święto obchodzone  w pierwszy piątek października. Od 1999 roku. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku. Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia. Bo nawet badania pokazują, że  znane od wieków powiedzenie „śmiech to zdrowie” to nie tylko metafora.  Życzymy więc wszystkim, aby uśmiech towarzyszył Wam jak najczęściej. I nie tylko w październiku 😀. 

    • Spektakl teatralny w wykonaniu Grupy T z Torunia
     • Spektakl teatralny w wykonaniu Grupy T z Torunia

     • Dnia 4.10 w naszej szkole odbył się spektakl teatralny organizowany przez Fundację Grupę T z Torunia pt.: "Gang Śmieciaków". Uczniowie klas I-IV mieli okazję dowiedzieć się jak dbać o środowisko, jak żyć z przyrodą za pan brat i jak segregować śmieci.

      Dziękujemy fundacji za wspaniałe przedstawienie pełne śmiechu i poczucia humoru.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 2 Im. Majora Henryka Sucharskiego w Świnoujściu
   • Tel./Fax: 091-321 52 32 kom.727712558
   • 72-602 Świnoujście ul. Białoruska 2 Poland
   • pedagogszkolanr2@gmail.com kom. 727 797 161
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • liczba odwiedzin: 63904