• Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

• 5 listopada obchodziliśmy jedno z najsympatyczniejszych świąt - Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. U dorosłych wywołuje on miłe wspomnienia, a u dzieci wiele radości. Ten dzień to okazja, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów. Z tej właśnie okazji został zorganizowany konkurs fotograficzny "Moja ulubiona postać z bajki".

Zadaniem uczestników było przebranie się za ulubioną postać z bajki, zaaranżowanie scenerii, wyeksponowanie książki, z której pochozi ulubiona postać i zrobienie zdjęcia całości. Na adres email biblioteki zostały przesłane bardzo ciekawe, pomysłowe prace. Widać, że w to przedsięwzięcie zaangażowali się również rodzice. Była to okazja do spędzania czasu z dziećmi, czytając i oglądając bajki oraz przygotowując stroje i scenografię.

Komisja uwzględniając wspólny wkład dzieci i rodziców w wykonanie zdjęcia do konkursu postanowiła wszystkich uczestników uhonorować nagrodami, które zostaną wręczone po powrocie uczniów do szkoły.

GRATULUJEMY POMYSŁÓW I WYOBRAŹNI

• Głosowanie na prace konkursowe

•            W związku z przypadającymi w tym roku 70 urodzinami Pippi Pończoszanki, bohaterki książek Astrid Lindgren, w naszej szkole został przeprowadzony konkurs  "Moja przygoda z Pippi". Uczniowie wykonali bardzo pomysłowe i ciekawe prace.
                      Zapraszamy uczniów naszej szkoły do wybrania najciekawszej, najładniejszej pracy. Wybierzcie pracę oddając głos. Głosujemy do 30 listopada.

• Zdalne nauczanie przedłużone, nowy termin ferii zimowych

• Nauczanie zdalne zostało przedłużone do 22 grudnia br. dla wszystkich klas w szkołach podstawowych.

Przerwa w nauce w całym kraju potrwa od 4 do 17 stycznia 2021 r. i zastąpi dotychczasowe ferie zimowe. Zostanie wprowadzony zakaz organizacji wyjazdów na ferie zimowe.

• Życzenia z okazji DNIA PRAW DZIECKA

• Drodzy uczniowie!

Z okazji Waszego święta dyrektor i grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 2     w Świnoujściu składa Wam najserdeczniejsze życzenia, aby Wasze prawa, które zapisane są w Konstytucji RP oraz Konwencji o prawach dziecka były zawsze przestrzegane.

Pamiętajcie też, że Wasze prawa kończą się tam, gdzie zaczynają się prawa drugiego człowieka. Niezależnie od wieku, kraju pochodzenia, koloru skóry, czy wyznawanej religii, każdego człowieka należy traktować z godnością i szacunkiem.

Życzymy Wam cudownego, bezpiecznego i radosnego dzieciństwa!

• Wyniki konkursu "Pięknie czytam"

• 28 października 2020 r. w szkolnej bibliotece odbył się coroczny konkurs "Pięknie Czytam" . W tym roku uczniowie klas I-III zaprezentowali swoją ulubioną lekturę szkolną. Komisja w składzie: p. Sylwia Snopek, p. Joanna Jankowska-Radwan, p. Jolanta Preuss, przy ocenie brała pod uwagę płynność i bezbłędność czytania, wyrazistość i dykcję oraz interpretację tekstów. Przyznane zostały następujące miejsca i wyróżnienia:

I miejsce - Igor Jakubowski kl. 1 a

II miejsce -  Karol Antonow kl. 2 a

III miejsce - Marcela Maślanka kl. 1 a

wyróżnienia:

Amelia Bany - kl.1 a, Liwia Tosnowiec - 1 a, Kacper Szoda kl.1 a, Anna Kardyś - kl.3 a., Szymon Janiszewski - kl. 3 a, Jakub Jusiński - kl. 3 b.

Nagrody i wyróżnienia zostały wręczone przez Panią Dyrektor Anitę Smolij.

Uczniowie klas 4-8 również wzięli udział w konkursie "Pięknie czytam". W związku ze zdalnym nauczaniem prezentacje czytelnicze uczniowie przesłali drogą elektroniczną. Komisja w odsłuchała nagarń i przyznała następujące miejsca:

I miejsce - Daria Romanowska - kl. 6a

II miejsce - Maja Major - kl. 6a

III miejsce - Krzysztof Rodzoch - kl. 5a

Nagrody zostaną wręczone przez Panią Dyrektor po powrocie uczniów do szkoły.

• Szkoła do hymnu

• W dniu 10 listopada 2020r. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami odśpiewali  4-zwrotkowy hymn narodowy „Mazurka Dąbrowskiego”. Uczcili w ten sposób Narodowe Święto Niepodległości oraz włączyli się do akcji “Szkoła do hymnu” zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży.

W tym roku, ze względu na epidemię koronawirusa, wspólne śpiewanie odbyło się głównie za pośrednictwem komunikatorów internetowych w formie online.

Dziękujemy nauczycielom oraz uczniom za zaangażowanie.