• Akcja " Szkoła pamięta"

• W dniu Zaduszek, W czas jesieni,
            Odwiedzamy bliskich groby,
            Zapalamy zasmuceni
            Małe lampki - znak żałoby.

Światła cmentarz rozjaśniły,
            Że aż łuna bije w dali,
            Lecz i takie są mogiły,
            Gdzie nikt lampki nie zapali.

Władysław Broniewski "Zaduszki"

W piątek 25 października 2019 r. w ramach akcji „Szkoła pamięta” uczniowie klasy II b wraz z wychowawcą wybrali się na cmentarz w Przytorze .  Dzieci porządkowały stare zaniedbane i opuszczone mogiły. Zbierały i wyrzucały suche liście, zapalały znicze.  Po powrocie rozmawialiśmy o tradycjach i zwyczajach związanych z dniem Wszystkich Świętych i Zaduszkami a także o właściwym zachowaniu  się w miejscach pamięci. Drugoklasiści spisali się na medal. Nie było nikogo, kto stałby z założonymi rękami, ani  nikogo, kto nie zachowałby ciszy i  powagi.

• Pasowanie na ucznia

• W środę 23 października grupa 24 zadowolonych "żółtodziobów" z klasy I a składając uroczyste ślubowanie dołączyła do grona uczniów. W tym najważniejszym dniu towarzyszyli im rodzice i to właśnie dla nich "pierwszaki" przygotowały część artystyczną. Pokazali jak z „żółtodziobów” stają się pełnoprawnymi uczniami. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, którego dokonała pani dyrektor Grażyna Michowska – Zawierucha. Każdy uczeń otrzymał dyplom pasowania oraz drobny upominek od kolegów z klasy trzeciej.

• Bezpieczny przejazd

• Uczniowie naszej szkoły w miesiącu październiku uczestniczyli  w zajęciach edukacyjnych w ramach Kampanii Społecznej Bezpieczny przejazd – „Zatrzymaj się i żyj”, której autorem są PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest edukacja pieszych i zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego, zmierzająca do ograniczenia liczby zdarzeń drogowych na przejazdach kolejowych.

Tematyka zajęć obejmowała : bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych oraz właściwe zachowania na terenie kolejowym. Dzieci obejrzały filmiki dotyczące bezpiecznego  zachowania, odpowiadały na zagadki, oglądały sprzęt potrzebny w pracy Straży Ochrony Kolei, jak również mogły dowiedzieć się na czym polega ich praca. Za udział w zajęciach dzieci otrzymały ulotki informacyjne oraz książeczki do kolorowania. Wszyscy uczestnicy obiecali, że będą pamiętać o zachowaniu  bezpieczeństwa przed przejazdami kolejowymi.

• Bezpieczni w drodze

• W dniu 17 października br. uczniowie klas I-III uczestniczyli w spotkaniu z policjantami Miejskiej Komendy Policji w Świnoujściu. Policjanci zapoznali dzieci z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w ruchu drogowym. Dzieci miały okazję porozmawiać z policjantami o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i do domu po skończonych lekcjach, a także w innych sytuacjach. Policjanci omówili zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem oraz  zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi. Omówili sposoby unikania ich. Ponadto podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.

Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu. Chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało zakładkę z numerami alarmowymi oraz odblaski.

• Spotkanie z zasłużonym bibliotekarzem

• Biblioteka Pedagogiczna jest otwarta nie tylko na nauczycieli, w dniu  21 października 2019r. swoją wizytę w bibliotece złożyli uczniowie klasy 3a. Na miejscu czekała na dzieci Pani Roma Stefanowicz, wieloletni pracownik biblioteki pedagogicznej, która opowiadała o swojej pracy, o tym na czym ona polega, co w niej lubi, a jakie są trudności w jej wykonywaniu. Przedstawiła również  zabawne anegdoty jakie jej się zdarzyły w pracy zawodowej. Zaprezentowała księgozbiór biblioteki pedagogicznej, między innymi uczniowie zobaczyli największą jak i najmniejszą książkę znajdującą się w bibliotece.

• Spotkanie z teatrem

• 16 października 2019 r. uczniowie kl. 1a, 2b i 3a brali udział w przedstawieniu teatralnym dotyczącym profilaktyki higieny jamy ustnej. Aktorzy teatru La Fayette ze Szczecina w bardzo zabawny sposób zaprezentowali, jak taka profilaktyka powinna wyglądąć.

Więcej zdjęcie w naszej galerii:

• Szanowni Rodzice!!!

• W naszej szkole rozpoczynamy zajęcia terapeutyczne dwiema nowymi metodami: EEG-Biofeedback i Warnkego. Poniżej znajdują się skrócone opisy zastosowania ich oraz informacje jak przebiegają zajęcia. Gorąco zachęcamy do szerszego zaznajomienia się z tematem na stronach: www.metodawarnkego.pl  , www.biomed.org.pl .

• Obiady - 14.X.

• 14 pażdziernika obiady będą wydawane w Przedszkolu Miejskim nr 9 w Świnoujściu, ul. Sosnowa 16, o godzinie 12:00

• Występy w bibliotece

• W dniu 8 października 2019r , klasy trzecie wraz z opiekunami poszły do Biblioteki Miejskiej w Świnoujściu na przedstawienie teatralne. Teatrzyk pod tytułem „Profilaktyka jamy ustnej„  realizował zadania w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Z wielkim zainteresowaniem uczniowie poznali wygląd Miejskiej Biblioteki w  Świnoujściu, przywitali się z  pracownikami. Nowe wyposażenie księgozbioru żywo zainteresowało dzieci. Podczas występów aktorskich pomiędzy półkami z książkami, uczniowie  mieli okazję poznać zawód aktora, dostrzec artystów w różnych odsłonach.

• Wycieczka 2b

• 4 października uczniowie klasy 2b, w ramach zajęć z doradztwa zawodowego uczestniczyli w wycieczce na prom „Polonia”  Uczniowie dowiedzieli się , że prom ma 4 silniki główne, jednak zwykle wykorzystywane są tylko 2, że podróż do Ystad trwa 8 godzin. Zapoznali się z pracą marynarza i innych osób obsługujących prom. Wycieczka była bardzo interesująca i emocjonująca. Wszyscy byli bardzo zadowoleni!