• Zapraszam na gimnastykę korekcyjną uczniów klasy III b.

• 28.03.2020 16:40
      • Temat: Wzmacnianie mięśni grzbietowych w odcinku piersiowym.

Cel: Poznajemy ćwiczenia korygujące skrzywienia kręgosłupa.

• Zaczynamy zajęcia. Doskonale wiecie, że najważniejsza jest rozgrzewka. Zawsze ją wykonujemy!

Pani na filmiku ćwiczy na powietrzu. Wy możecie wykonać ją w domu/np. biegnijcie w miejscu/. Wykonujcie ćwiczenia według własnych możliwości. Ważne jest, aby wszystkie partie ciała od głowy do stóp były rozgrzane. Link do rozgrzewki znajdziecie powyżej, na lekcji w klasie I.wink

A teraz przechodzimy do ćwiczeń korekcyjnych. Na filmiku widzicie ćwiczącego chłopca. On wykonuje 10 powtórzeń. Wy zróbcie 6 do 8. Zaprezentowane przez chłopca ćwiczenia wykonujcie symetrycznie czyli taką samą liczbę powtórzeń w prawą i lewą stronę, na prawym i lewym boku.

Jeżeli nie nadążacie, filmik możecie zatrzymać i ćwiczyć we własnym tempie. Laskę, kijek możecie zastąpić  sznurkiem, linką, zrolowanym ręcznikiem/ naciągając te rzeczy  wzmocnicie przy okazji ramiona/ lub długą linijką. Na pewno coś w domu znajdziecie.

Po ćwiczeniach zrelaksujcie się.laugh Najlepiej poleżcie na plecach na podłodze i oddychajcie głęboko: wciągnijcie powietrze nosem i wypuśćcie ustami /8x/.

Ważne! Wywietrzcie pomieszczenie, załóżcie swobodny strój i oczywiście ćwiczcie na boso.

Pani od gimnastyki korekcyjnejyes