• Niepodległa Polska

• W ramach Ogólnopolskiej akcji " Dzieci uczą rodziców" lekcja dotycząca 11 listopada  - Dzień Niepodległości. Podczas tej lekcji:

- poznaliście symbole narodowe,

- poznaliście " Katechizm polskiego dziecka",

- dowiedzieliście się kim byli ojcowie polskiej niepodległości,

- dowiedzieliście się czym jest " patriotyzm",

- o godzinie 11.11 przystąpiliście do programu: "Szkoła do Hymnu".

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.

• Dzień Postaci z Bajek

• Dziecięcy świat po części utkany jest z bajek i baśni. Magia, tajemnica, humor i nauka ukryte w barwnych opowieściach fascynują od stuleci i małych, i dużych. Zgłębiając tę skarbnicę mądrości, czerpiemy z niej stale. Bajkowy świat bowiem nie przemija i chętnie do niego wracamy.

Bajki i baśnie wywierają fantastyczny wpływ nie tylko na wyobraźnię młodego człowieka, jego ciekawość poznawczą, ale również na wrażliwość emocjonalną, chęć pokonywania własnych słabości, kształtują prawidłowe postawy społeczne, uczą wartości moralnych i estetycznych, budują poczucie własnej wartości. Jednym słowem – wzbogacają osobowość i charakter. Moc baśni jest tak silna, że nawet my, dorośli, pamiętamy je do dziś. Prawie każdy z nas, gdyby sięgnął pamięcią do dzieciństwa, utożsamiał się ze swoim bajkowym bohaterem. Dla nas, bajki są też swoistym łącznikiem pomiędzy pokoleniami. Bajka zacieśnia więzi rodzinne. Chętnie słuchamy baśni, ale też chętnie je opowiadamy. Zawsze piękny jest widok dzieci wtulonych w ramiona bliskich, gdy słuchają melodyjnego głosu babci, łagodnego tonu mamy, usypiającego szeptu taty lub dziadka. Nie dziwi więc fakt, że bajki i baśnie doczekały się swojego święta.

Pod datą 5 listopada w kalendarzu świąt nietypowych odnajdziemy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Ten dzień w naszej szkole był również nietypowy, a wręcz wyjątkowy.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, uczniowie klas pierwszych i drugich pod czujnym okiem p. Mai i p. Joli, które były inicjatorkami święta, przebrali się za swoich ulubionych, bajkowych bohaterów.

• Zajęcia z pierwszej pomocy w klasie IV

• W minionym miesiącu ratownicy WOPR Świnoujście przy współpracy ze stowarzyszeniem Winkids oraz dzięki wsparciu firmy GAZ-SYSTEM S.A. prowadzili zajęcia profilaktyczne dla naszych uczniów klas czwartych. Głównym tematem zajęć była umiejętność zachowania się w sytuacji zagrożenia życia, wezwania pomocy oraz udzielenia pierwszej pomocy z zachowaniem zasad własnego bezpieczeństwa. Uczniowie ćwiczyli schemat postępowania w przypadku nagłego zatrzymania krążenia, a także uciski klatki piersiowej na manekinach z elektronicznym pomiarem efektywności prowadzonych zabiegów resuscytacyjnych. Dowiedzieli się także w jaki sposób ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej i jak pomóc w sytuacji zakrztuszenia. Ponadto ratownicy przeprowadzili również quiz z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie nad wodą, pierwszej pomocy oraz profilaktyki zagrożeń nad wodą.

• Rozstrzygnięcie konkursu "Wojna w oczach dziecka"

• Każda praca została wykonana bardzo pomysłowo i estetycznie. Oprócz powyższych kryteriów brana była pod uwagę także samodzielność  wykonania. Komisja w składzie Dorota Młyńczyk, Katarzyna Miroszewska, Grażyna Michowska-Zawierucha wytypowała trzy główne nagrody, jednak ze względu na duże zaangażowanie uczniów każda praca zostanie nagrodzona upominkiem  oraz wyróżnieniem.

Miejsce pierwsze :  Jan Szczepaniak

Miejsce drugie : Oskar Skorczyk

Miejsce trzecie: Ksawery Michalik

• Magiczny las

• W ramach Ogólnopolskiej akcji " Dzieci uczą rodziców" lekcja 2 dotycząca lasu. W trakcie tej lekcji:

- dowiesz się czym jest las,

- poznasz mieszkańców lasu,

- poznasz drzewa, które rosną w lesie,

- dowiesz się czego nie wolno robić w lesie,

- dowiesz się jak zachowywać się w rezerwacie przyrody.

Zachecamy do obejrzenia.