• OFERTA EDUKACYJNA NA ROK SZKOLNY 2020/2021

• 22.06.2020 11:19
        • OFERTA EDUKACYJNA NA ROK SZKOLNY 2020/2021

Zespole Szkół w Świnoujściu Wojewódzkiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego             w Szczecinie  młodzież ma możliwość zdobycia wykształcenia na poziomie technikum, branżowej szkoły I stopnia w wielu zawodach  oraz branżowej szkole II stopnia. Priorytetem ZS w Świnoujściu jest gruntowne wykształcenie uczniów w ramach wybranego zawodu, zapewnienie im optymalnych możliwości rozwoju oraz dobre przygotowanie do wejścia na rynek pracy. Uczniowie odbywają praktyki u potencjalnych pracodawców. Są także beneficjentami wielu atrakcyjnych projektów. Ukończenie szkoły daje zawód umożliwiający wejście na rynek pracy lub założenie własnej działalności, nie zamykając drogi do dalszego kształcenia. Uczniowie mogą zdać maturę i kontynuować naukę na wyższych uczelniach. Monitorowanie losów absolwentów dowodzi, że wielu z nich z powodzeniem ukończyło studia wyższe i obecnie realizuje się zawodowo, nierzadko na prestiżowych, wysokich stanowiskach.

Proponujemy naukę w :

Technikum 5-letnie kształcące w zawodach:

• technik usług fryzjerskich
          • technik elektryk

Szkoła branżowa I stopnia 3-letnia ( klasa wielozawodowa )

• elektryk
          • fryzjer
          • kucharz
          • mechanik pojazdów samochodowych
          • sprzedawca
          • pracownik obsługi hotelowej

• 15.05.2020 15:21
        • „PALENIE SZKODZI ZDROWIU”

Co roku 31 maja obchodzimy Światowy Dzień bez Papierosa. Święto stanowi okazję do zwrócenia uwagi całego świata na powszechność nałogu palenia papierosów i jego negatywne skutki zdrowotne. Dzień ma również zachęcić do 24-godzinnego okresu abstynencji od wszystkich form konsumpcji tytoniu na całym świecie. Światowy Dzień bez Papierosa został ustanowiony przez WHO w 1987 roku ze względu na rosnącą liczbę osób uzależnionych i pacjentów ze schorzeniami wywoływanymi przez palenie papierosów - głównie nowotworami płuc, przełyku, krtani, gardła czy trzustki.

Z tej okazji zapraszam wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie plastycznym. Szczegóły w regulaminie konkursu.

Ewa Rutkowska