•  Egzamin Ósmoklasisty- Informacje dla rodziców
          • Egzamin Ósmoklasisty- Informacje dla rodziców

• Egzamin ósmoklasisty jest obowiązkowy, co oznacza, że każdy uczeń klasy VIII musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Ma formę pisemną i składa się z trzech przedmiotów: języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego.

Egzamin sprawdza wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej w odniesieniu do przedmiotów egzaminacyjnych nauczanych w klasach I–VIII szkoły podstawowej. Jego wyniki będą brane pod uwagę podczas rekrutacji do szkół średnich, jeśli liczba kandydatów będzie większa niż liczba miejsc w danej placówce.

Termin główny – maj 2021r

25 maja 2021r. godzina: 9.00 ( wtorek) – język polski

26 maja 2021r. godzina 9.00 ( środa) – matematyka

27 maja 2021r. godzina 9.00 ( czwartek)- język obcy nowożytny

Każdy zdający powinien posiadać na egzaminie legitymację szkolną oraz długopis ( lub pióro) z czarnym tuszem ( atramentem) przeznaczony do zapisywania rozwiązań  (odpowiedzi).

Dodatkowo na egzaminie z matematyki każdy zdający powinien mieć linijkę. Rysunki jeżeli trzeba je wykonać – zdający wykonuje długopisem. Nie wykonuje się rysunków ołówkiem.

Termin ogłaszania wyników egzaminu ósmoklasisty: 2 lipca 2021 r.

Termin przekazania szkołom wyników, zaświadczeń i informacji: do 8 lipca 2021 r.

Termin wydania zdającym zaświadczeń oraz informacji: 9 lipca 2021 r.

Do egzaminu w terminie dodatkowym przystępuje uczeń, który nie przystąpił do egzaminu w terminie głównym z przyczyn losowych lub zdrowotnych.

Szczegółowe informacje o zasadach przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty są dostępne na stronie internetowej CKE: