• Dzień Życzliwości i Pozdrowień
     • Dzień Życzliwości i Pozdrowień

     •  „Życzę Ci, abyś kochał tam gdzie się nienawidzi. Przebaczał tam, gdzie się znieważa. Jednoczył tam, gdzie kłótnia. Przynosił wiarę tam, gdzie grozi zwątpienie. Budził nadzieję tam, gdzie dręczy rozpacz. Zapalił światło tam, gdzie panuje ciemność. Obdarzał radością tam, gdzie mieszka troska”.
      Św. Franciszek z Asyżu.
      Składamy na ręce uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły serdeczne i gorące podziękowania za wszelką pomoc przy organizacji tego dnia. Wasze zaangażowanie, poświęcenie i morze dobrej energii sprawiły, że ten pochmurny, deszczowy i listopadowy dzień zamieniliście w słoneczny raj !!!
      Ogromne podziękowania składamy również naszym szkolnym wolontariuszom, którzy z poświęceniem i zapałem od wczesnych godzin porannych witali przybyłych do szkoły uśmiechem, cukierkiem i uściskiem dłoni Minionka, organizowali konkursy oraz obsługiwali loterię i kiermasz ciast.

      W związku ze Światowym Dniem Pozdrowień i Życzliwości w naszej szkole odbyły się konkursy:
      Wyniki konkursów:
      „Order Życzliwego” klasy 1-3.
      Nagroda główna: klasa 1 A
      „Życzliwe drzwi” klasy 4-8.
      Nagroda główna: klasa 5 B
      „Najżyczliwszy uczeń w szkole”- klasy 1-3 to Nikola Kaczmarek-Horbik
      „Najżyczliwszy uczeń w szkole” - klasy 4-8 to Gabriela Kukowska
      Gratulujemy !!!
      Bez względu na zdobyte miejsca wszystkim uczniom, bez żadnych wyjątków dziękujemy za tak piękne udekorowanie szkoły, świetną zabawę i do zobaczenia za rok.
      Jak mawiają nasze babcie : „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

      Więcej zdjęć w naszej galerii:

    • Uczniowie naszej szkoły świętują Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF
     • Uczniowie naszej szkoły świętują Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF

     •  

      „Dwójka” wzięła udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. W tym roku przypada wyjątkowa - 30. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. 20 listopada to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa. W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju. Znajomość praw pozwala najmłodszym uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Z drugiej strony daje im możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą. Rolą dorosłych jest nie tylko dbanie o to, aby prawa dziecka były przestrzegane, ale także szerzenie wiedzy o prawach dziecka, w tym edukowanie dzieci. UNICEF w swoich działaniach zwraca uwagę na te kwestie i inicjuje różne projekty, których celem jest upowszechnienie wiedzy o prawach dziecka.

      Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. W obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka włączyły się także placówki edukacyjne w Polsce. Setki szkół i przedszkoli zdecydowały się uczcić 30. rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.

      Do akcji przystąpiła także nasza szkoła, która zorganizowała w ramach tego dnia wydarzenie artystyczne z udziałem wszystkich uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły.Na korytarzu szkolnym powstała gazetka informacyjna o Konwencji Praw Dziecka oraz stoisko, przy którym uczniowie mogli ozdobić twarz niebieskimi „buźkami”. W południe cała społeczność szkolna ubrana na niebiesko zebrała się w sali gimnastycznej, gdzie po krótkim wstępie prowadzących uczennic z klasy 6a, każda klasa prezentowała, w dowolnie wybranej przez siebie formie, wylosowane wcześniej prawo dziecka. Pomiędzy prezentacjami prowadzony był konkurs wiedzy na temat dzisiejszego święta. W finale uroczystości został zaprezentowany łańcuch, złożony z indywidualnie wykonanych przez uczniów ogniw. Każde ogniwo symbolizowało prawa jednostki, które łącząc się z innymi, tworzą nierozerwalną całość. Każde z nich jest tak samo ważne, każde posiada te same prawa, i nikt nie może ich odebrać.

      Stwierdzenie, że ktoś ma prawa oznacza, iż osoba ta ma również obowiązek przestrzegania tych praw wobec innych.

      Więcej zdjęć w naszej galerii :

    • Konkurs " Z polszyzną za pan brat"
     • Konkurs " Z polszyzną za pan brat"

     • Dnia 14 listopada 2019 r. o godz.10.00 odbył się w naszej szkole międzyszkolny konkurs ,,Z polszczyzną za pan brat ". Honorowy patronat nad konkursem objęli: Zachodniopomorski Kurator Oświaty oraz Prezydent Miasta Świnoujście. W konkursie wzięli udział uczniowie klas VI, VII i VIII z: SP 2, SP 4, SP 6 oraz ZSP 9. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test, składający się z zadań otwartych i wyboru, sprawdzający wiedzę z zakresu składni, fleksji, leksyki, ortografii
      i interpunkcji. Założone cele zostały zrealizowane. Zwycięzcą została drużyna z SP 2. Miejsce II zajęli uczniowie z SP 6, natomiast miejsce III - uczestnicy z ZSP 9. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe. Gratulujemy uczestnikom konkursu wiedzy i umiejętności polonistycznych.

      Organizatorem konkursu była pani Sylwia Snopek oraz pani Jolanta Preuss

      Więcej zdjęć w naszej galerii:

    • „Śniadanie mistrzów”
     • „Śniadanie mistrzów”

     • 13 listopada 2019 r. uczniowie klasy 1A wraz z podopiecznymi Dziennego Domu Pobytu Seniora udali się w kulinarną podróż. Wspólnymi siłami zorganizowali „Śniadanie mistrzów”. Razem z seniorami przygotowali tortille, sałatki, kanapki, szaszłyki owocowe, a na koniec każdy robił swój deser .
      Były rozmowy, zabawy, śmiech i oczywiście wspólne spożywanie posiłków.
      Już teraz myślimy o „czwartkowych obiadach”!

      Więcej zdjęć w naszej galerii:

    • "Poezją malowane" - finał
     • "Poezją malowane" - finał

     • Dnia 13.11.2019r. odbył się w naszej szkole finał konkursu" Poezją malowane" dla klas 1-4.
      Wyniki konkursu dla klas 1-4 „Poezją malowane”, zorganizowanego przez Bibliotekę Szkolną i siostrę Karolinę. Nasi uczniowie tworzyli prace plastyczne do wiersza księdza Jana Twardowskiego pt.„O kubku z wodą".
      Zwycięzcami konkursu są:
      1 miejsce - 106 głosów, nr 7 Nikola Kaczmarek- Horbik klasa 3A
      2 miejsce - 48 głosów, nr 5 Lena Pietras klasa 3A
      3 miejsce - 38 głosów, nr 8 Zuzanna Kowal klasa 3A

      Wyróżnienia:
      nr 10 - 26 głosów - Alicja Sikorska klasa 2A
      nr 25 - 26 głosów - Karol Antonów klasa 1A
      nr 16 - 25 głosów - Nikola Walencka 2B
      nr 21 - 20 głosów - Hubert Hałkowski 4A
      „Dziękuję za wszystko” s. Karolina .

      Więcej zdjęć w naszej galerii:

    • " Pociąg Do Niepodległości..."
     • " Pociąg Do Niepodległości..."

     • „Pamiętajmy, że miłość do Ojczyzny to nie slogan, to dar
      który należy pielęgnować i przekazywać następnym pokoleniom”.

      Dnia 8 listopada 2019 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji  Święta Niepodległości. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano początki państwa polskiego oraz sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez nasz kraj niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za Ojczyznę. W trakcie uroczystości można było usłyszeć przepiękne utwory muzyczne oraz wiersze o tematyce patriotycznej, które pozwoliły  zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. O godzinie 11.11, symbolizującej świąteczną datę, odśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu polskiego, angażując się w ten sposób w akcję „Szkoła do hymnu”. Dzień ten w naszej szkole stał się dla wielu lekcją historii.

      Po zakończonym apelu zostały ogłoszone wyniki konkursu „Wojna w oczach dziecka”, a nagrody wręczyli kombatanci, którzy zaszczycili swoją obecnością szkolne obchody 11 listopada. Nagrodzonym gratulujemy!!! Następnie uczniowie udali się do klas, gdzie wzięli udział w konkursach tematycznych związanych z obchodami Dnia Patrona Szkoły.

      Więcej zdjęć w naszej galerii:

    • 2b Patriotycznie w Bibliotece
     • 2b Patriotycznie w Bibliotece

     • Miejska Biblioteka Publiczna w Świnoujściu przygotowała cykl imprez i  zajęć akcentujących obchody Święta Niepodległości pod hasłem „ Patriotycznie w Bibliotece”, adresowanych w głównej mierze do dzieci. Poprzedzające święto inicjatywy i podejmowane działania miały przybliżyć młodemu pokoleniu Polaków jakże trudną,  pełna wzlotów i upadków historię naszego narodu, co biorąc pod uwagę ich wiek i stan świadomości – często jest zadaniem trudnym. Niemniej, wychowanie w duchu patriotycznym to jeden z  priorytetów programów nauczania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, dlatego Miejska Biblioteka Publiczna postanowiła podjąć to wyzwanie, a udział w wyzwaniu  7 listopada podjęli uczniowie klasy 2b. Podczas  spotkania dzieci poznały najważniejsze  wydarzenia związane z niepodległością Polski. Krótki przegląd wydawnictw o tej tematyce, ale także film edukacyjny „Kto Ty jesteś? Polak mały”, uporządkowały dzieciom podstawowe fakty dotyczące 11 listopada 1918 roku. Dzieci wykazały się  dużą wiedzą, która przydała się miedzy innymi w trakcie rozwiązywania patriotycznej krzyżówki. Najwięcej emocji przysporzyło jednak wykonanie serc biało – czerwonych.

      Więcej zdjęć w naszej galerii:

    • "Z książką za pan brat"
     • "Z książką za pan brat"

     • W poniedziałek, 28 października klasa3b uczestniczyła w spotkaniu z twórczością Wandy Chotomskiej z okazji 90-ej rocznicy urodzin poetki w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Zajęcia rozpoczęły się prezentacją multimedialną pt. "Twórczość Wandy Chotomskiej," przygotowaną przez p. Dorotę Terlecką. Następnie uczniowie klasy 3b zaprosili klasy pierwsze ze Szkoły Podstawowejnr 1 na teatrzyk kukiełkowy, którego scenariusz powstał w oparciu o książkę W. Chotomskiej pt. „Smok ze Smoczej Jamy". Po przedstawieniu dzieci mogły zapoznać się z książkami słynnej poetki przygotowanymi przez panie bibliotekarki z Miejskiej Biblioteki Publicznej. Ostatnim punktem spotkania były warsztaty plastyczne, na których pierwszoklasiści tworzyli "straszliwie smoki" z papierowych rolek. Zajęcia były ciekawe i wszystkim się podobały. Dziękujemy Miejskiej Bibliotece Publicznej za współpracę i możliwość zorganizowania takiego spotkania oraz wszystkim biorącym w nim udział.

      Więcej zdjęć w naszej galerii:

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa Nr 2 Im.Majora Henryka Sucharskiego w Świnoujściu
    • sekretariat@sp2.swi.pl
    • sekretariat@sp2.swi.pl
    • Tel./Fax: 091-321 52 32 kom.727712558
    • 72-602 Świnoujście ul. Białoruska 2
    • pedagogszkolanr2@gmail.com kom. 727 797 161
  • Galeria zdjęć

   • Konkurs Plastyczny - zapraszamy!!!
   • Sprzątanie Świata 2020
   • Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/21
   • Apel podsumowujący I półrocze